Gydytojas „Gūglas“ - į pagalbą

www.lsveikata.lt
2018-08-30
Paskaityti internete apie jus kamuojančius simptomus gali būti naudinga, tiesa, su viena sąlyga, jeigu po to jūs apsilankysite pas gydytoją ir neabejosite profesionalo nustatyta diagnoze bei atsakingai vykdysite jo nurodymus. Prie tokios išvados priėjo australų mokslininkai apklausę 400 dviejų gydymo įstaigų pacientų.
Gydytojas „Gūglas“ - į pagalbą

Užduoti „Google“ klausimus, susijusius su sveikata, pasirodo, nėra jau taip blogai, kaip manyta iki šiol. Grupė Australijos tyrėjų apklausė 400 pacientus, patekusius į dviejų Melburno ligoninių skubios pagalbos skyrius.

49 proc. respondentų teigė, kad reguliariai ieško su medicina susijusios informacijos. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „The Medical Journal of Australia“.
Paieška „Google“ prieš vizitą pas gydytoją neturėjo įtakos pasitikėjimui diagnoze ir tam, kaip atsakingai pacientas vykdė gydytojo nurodymus, nors naršymas internete ieškant informacijos apie sveikatą iki šiol laikytas viena pagrindinių nepasitikėjimo ir abejojimo medikų rekomendacijomis priežastimi.
 
Pacientai, kurie internete skaitė apie juos kamuojančius simptomus, teigė, kad paieškos sistemos leido jiems geriau suprasti gydytojus bei užduoti jiems tikslesnius klausimus.
Tarp resursų, kuriais naudojosi respondentai, dažniausiai buvo enciklopedijos, universitetų ir ligoninių tinklalapiai. Mažai kas skaitė forumus, kitus abejotino patikimumo informacinius šaltinius.
 
Vienintelis kreipimosi į „gydytoją Gūglą“ minusas – padidėjęs nerimas: 40 proc. apklausos dalyvių teigė, kad savarankiška informacijos apie jų sveikatą paieška privertė juos nerimauti.
Ką apie tyrimą mano gydytojai, nežinia – tyrėjai apklausė tik pacientus. Tiesa, yra žinoma, kad žmonių įrašai ir užklausos „Twitter“ leidžia epidemiologams prognozuoti infekcijų ir lytiniu keliu plintančių ligų protrūkius – ir tai irgi labiau naudingas nei kenksmingas internetinių paieškos sistemų bruožas.
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris