Hilary Clinton revanšas

Inga Markeliūtė
2015-10-02
Buvusi JAV senatorė, valstybės sekretorė ir buvusi pirmoji JAV ponia Hillary Clinton (67m.) kitąmet sieksianti JAV prezidento posto, teigia, kad jos rinkiminė kampanija pirmiausia bus orientuota į šeimą. Politologai gi akcentuoja, jog demokratų kandidatė bandys išsvajoto posto siekti Barako Obamos pramintu keliu: tęsdama šiek tiek papildytą jo sveikatos reformą. 
Hilary Clinton revanšas
„Tikrai būsiu jauniausia Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentė moteris! Maža to, dar ir močiutė. Be to, kitas mano, kaip moters, Baltuosiuose rūmuose pranašumas prieš pirmtakus tas, kad jūs niekada nepamatysite, kaip mano plaukai pražyla sprendžiant problemas“, - šmaikštavo JAV prezidentės posto siekianti Hillary Clinton.

Ėmėsi farmacininkų
Ekspertai teigia, jog būsimi rinkimai H.Clinton nebus lengvi. Pirmiausia dėl to, kad nebus paprasta atsiriboti nuo bendrapartiečio prezidento Baracko Obamos politikos kurso ir pasiūlyti rinkėjams ką nors naujo.
Tačiau pati H.Clinton tokias kalbas vertina skeptiškai. „Barako Obamos pradėta reforma - gera, tačiau ją reikia tobulinti. Mano siekis, kad dar daugiau žmonių gautų gydymo paslaugas. Pirmas žingsnis žengtas, bet vis dar matau žaizdų, kurias būtina gydyti. Pirma, reikia imtis priemonių reguliuoti vaistų kainas, kad farmacinės kompanijos jų negalėtų keisti kada tik panorėjusios. Antra, lieka vis dar nemažai žmonių, kurie nesulaukia medicininių paslaugų, nes sveikatos draudimas iki šiol neveikia taip, kaip turėtų“, - teigia H.Clinton.
Siekiant sumažinti vaistų kainas, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kurie kas mėnesį jiems išleidžia kelis šimtus JAV dolerių, politikė siūlo griežčiau reglamentuoti farmacines kompanijas.

Pagal jos planą, už vaistus pacientai iš savo kišenės galėtų primokėti iki 250 dolerių per mėnesį. Maža to, H.Clinton reikalauja, kad farmacinės kompanijos taikytų didesnes nuolaidas vaistams, ypač tiems, kuriuos kompensuoja valstybė. Jos teigimu, tokie pokyčiai leistų sutaupyti daugiau nei 100 milijardų dolerių (89 mlrd. Eur) per metus.

Ne ta, kuo nori pasirodyti
„Paprastam amerikiečiui reikia kovotojo ir aš noriu juo būti“, - teigia H.Clinton. Politologų teigimu, jos rinkimų strategija primena 2012 m. B.Obamos perrinkimo kampaniją, kurioje prezidentas irgi pabrėžė viduriniosios klasės svarbą. Tik šįkart H.Clinton „vidurinę klasę“ paslėpė po „paprasto amerikiečio“ rūbais.
Politikė nori būti ne tik pirmąja JAV prezidente moterimi, bet ir pirmąja šeimai draugiška moterimi prezidente. Tokia, kuri užstoja vienišas mamas, dirbančiuosius šeimos versle bei jaunas šeimas. Visa tai atsispindi jos pristatomajame vaizdo klipe. „Šeima man yra svarbiausia. Žinoma, kiekvienuose namuose yra dūmų, mano šeima - ne išimtis, bet žinote, kas svarbiausia? Visuomet jaučiu tvirtą jos ramstį“, - sako H.Clinton.
Per šią rinkimų kampaniją kandidatė dėmesį perkelia į vidurinės klasės žmogų, tačiau jai bus sunku įrodyti, kad ji – tokia pati eilinė pilietė kaip būsimi jos rinkėjai. Nors Demokratų partija atstovauja darbininkams, H.Clinton nėra darbininkė. Jos ir jos vyro turtas vertas keleto šimtų milijonų. Pastaruoju metu ji uždirba ketvirtį milijono dolerių už vieną paskaitą. Todėl ekspertų teigimu, respublikonai mėgins priminti žmonėms, kad H.Clinton nėra ta, kuo nori pasirodyti esanti.
 
Daug aistrų dėl fondo

Clintonų šeimos fondas – dar vienas neigiamą visuomenės nuomonę skatinantis aspektas, nes jam aukojama ne tik iš Vakarų, bet ir iš Saudo Arabijos ar Jungtinių Arabų Emyratų – kraštų, neretai kaltinamų žmogaus teisių pažeidimais. Todėl ne vienam kyla klausimas, kaip H.Clinton, pretenduojanti tapti pirmąja prezidente, žada atstovauti moterims, jeigu jos fondas gauna lėšų iš tų valstybių, kur moterų teisių nepaisoma.
Konservatyvių pažiūrų senatorius Randas Paulas pareiškė, kad H.Clinton „įkūnija tai, kas blogiausia Vašingtono mašinoje: valdžios aroganciją, slaptumą, interesų konfliktus bei žlugusią lyderystę“.
Billo, Hillary ir Chelsea Clintonų fondas yra ne pelno siekianti organizacija, kaip teigiama, veikianti sveikatos, ekonominės plėtros klausimais, siekianti etninės ir religinės santarvės. Tiek žiniasklaida, tiek H.Clinton konkurentai, kai ji buvo Valstybės sekretorė, prikaišiodavo galimą fondo veiklos neskaidrumą. Be to, nemažai H.Clinton veiklą kritikuojančių žmonių jungiasi į judėjimą „Stop Hillary“.
 

Jauniausia prezidentė...
Prieš kelerius metus po virtinės sveikatos sutrikimų, H.Clinton atvirame interviu prisipažino, kad sušlubavusi sveikata privertė ją ne tik prilėtinti tempą, bet ir šiek tiek koreguoti gyvenimo būdą. „Pradėjau sveikiau ir reguliariau maitintis. Anksčiau mano rytas prasidėdavo nuo poros puodelių kavos tuščiu skrandžiu. Dabar racionas kur kas turtingesnis“, - pasakojo H.Clinton.
Prieš kelias dienas pasklido kalbų, kad kandidatės vyras Bilas Clintonas paragino žmoną nedidelei plastinei operacijai. Neva atsišviežinusi ji pritrauks daugiau rinkėjų balsų. Šaltinių teigimu, H.Clinton buvo atliktas veido ir kaklo odos patempimas. Pati kandidatė į tokias kalbas tik numoja ranka. „Na, aš tikrai nebūsiu jauniausia kandidatė šiose lenktynėse. Bet tikrai būsiu jauniausia Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentė moteris! Maža to, dar ir močiutė. Be to, kitas mano, kaip moters, Baltuosiuose rūmuose pranašumas prieš mano pirmtakus tas, kad jūs niekada nepamatysite, kaip mano plaukai pražyla sprendžiant problemas“, - šmaikštavo H.Clinton.
 
Tarp kitko
JAV prezidentas Barakas Obama pareiškė, kad Hillary Clinton būtų labai veiksni prezidentė. Interviu televizijai jis sakė, kad jiedu su H.Clinton yra bičiuliai ir kad jis seniai ja žavisi.
Jiedu atkakliai kovėsi 2008 metais dėl Demokratų partijos nominacijos prezidento rinkimams. JAV prezidentas sakė buvęs laimingas, galėdamas dirbti kartu su ja kaip valstybės sekretore.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica