Kas penkta Didžiosios Britanijos nėščioji vartoja alkoholį

www.lsveikata.lt
2015-04-20
Kas penkta Didžiosios Britanijos gyventoja būdama nėščia vartoja alkoholį. Maža to, beveik pusė jų mano, kad toks elgesys vaisiui nekenkia.
Kas penkta Didžiosios Britanijos nėščioji vartoja alkoholį
Be alkoholio, nėščiosios, kaip rodo apklausos rezultatai, neskuba atsisakyti ir kitų žalingų įpročių. Apie 10 proc. moterų ir toliau rūkė, o beveik pusė (44 proc.) prisipažino išgerdavusios daugiau stiprios kavos, nei rekomendavo gydytojas.

„The Daily Mail“ rašo, kad tokias išvadas galima padaryti remiantis tinklalapio „VoucherCodesPro“ surengtos apklausos duomenimis. Joje dalyvavo 2184 moterys, vyresnės nei 18 m. Visos jos per pastaruosius pusantrų metų susilaukė vaikelio. Respondenčių klausta apie jų elgesį nėštumo metu.
 

Be alkoholio, nėščiosios, kaip rodo rezultatai, neskuba atsisakyti ir kitų žalingų įpročių. Apie 10 proc. moterų ir toliau rūkė, o beveik pusė (44 proc.) prisipažino išgerdavusios daugiau stiprios kavos, nei rekomendavo gydytojas.
 
Daugiau kaip trečdalis respondenčių neatsisakė ir nėščiosios nerekomenduojamų maisto produktų, tokių kaip pelėsinis sūris, jūros gėrybės, mėsos paštetai. Visi šie produktai gali užkrėsti moters organizmą vaisiui pavojingomis bakterijomis.
 
Paklaustos, kodėl taip elgėsi, daugiau kaip pusė moterų atsakė: „Aš tiesiog negalvojau, kad tai gali kuo nors pakenkti vaikeliui.“ Daugiau kaip trečdalis teisinosi negalinčios atsisakyti įpročių, o kas dešimta sutiko, kad jų elgsenai didelės įtakos turėjo aplinkinių spaudimas.
 
Didžioji dauguma (91 proc.) dailiosios lyties atstovių teigė dėl tokio elgesio nesulaukusios neigiamo visuomenės požiūrio. Beveik pusė sakė taip elgsis ir pastojusios kitą kartą.
 
Glazgo universiteto psichologas Davidas Tappin sukūrė metodiką, padedančią nėščiosios atsisakyti rūkymo. Jis siūlo papildomai prie psichologinės terapijos kursų ir preparatų, mokėti, kad ir nedidelę pašalpą.
Tyrimo rezultatai patvirtino, kad ši strategija būtų veiksminga.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris