Kas penkta Didžiosios Britanijos nėščioji vartoja alkoholį

www.lsveikata.lt
2015-04-20
Kas penkta Didžiosios Britanijos gyventoja būdama nėščia vartoja alkoholį. Maža to, beveik pusė jų mano, kad toks elgesys vaisiui nekenkia.
Kas penkta Didžiosios Britanijos nėščioji vartoja alkoholį
Be alkoholio, nėščiosios, kaip rodo apklausos rezultatai, neskuba atsisakyti ir kitų žalingų įpročių. Apie 10 proc. moterų ir toliau rūkė, o beveik pusė (44 proc.) prisipažino išgerdavusios daugiau stiprios kavos, nei rekomendavo gydytojas.

„The Daily Mail“ rašo, kad tokias išvadas galima padaryti remiantis tinklalapio „VoucherCodesPro“ surengtos apklausos duomenimis. Joje dalyvavo 2184 moterys, vyresnės nei 18 m. Visos jos per pastaruosius pusantrų metų susilaukė vaikelio. Respondenčių klausta apie jų elgesį nėštumo metu.
 

Be alkoholio, nėščiosios, kaip rodo rezultatai, neskuba atsisakyti ir kitų žalingų įpročių. Apie 10 proc. moterų ir toliau rūkė, o beveik pusė (44 proc.) prisipažino išgerdavusios daugiau stiprios kavos, nei rekomendavo gydytojas.
 
Daugiau kaip trečdalis respondenčių neatsisakė ir nėščiosios nerekomenduojamų maisto produktų, tokių kaip pelėsinis sūris, jūros gėrybės, mėsos paštetai. Visi šie produktai gali užkrėsti moters organizmą vaisiui pavojingomis bakterijomis.
 
Paklaustos, kodėl taip elgėsi, daugiau kaip pusė moterų atsakė: „Aš tiesiog negalvojau, kad tai gali kuo nors pakenkti vaikeliui.“ Daugiau kaip trečdalis teisinosi negalinčios atsisakyti įpročių, o kas dešimta sutiko, kad jų elgsenai didelės įtakos turėjo aplinkinių spaudimas.
 
Didžioji dauguma (91 proc.) dailiosios lyties atstovių teigė dėl tokio elgesio nesulaukusios neigiamo visuomenės požiūrio. Beveik pusė sakė taip elgsis ir pastojusios kitą kartą.
 
Glazgo universiteto psichologas Davidas Tappin sukūrė metodiką, padedančią nėščiosios atsisakyti rūkymo. Jis siūlo papildomai prie psichologinės terapijos kursų ir preparatų, mokėti, kad ir nedidelę pašalpą.
Tyrimo rezultatai patvirtino, kad ši strategija būtų veiksminga.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica