Julijos Samoilovos pareiškimai gąsdina Rusijos medikus

www.lsveikata.lt
2017-03-23
Rusijai „Euriovizijos“ dainų konkurse ketinusi atstovauti Julija Samoilova (27 m.) (vakar, trečiadienį, „Interfaks“ pranešė, jog Ukraina uždraudė rusų atlikėjai vykti į „Eurovizijos“ konkursą Kijeve) yra įsitikinusi, kad dėl jos ligos kalti skiepai. Savo ruožtu medikai, kurie žino, jog dainininkė serga genetine liga, baiminasi, kad tokie jos pasisakymai duos daugiau peno antivakcininkų judėjimui.
Julijos Samoilovos pareiškimai gąsdina Rusijos medikus
Rusijos medikai baiminasi, kad Rusijai „Eurovizijoje“ atstovausiančios dainininkės pareiškimai esą jos liga – netinkamų skiepų pasekmė gali suaktyvinti antivakcininkų judėjimą.

Kaltina medikus
Julijai Samoilovai diagnozuotas Verdingo Hofmano sindromas, spinalinė raumenų atrofija, – paveldima reta liga, dėl kurio neauga raumenys ir deformuojasi kaulai. Visuose televizijos siužetuose apie dainininkę pabrėžiama, kad jos negalia – gydytojų klaidos rezultatas.
 
„Aš gimiau visiškai sveika, augau kaip ir visi vaikai, - pasakoja Julija. - Kai mane paskiepijo, nebegalėjau atsistoti. Nors nieko neskaudėjo, kojų jautrumas buvo normalus. Mama mane rodė įvairiems gydytojams, kurie ėmė mane gydyti kone nuo visų ligų. Diagnozių buvo krūva, medikai žadėjo, kad mirsiu trejų, vėliau – penkerių metų ir taip toliau.
 

Vakcina – niekuo dėta
Savo ruožtu Rusijos medikai baiminasi, kad tokie dabar „ant bangos“ esančios dainininkės pasisakymai gali suaktyvinti antivakcininkų judėjimą. Jie aiškina, kad genetinei ligai atsirasti vakcina negalėjo turėti įtakos.
„Skiepus dabar dažnai kaltina dėl įvairių nervų sistemos ligų, nes dažniausiai jos pasireiškia tokio amžiaus vaikams, kai jie yra vakcinuojami“, - aiškina medicinos mokslų daktarė genetikė-endokrinologė ir pediatrė Natalija Belova. – Nors nežinau visos J.Samoilovos ligos istorijos, galiu patikinti, kad jokie skiepai neturi įtakos genetinės ligos susiformavimui.
 
„Julijai iš tikrųjų diagnozuota spinalinė raumenų atrofija. Mūsų fondo merginos, su kuriomis Julija bendrauja, pasakoja, kad greičiausiai mama jai įkalė į galvą, jog jos liga – medikų klaidos skiepijant pasekmė“, - teigia labdaros fondo „Spinalinės raumenų atrofijos šeimos“ direktorė Olga Germanenko.
Pasak jos, nepaisant to, kad nėra jokių moksliškai pagrįstų faktų, įrodančių spinalinės raumenų atrofijos ir vakcinų ryšio, dauguma tėvų vis tiek mano, kad būtent skiepai sukėlė ligą.
 
Baiminas ligų protrūkių
Su skiepais antivakcinininkai dažnai linkę sieti ir cerebrinį paralyžių, autizmo sindromą. Rusijoje judėjimai prieš vakcinas pastaruoju metu gana aktyvūs. Todėl J.Samoilovos pareiškimai gali tik dar labiau užaštrinti situaciją.
 

„Masinis atsisakymas skiepyti vaikus – ypač pavojingas: dėl to gali sugrįžti ligos, kurias mes teigiame jau seniai įveikę. Štai Rusijos provincijoje vis dažniau pranešama apie difterijos protrūkius“, - teigia Apigimimų patologijos centro pediatras Fiodoras Katasanovas.
Gydytojas pastebi, kad daugeliui tėvų daug lengviau apkaltinti skiepus, nei patikėti, kad jų vaikas serga pavedima liga.

 
Persodins galvą
Trisdešimtmečiui Valerijui Spiridonovui iš Rusijos, kuriam diagnozuota ta pati liga kaip ir J.Samoilovai, šių metų gale turėtų būti persodinta galva. Tiesa, daugelis medicinos profesionalų italų neurochirurgo Sergio Canavero planus atlikti galvos persodinimo operaciją vertina prieštaringai – kai kurie teigia, kad tai yra neįmanoma. Ir nors išgyvenimo po tokios operacijos tikimybė yra ganėtinai menka, sėkmės atveju galima tikėtis, kad tai taps galimybe suteikti fizinę nepriklausomybę itin sunkios negalios žmonėms.Tarp kitko
„Eurovizijos“ konkurse Kijeve Rusijai ketino atstovauti Julija Samoilova su daina „Flame Is Burning“. Vos tik paskelbta ši žinia Ukrainoje sukėlė aistras. Kaip paaiškėjo, J.Samoilova yra koncertavusi Rusijos okupuotame Kryme.
Ukraina dar anksčiau buvo paskelbusi Rusijos atlikėjų pavardes, kuriems uždrausta atvykti į šalį, tačiau J.Samoilovos pavardės sąraše nėra.
Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) „išnagrinės šį klausimą ir priims proporcingą sprendimą dėl jos atvykimo į Ukrainą“, feisbuke parašė tarnybos atstovė Olena Gitlianska. J.Samoilovos dalyvavimas jau sulaukė piktos kritikos Ukrainoje.
 
Rusija naudojasi J.Samoilova kaip „žmogiškąja bomba“ ir „propagandos ginklu“, feisbuke rašė Krymo totorių aktyvistas ir žurnalistas Aideras Muždabajevas. Politikos analitikas Tarasas Berezovecas „Facebook“ teigė, kad uždraudimas įvažiuoti būtų „vienintelis teisingas ir teisėtas sprendimas“. „Stengiuosi apie tai negalvoti, – sakė J.Samoilova, turėdama omenyje politinius klausimus dėl koncertavimo Kijeve. – Mano tikslas yra gerai dainuoti.“
Eurovizijoje dalyvis invalido vežimėlyje pirmą kartą pasirodė 2015 metais – tai buvo Lenkijos atstovė Monika Kuszynska.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica