Įtampa dėl pabėgėlių įplieskė protestus

Aistė Upytė
2018-09-07
Vokietijoje įvyko virtinė nusikaltimų, kuriuos, kaip įtariama, įvykdė prieglobsčio prašytojai. Tai vėl pakurstė gyventojų pyktį dėl šalies liberalios pabėgėlių priėmimo politikos. Šeštadienį daugiau nei 9 tūkst. protestuotojų išėjo į gatves Chemnico mieste, po dienos dvigubai daugiau gyventojų susirinko į atsakomuosius taikius protestus Hamburge bei sostinėje.
Įtampa dėl pabėgėlių įplieskė protestus
Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas, komentuodamas „Bild“ įvykius Chemnice, pavadino juos gėdingais. Jis pabrėžė, kad į Vokietiją pasaulis žvelgia „itin kritiškai“, ypač kada kalbama apie ksenofobijos pasireiškimą, rasizmą ir dešinįjį ekstremizmą.

Prasidėjo masinės demonstracijos
Neramumai Chemnice prasidėjo iškart po to, kai rugpjūčio 26-ąją buvo mirtinai subadytas 35-erių metų vokietis. Nusikaltimą įtariami padarę irakietis ir siras. Dar praėjusį pirmadienį kraštutinių dešiniųjų (kairiųjų partijos ir piliečių judėjimo „Pro Chemnitz“) surengto protesto metu kilus susirėmimams buvo sužeista mažiausiai 20 žmonių. Protestai tęsėsi visą savaitę.
Šeštadienį į miesto gatves išėjo daugiau nei 9 tūkst. protestuotojų. 4,5 tūkst. žmonių dalyvavo partijos „Alternatyva Vokietijai“, dešiniųjų radikaliųjų pažiūrų judėjimo „Pro Chemnitz“ ir anti-islamo judėjimo PEGIDA surengtoje akcijoje prieš migrantus ir šalies politiką pabėgėlių klausimu.

Pasak kai kurių „Twitter“ žurnalistų, šiose gretose taip pat dalyvavo Lenkijos, Čekijos ir Šveicarijos aktyvistai. Į „atsakomąją“ demonstraciją susirinko 3,5 tūkst. profsąjungų, kai kurių partijų, įskaitant kairiuosius ir socialdemokratus, atstovų ir pilietinių aktyvistų. Tarp jų – ir miesto merė Barbara Ludwig.
Masinių demonstracijų metu nukentėjo mažiausiai 11 žmonių. Gelbėtojai vyko į tašką 17 kartų, visi nukentėjusieji buvo hospitalizuoti. Kaip praneša laikraštis „Bild“, protesto metu buvo užpulta Vokietijos socialdemokratų partijos narių grupė, dalyvavusi kovoje prieš ksenofobiją. Politikai tuo metu ėjo į autobusą, kuriuo turėjo pasiekti namus. Pranešama, kad radikalai sunaikino demonstrantų vėliavas ir fiziškai smurtavo prieš kelis grupės narius.


 
Vyriausybė pasmerkė
Savo ruožtu Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas, komentuodamas „Bild“ įvykius Chemnice, pavadino juos gėdingais. Jis pabrėžė, kad į Vokietiją pasaulis žvelgia „itin kritiškai“, ypač kada kalbama apie ksenofobijos pasireiškimą, rasizmą ir dešinįjį ekstremizmą.
„Kai šiandien mūsų gatvėse vėl demonstruojamas hitleriškas pasveikinimas, tai gėda mūsų šaliai“, – kalbėjo ministras. Jis paragino nesudaryti įspūdžio, kad nieko nevyksta ir pasipriešinti ultradešiniesiems. Rasizmas yra rimta problema Vokietijoje, sakė du trečdaliai paskutinio ARD-Deutschlandtrend tyrimo dalyvių.

Tačiau net 68 proc. gyventojų nepatenkinti migrantų, atvykusių į šalį pastaraisiais metais, integracija.
 
Atsakomieji protestai
Atsakydami į šeštadienio protestus Chemnice beveik 20 tūkst. žmonių sekmadienį pražygiavo Berlyno ir Hamburgo gatvėmis, ragindami pareigūnus atverti uostus Viduržemio jūroje esantiems migrantų gelbėjimo laivams.

Apie 5 tūkst. žmonių pradėjo protestus išilgai Hamburgo prieplaukų, o maždaug 10 tūkst. žmonių prisijungė, kai minia pradėjo judėti pro vietinį futbolo klubą „St Pauli“, kuris garsėja darbo klasės kairiųjų sparno parama.

Dalis protestuotojų solidarizuodamiesi su šimtais tūkstančių migrantų, pabėgėlių iš Afrikos dalių Europoje apsirengė oranžinėmis gelbėjimosi liemenėmis. Kiti demonstrantai laikė plakatus su užrašais „Žmogaus teisės, o ne dešinieji žmonės“ (angl. „Human rights, not rightist humans“) ir „Seebrücke vietoj Seehoferio“, su nuoroda į kietąjį Vokietijos vidaus reikalų ministrą.
„Negalime leisti migrantams nuskęsti jūroje, juo labiau leisti juos sumušti ar užmušti. Jei mes tai padarysime, pasielgsime barbariškai, – sakė protestantų vyskupas Kirstenas Fehrsas. – Europa privalėjo sukurti saugius ir teisėtus evakuacijos maršrutus iš Afrikos į žemyną. Politikai neturi būti atleidžiami nuo empatijos“.

 
Tarp kitko
Pirmadienį Vokietijos teismas nuteisė vieną prieglobsčio negavusį jaunuolį, teigiantį, kad jis yra Afganistano pilietis, kalėti už 15-metės merginos mirtiną subadymą, pakursčiusį prieš migrantus nusistačiusių kraštutinių dešiniųjų protestus. Vakarinio Landau miesto nepilnamečių teismas skyrė kaltinamajam Abdul D. aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę. Abdul D. stojo prieš teismą už mergaitės subadymą gruodžio 27-ąją netoli vaistinės Kandelio miestelyje.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica