Gydytojas „Gūglas“ - į pagalbą

www.lsveikata.lt
2018-08-30
Paskaityti internete apie jus kamuojančius simptomus gali būti naudinga, tiesa, su viena sąlyga, jeigu po to jūs apsilankysite pas gydytoją ir neabejosite profesionalo nustatyta diagnoze bei atsakingai vykdysite jo nurodymus. Prie tokios išvados priėjo australų mokslininkai apklausę 400 dviejų gydymo įstaigų pacientų.
Gydytojas „Gūglas“ - į pagalbą

Užduoti „Google“ klausimus, susijusius su sveikata, pasirodo, nėra jau taip blogai, kaip manyta iki šiol. Grupė Australijos tyrėjų apklausė 400 pacientus, patekusius į dviejų Melburno ligoninių skubios pagalbos skyrius.

49 proc. respondentų teigė, kad reguliariai ieško su medicina susijusios informacijos. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „The Medical Journal of Australia“.
Paieška „Google“ prieš vizitą pas gydytoją neturėjo įtakos pasitikėjimui diagnoze ir tam, kaip atsakingai pacientas vykdė gydytojo nurodymus, nors naršymas internete ieškant informacijos apie sveikatą iki šiol laikytas viena pagrindinių nepasitikėjimo ir abejojimo medikų rekomendacijomis priežastimi.
 
Pacientai, kurie internete skaitė apie juos kamuojančius simptomus, teigė, kad paieškos sistemos leido jiems geriau suprasti gydytojus bei užduoti jiems tikslesnius klausimus.
Tarp resursų, kuriais naudojosi respondentai, dažniausiai buvo enciklopedijos, universitetų ir ligoninių tinklalapiai. Mažai kas skaitė forumus, kitus abejotino patikimumo informacinius šaltinius.
 
Vienintelis kreipimosi į „gydytoją Gūglą“ minusas – padidėjęs nerimas: 40 proc. apklausos dalyvių teigė, kad savarankiška informacijos apie jų sveikatą paieška privertė juos nerimauti.
Ką apie tyrimą mano gydytojai, nežinia – tyrėjai apklausė tik pacientus. Tiesa, yra žinoma, kad žmonių įrašai ir užklausos „Twitter“ leidžia epidemiologams prognozuoti infekcijų ir lytiniu keliu plintančių ligų protrūkius – ir tai irgi labiau naudingas nei kenksmingas internetinių paieškos sistemų bruožas.
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica