Erkės įkandimo pakirstas paauglių dievaitis

Eimantas Šaulitis
2020-01-16
Pernai pavasarį Justinas Bieberis (25 m.) pristabdė muzikinę veiklą. Gerbėjai bandė nuspėti sprendimo priežastį, o kai kas netgi manė, kad atlikėjas vėl įniko į narkotikus. Dabar kanadietis pranešė sergantis Laimo liga.
Erkės įkandimo pakirstas paauglių dievaitis
Vasara spaudoje sumirgėjo ligoto Justino Bieberio nuotrauka. Spėliota, ar atlikėjas nepradėjo vėl vartoti narkotikų, tačiau dabar muzikantas paaiškino sirgęs Laimo liga.

Apie patirtis - dokumentinis filmas
„Daugybė žmonių kartojo, kad Justinas Bieberis atrodo šūdinai, vartoja metamfetaminą. Jie nesugebėjo suprasti, kad man neseniai buvo nustatyta Laimo liga. Negana to, rimtai susirgau lėtine infekcine mononukleoze, kuri paveikė mano odą, smegenų veiklą, energingumą ir bendrą savijautą“, - „Instagram“ paskyroje rašė atlikėjas. Įrašas nutildė spėliones, kad įžymybė turi problemų dėl narkotikų. Taip manančių atsirado po to, kai muzikantas pasirodė viešumoje išblyškęs, spuogais išbertu veidu.
 
Tai, ką išgyveno, plačiau pristatyti atlikėjas žada sausio pabaigoje pasirodysiančiame dokumentinių laidų cikle. Paskutiniu metu vyras buvo linkęs atvirauti apie praeityje paliktą priklausomybę nuo narkotikų. Gerbėjai galvojo, kad J.Bieberis patiria emocinį išsekimą. Tačiau dabar atlikėjas tvirtina, kad prie jo depresijos stipriai prisidėjo Laimo liga.
„Keleri metai buvo sunkūs, bet teisingas gydymas padės susitvarkyti su šia liga. Aš grįšiu ir būsiu geresnis nei bet kada anksčiau“, - 124 milijonams „Instagram“ sekėjų žadėjo muzikantas. Gydytojai kurį laiką negalėjo surasti jo negalavimų priežasties, tad liga nustatyta tik lapkritį. Išlieka neaišku, kada erkė pakando atlikėją.
 

Sulaukė pašaipų
Muzikanto „heiterių“ armija nesnaudžia ir šį kartą. J.Bieberis pašaipų sulaukė ir pranešęs apie sveikatos problemas. „Avril Lavigne, po to, kai vos nemirė, bet įveikė Laimo ligą, išleido „Galva virš vandens“ – stiprią dainą, kurios lyrinis subjektas jaučiasi nepasirengęs mirti ir prašo Dievo pagalbos. O Justinas Bieberis įveikęs Laimo ligą išleido „Yummy“ – dainą apie žmonos vaginą“, - pastebėjo viena kandi „Twitter“ vartotoja. Visgi pati A.Lavigne suskubo socialiniuose tinkluose išreikšti palaikymą J.Bieberiui. Netylėjo ir garsenybės žmona. Hailey Bieber gynė vyrą nuo kritikos, kuria „bandoma nuvertinti Laimo ligos rimtumą“. „Šaipytis ir menkinti ligą, apie kurią nieko nežinai, nėra tinkamas kelias. Pakaktų labiau pasidomėti šia tema“, - rašė ji.
 
Pavasarį apie muzikinės karjeros pertrauką skelbęs atlikėjas leido suprasti, kad gastrolės turi neigiamos įtakos jo emocinei savijautai. Tuomet J.Bieberis atkreipė dėmesį į tai, kad aktyviai koncertuoja nuo dvidešimties, o paskutinio turo metu jautėsi nelaimingas. Žvaigždė žadėjo kovoti su įsisenėjusiomis problemomis. „Skirsiu dėmesį giliai įsišaknijusiems rūpesčiams išspręsti. Nenoriu „sugriūti“ pats, turiu išlaikyti santuoką ir būti tėvas, koks būti noriu. Muzika man labai svarbi, bet niekas neprilygsta šeimai ir sveikatai“, - tuomet rašė J.Bieberis.

 
Komentaras
LSMU Infekcinių ligų klinikos vadovė prof. dr. Auksė Mickienė:

- Laimo liga skirstoma į tris stadijas. Pirmojoje pasireiškia odos paraudimas, atsirandantis erkės įsisiurbimo vietoje. Atsiranda raudona dėmė, didesnė nei penki centimetrai. Ji toliau plečiasi - gali būti ir delno, ir dviejų delnų dydžio. Tai vadinama žiedinė eritema – odos infekcija.
Antra stadija – gali būti pažeidžiama nervų sistema. Būna stiprūs, kaip radikulito skausmai nugaroje. Kitas simptomas - veido arba kitų galvos nervų paralyžius. Gali būti ir sąnarių pažeidimas, jie būna karšti, patinę. Tačiau sąnarių pažeidimas Europoje pasitaiko retai. Simptomai skirtingi, nes Amerikoje ir Europoje paplitę skirtingi ligos sukėlėjai.
 
Ypač reta trečioji stadija. Simptomai tęsiasi ilgiau negu pusę metų. Gali būti nervų sistemos pažeidimas panašus į išsėtinę sklerozę arba lėtinis artritas, kuomet deformuojasi sąnariai. Būna ir odos pažeidimas. Ji tampa permatoma, tarsi pergamentinis popierius.

Maždaug dvidešimt procentų žmonių nebūna pirmai stadijai būdingos dėmės. Taip nutinka, kai mikrobai nesukelia odos uždegimo. Jie patenka tiesiai į kraują, juo išplinta. Tuomet žmogus pas gydytoją ateina jau su nervų arba sąnarių pažeidimu. Kad liga būtų nustatyta šios stadijos, gydytojai turi žinoti klinikinius simptomus, kaip gali pasireikšti nervų sistemos uždegimas Laimo ligos metu. Diagnostikai atliekamas nugaros smegenų skysčio tyrimas: jame ieškoma specifinių antikūnų.

 
Ligos paliesti Be labdaros fondą, skirtą kovai su Laimo liga, įsteigusios A.Lavigne apie susirgimą garsiai prabilo ne viena pasaulinio garso įžymybė. Prieš devynerius metus aktorius Benas Stilleris pasakojo erkę pasigavęs Masačusetse. „Ėmiau jausti karščiavimą kelyje, gydytojai, kurį laiką negalėjo išsiaiškinti, kas nutiko“, - sakė kino žvaigždė. Šiandien komikas nepatiria jokių ligos simptomų,bet pastebi, kad liga niekada jo nepaliks. 
Nemalonumų dėl sveikatos turėjo ir pop bei country muzikos topuose karaliavusi Shania Twain. 2004 m. ji susirgo Laimo liga. Atlikėja pasakojo koncertinio turo metu pamačiusi nuo jos krintančią erkę. Netrukus pasireiškė ligos simptomai. „Nuo scenos krisdavau kiekvieną vakarą, nuolat svaigo galva, negalėjau suprasti, kas nutiko“, - sakė Sh.Twain. Prireikė ne vienerių metų, kol muzikantė sužinojo turinti disfoniją – neurologinį balso stygų sutrikimą, dėl kurio spazmuoja raumenys, apsunksta kalba. Pasak jos, dėl to kalta Laimo ligą sukelianti bakterija. 
Net kelis kartus su Laimo liga galynėjosi ir laidoje „Saturday night live“ JAV prezidentą Donaldą Trumpą įkūnijantis aktorius Alecas Baldwinas. Sunkiausias buvo pirmas susirgimas. „Maniau, kad atėjo pabaiga. Buvau vienišas, tik ką išsiskyręs. Gulėjau lovoje ir sakiau sau: „aš mirsiu nuo Laimo ligos. Tikiuosi, kad mano kūną kas nors greitai ras“, - prisiminė aktorius.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica