JAV medikai skatina gaminti namuose

Agnietė Vilkišienė
2015-11-13
Amerikos širdies asociacijos medikai paskelbė tyrimus, kurių rezultatai skatina pradėti maistą gaminti namuose ir taip sumažinti antrojo tipo cukrinio diabeto riziką.
JAV medikai skatina gaminti namuose
Kasdienis dviejų namuose ruoštų patiekalų valgymo ritualas gali sumažinti antrojo tipo diabeto riziką net iki trylikos procentų.

Neigiama restoranų įtaka
Anot tyrimų bendraautoriaus Geng Zong, dažniau mėgaujantis namie paruoštu maistu mažėja ne tik antsvoris, tačiau ir cukrinio diabeto rizika.

„Medikų žinios šiandien“ (angl. - „Medical news Today“) pranešė apie tyrimų rezultatus, kuriuose teigiama, kad dažnas vakarieniavimas viešojo maitinimo įstaigose veda prie didesnio suvartojamų kalorijų ir druskos kiekio. Tai turi tiesioginę įtaką svorio ir kraujospūdžio didėjimui – vienų didžiausių diabeto ir širdies ligų rizikos faktorių.
Tačiau nepaisant pavojų, amerikiečiai vis dažniau renkasi valgyti ne namuose gamintą maistą. Pasak šiemet JAV komercijos departamento paskelbtų duomenų, pirmą kartą istorijoje amerikiečiai daugiau pinigų išleidžia viešojo maitinimo įstaigose nei bakalėjos parduotuvėse. „Tendencija valgyti restoranuose, o ne namuose Amerikoje ženkliai išaugo per paskutinius penkiasdešimt metų“, - pastebi G.Zong.
 
Du kartai per dieną
Autoriai šį tyrimą atliko siekdami ištirti, ar didinant namuose ruošto maisto suvartojimą galima sumažinti antrojo tipo diabeto riziką.
Komanda įvertino valgymo namuose skaičių ir antrojo tipo diabeto formavimąsi beveik 58 tūkst. moterų. Visos dalyvės buvo stebimos iki joms sueis 36 m. Tyrimas truko nuo 1986 iki 2012 m.
Mokslininkams paaiškėjo, kad asmenims, kurie suvartoja du patiekalus per dieną (apie vienuolika – keturiolika patiekalų per savaitę) susirgti antrojo tipo diabetu rizika yra trylika procentų mažesnė, nei tų, kurie namuose valgė mažiau nei šešis kartus per savaitę.
Medikai nustatė, kad žmonės, kurie dažniau valgė namuose turėjo mažesnį svorį, o būtent tai, mokslininkų teigimu, sumažina riziką susirgti antrojo tipo diabetu. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris