JAV teisėjas pripažino B.Obamos sveikatos apsaugos reformą prieštaraujančia Konstitucijai

BNS
2018-12-17
Teksase vienas federalinis teisėjas penktadienį vakare paskelbė nutartį, kad ankstesnio prezidento Baracko Obamos pastangomis priimtas JAV sveikatos apsaugos sistemos reformos įstatymas, žinomas kaip „Obamacare“, prieštarauja šalies Konstitucijai, bet opozicijoje esantys demokratai pažadėjo šį sprendimą apskųsti.
JAV teisėjas pripažino B.Obamos sveikatos apsaugos reformą prieštaraujančia Konstitucijai

Federalinio teisėjo Reedo O'Connoro 55 puslapių nutartis buvo paskelbta išnagrinėjus ieškinį, pateiktą kelių respublikonus remiančių valstijų generalinių prokurorų, nusistačiusių prieš federalinės vyriausybės priimtą sveikatos apsaugos pertvarkos paną, oficialiai vadinamą Prieinamos sveikatos priežiūros įstatymu (Affordable Care Act, ACA).
Konservatyvieji respublikonai jau seniai priešinasi šiam planui, 2010 metais pasirašytam B.Obamos.
Tikėtina, kad ši byla galiausiai pasieks JAV Aukščiausiąjį Teismą. Šioje devynis narius turinčioje institucijoje tebedirba penki teisėjai, 2012 metais palaikę „Obamacare“ atskiroje byloje.
R.O'Connoro nutartyje sakoma, kad visa „Obamacare“ prieštarauja konstitucijai, nes praeitais metais atlikdamas mokesčių pertvarkymą Kongresas panaikino baudas žmonėms, nevykdančių įpareigojimo įsigyti sveikatos draudimą, jeigu anksčiau jo neturėjo.

 
2012 metais Aukščiausiąjį Teismą pasiekusiame ieškinyje buvo keliamas klausimas, ar tokios baudos yra teisėtos. Tačiau dabar, jų nebelikus, visas Prieinamos sveikatos priežiūros įstatymas turėtų būti atšauktas, nes ši nuostata buvo programos „kertinis akmuo“, rašo R. O'Connoras.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), ilgametis „Obamacare“ kritikas, žadėjęs šią reformą atšaukti, iškart per „Twitter“ pasveikino federalinio teisėjo sprendimą.
 
„Oho, bet tai nestebina – „ObamaCare“ ką tik buvo paskelbta PRIEŠTARAUJANČIA KONSTITUCIJAI itin gerbiamo teisėjo Teksase. Puiki žinia Amerikai!“ – rašoma D.Trumpo žinutėje.
„Aš tai visą laiką pranašavau – „Obamacare“ buvo atmesta kaip KONSTITUCIJAI PRIEŠTARAUJANTI nelaimė!“ – pridūrė jis.
D.Trumpas paragino Senato respublikonų daugumos lyderį Mitchą McConnellą  ir tikėtiną būsimą Atstovų Rūmų demokratų daugumos lyderę Nancy Pelosi „priimti STIPRŲ įstatymą, suteikiantį PUIKIĄ sveikatos apsaugą“.
 
„Siaubinga nutartis“
Įpykę demokratai kaltino respublikonu dėl reformos žlugdymo, anot jų, paliksiančio milijonus amerikiečių be galimybės naudotis sveikatos apsaugos sistemos paslaugomis ir pažadėjo kovoti teisme.

Naujoji nutartis „atskleidžia baisingą baigiamąją fazę respublikonų visuotiniame puolime prieš žmones, turinčius išankstinių sveikatos sutrikimų, ir amerikiečių galimybe naudotis prieinama sveikatos apsauga“, sakoma N.Pelosi pareiškime.
Ši „absurdiška nutartis bus nedelsiant apskųsta, bet respublikonai yra visiškai atsakingi už šį žiaurų sprendimą“, pridūrė ji.
Senato demokratų mažumos lyderis Chuckas Schumeras savo ruožtu pareiškė, kad naujoji nutartis „atrodo grindžiama klaidingais teisiniais argumentais ir, tikėkimės, bus panaikinta“.
 
Tačiau tuo atveju, jeigu ši „siaubinga nutartis bus palaikyta aukštesnės instancijos teismų, tai bus nelaimė dešimtims milijonams amerikiečių šeimų“, pabrėžė jis.

Šios bylos oponentų grupę sudaro 17 demokratus palaikančių valstijų generalinių prokurorų, vadovaujamų kaliforniečio Xaviero Becerros.
Jie argumentuoja, kad mokesčių įstatymų pakeitimai nereiškia, kad visas „Obamacare“ įstatymas tampa prieštaraujančiu konstitucijai.
Naujausia nutartis „yra puolimas prieš 133 mln. amerikiečių, turinčių išankstinių sveikatos sutrikimų, prieš 20 mln. amerikiečių, kurių sveikatos apsauga yra priklausoma nuo ACA vartotojų apsaugos (nuostatų), prieš Amerikos tvirtą pažangą visiems amerikiečiams prieinamos sveikatos apsaugos link“, sakoma X.Becerros pareiškime.
 
„Mūsų kova dėl „Obamacare“ išgelbėjimo toli gražu nebaigta. Toliau kovosime su šiomis pastangomis atimti iš amerikiečių sveikatos apsaugą“, – per „Twitter“ rašo Kalifornijos generalinis prokuroras.
Teismo nutartis buvo paskelbta likus parai iki galutinio termino, kai turi būti pasirašytas nutarimas dėl asignacijų ACA įgyvendinimui 2019 metais.
Baltųjų rūmų pareiškime prognozuojama, kad ši byla bus užginčyta Aukščiausiajame Teisme.
„Vykstant apeliacijos procesui įstatymas lieka galioti“, – pripažino Baltieji rūmai.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica