Į darbus kibs virtualūs fizioterapeutai

Emilis Jakštys
2024-06-13
Pirmoji pasaulyje dirbtinio intelekto (DI) koordinuojama virtuali fizioterapijos klinika startuos šiais metais. Būsimų skaitmeninių fizioterapeutų darbdaviai žada daug. Virtualios fizioterapijos klinikos „Flok Health“ bendraįkūrėjas Finnas Stevensonas tvirtina, kad inovacija ne tik sumažins fizioterapijos pacientų eiles, bet ir pagerins paslaugų kokybę.  
Į darbus kibs virtualūs fizioterapeutai
Atliktas pilotinis virtualios klinikos efektyvumo tyrimas atnešė puikius rezultatus. Tris mėnesius trukusiame tyrime dalyvavo kiek daugiau nei tūkstantis fizioterapijos pacientų. Daugiau kaip pusė jų (57 proc.) virtualių fizioterapeutų paslaugas įvertino palankiau negu Homo sapiens specialistų.

Žavėtis saikingai
 
Nugaros, kaklo ir kelių skausmai vargina vis daugiau Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų. Dėl šių sveikatos problemų šalies rinka praranda daugybę darbo valandų. JK Fizioterapijos specialistų draugijos informatikos specialistas Euan McComiskie pabrėžia, kad dėl per didelių eilių šalie gyventojai nesulaukia reikiamų fizioterapijos paslaugų. „Dirbtinis intelektas turi didžiulį potencialą padėti fizioterapeutams, tačiau jo vertinimo tikslumas ir kokybė negali prilygti fizioterapeuto vertinimui“, – mintis dėliojo specialistas.

 
Jis svarsto, kad virtualūs fizioterapeutai sumažins Homo sapiens kolegų darbo krūvį. Galbūt skaitmeninės klinikos padės sutrumpinti fizioterapijos pacientų eiles. Be to, dirbtinis intelektas analizuos pacientų neatvykimo priežastis, o remdamasis analizės duomenimis paskirs tiksliau paciento darbotvarkę atliepiantį vizito laiką.  
 
E.McComiskie teigia, kad fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai dar turės atidžiai ištirti fizioterapinių paslaugų DI galimybes. Tiesa, technologijos diagnostiniai įgūdžiai negalės būti tobulinami pacientų sveikatos ir jų pasitikėjimo medicinos sektoriumi sąskaita. Daliai fizioterapijos pacientų būtinas personalizuotas žmogaus-specialisto dėmesys, nes automatizuoti gydymo algoritmai visko nesupras. Todėl virtualiais fizioterapeutais žavėtis, anot jo, vertėtų nuosaikiai.
 
Anglijos Nacionalinės sveikatos sistemos (NHS) atstovas dr.Vin Diwakar palankiai vertina DI technologijos integraciją į šalies sveikatos sektorių. „Diegiame dirbtinio intelekto technologijas, kurios padeda sumažinti praleistų pacientų vizitų skaičių. Tai puikiai iliustruoja, kaip naujausios technologijos gali pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, o paslaugų teikėjai gali optimaliau išnaudoti mokesčių mokėtojų pinigus“, – „NHS England“ komentavo dr.V.Diwakaras.
 
Inovatorius savimi pasitiki

 
Pasak virtualios klinikos bendraįkūrėjo F.Stevensono, mobiliajame telefone virtualios klinikos mobiliąją programėlę įsidiegę klientai pasinaudos virtualių fizioterapeutų paslaugomis. Pastarieji vaizdo įrašuose edukuos ir nurodys pacientams fizioterapinius pratimus. „Flok Health“ yra pirmoji virtuali fizioterapijos paslaugų platforma, kurią patvirtino Didžiosios Britanijos Priežiūros kokybės komisija, vertinanti paslaugų kokybę nuo pat pirminės paciento registracijos fakto.   
 
„Mūsų technologijos pagalba pacientai reguliariai sulauks skaitmeninių individualizuotų fizioterapijos paslaugų. Šios priklausys nuo paciento suteikiamo grįžtamojo ryšio, sveikatos progreso ir patiriamų simptomų dinamikos. Pacientai kalbėsis taip pat kaip ir su realiu fizioterapeutu, bet konsultacijos metu specialisto pokalbio dalis bus suformuojama mūsų serveriuose“, – „LondonDaily“ virtualių fizioterapeutų darbo barą komentavo F.Stevensonas.
 
Jis sako, kad informacinė technologija gebės tiksliau negu žmonės koordinuoti pacientų srautus, mat analizuos jų neatvykimo rizikos veiksnius. Dėl sumaniojo DI pagalbos, kaip žadama, sumažės fizioterapijos paslaugų negavusių pacientų skaičiai.
Pirmo skaitmeninio pokalbio metu virtualus fizioterapeutas įvertins paciento sveikatos būklę pagal jo atsakomus klausimus. Tada sistema sugeneruos personalizuotą fizioterapijos planą: virtualus specialistas pacientui paskirs pratimus ir fizinį skausmą malšinančias technikas. Taip pat koreguos gydymą, atsižvelgdamas į (ne)kintančius simptomus.
 
„Flok Health“ bendraįkūrėjas džiaugiasi, kad atliktas pilotinis virtualios klinikos efektyvumo tyrimas atnešė puikius rezultatus. Tris mėnesius trukusiame tyrime dalyvavo kiek daugiau nei tūkstantis fizioterapijos pacientų. Daugiau kaip pusė jų (57 proc.) virtualių fizioterapeutų paslaugas įvertino palankiau negu Homo sapiens specialistų. Net keturi iš penkių pacientų pranešė, kad jų patiriami simptomai sumažėjo. Pacientų eilės Kembridžo universiteto ligoninėje sumažėjo daugiau kaip per pus.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  In­sul­tą pa­ty­ru­si Ele­na: ne­ga­li­ma sė­dė­ti ant so­fos ir ieš­ko­ti li­gų

  In­sul­tą pa­ty­ru­si Ele­na: ne­ga­li­ma sė­dė­ti ant so­fos ir ieš­ko­ti li­gų

  „Iki in­sul­to ma­no na­muo­se ne­bu­vo nei krau­jo spau­di­mo apa­ra­to, ne...
  V.Luk­mi­nie­nė: kal­tas ne­bū­ti­nai mė­nu­lis

  V.Luk­mi­nie­nė: kal­tas ne­bū­ti­nai mė­nu­lis

  Tris de­šim­tis Res­pub­li­ki­nės Pa­ne­vė­žio li­go­ni­nės Psi­chiat&s...

  Budinti vaistinė


  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...
  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Džiuginanti šiluma ragina atitrūkti nuo miesto šurmulio ir įvairias pramogas bei poilsį perkelti į gamtą. Nors laisv...

  razinka


  Sveika šeima


  Lina No­se­vič: kiek­vie­nas ku­ror­tas yra uni­ka­lus

  „At­ėjus aš­tuo­nias­de­šimt­me­čiui su­si­grą­žin­ti jau­nys­tės jau ne­be­pa­vyks“, – sa­ko Na­cio­na­li­nės sa­na­to­ri­jų ir re­a­bi­li­ta­ci­jos įstai­gų aso­cia­...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Nesisteminis revizionizmas
  Henrikas Vaitiekūnas Nesisteminis revizionizmas
  Pseudomokslas apie makalienę
  Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę
  Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Henrikas Vaitiekūnas Apie ponią Frustraciją Mortenson

  Naujas numeris