Elžbieta II: „Juk normalu, kad kartais sergu?“

Inga Markeliūtė
2017-02-10
Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II (90 m.) - ilgiausiai pasaulyje viešpataujanti monarchė - pirmadienį pasiekė naują rekordą, tapusi pirmąja iš šalies valdovų, soste sulaukusių safyrinio jubiliejaus – 65 metų sukakties. Kaip juokauja britai, kuo ilgiau karalienė valdo, tuo didesne legenda tampa.
Elžbieta II: „Juk normalu, kad kartais sergu?“
Nors Jungtinės Karalystės karalienei Elizabeth II sveikatos galėtų pavydėti bet kuris garbingo amžiaus senjoras, prieš daugiau nei mėnesį britai buvo rimtai sunerimę dėl karalienės sveikatos. Užsienio naujienų portalas Dailymail.co.uk. pranešėm jog Elžbietą II „sukaustė peršalimas“. Viešumoje monarchė pasirodė po mėnesio, o iki tol kalbos sklido pačios įvairiausios.

Faktai
Karalienė, kuriai dabar 90 metų, sostą perėmė 1952-aisiais, būdama 25 metų, anksti mirus jos tėvui karaliui Jurgiui VI.
2015 metų rugsėjo 9 dieną ji tapo ilgiausiai soste išbuvusia Didžiosios Britanijos monarche, aplenkusi proprosenelę karalienę Victorią, kuri Britaniją valdė nuo 1837 iki 1901 metų. Ežbieta II taip pat yra Australijos, Kandos, Naujosios Zelandijos ir kitų 12-os Britanijos tautų sandraugos šalių karalienė.

 
Mėnuo nežinomybės
Nors karalienei sveikatos galėtų pavydėti bet kuris garbingo amžiaus senjoras, prieš daugiau nei mėnesį britai buvo rimtai sunerimę dėl karalienės sveikatos. Užsienio naujienų portalas Dailymail.co.uk. pranešė, jog Elžbietą II „sukaustė peršalimas“. Viešumoje monarchė pasirodė po mėnesio, o iki tol kalbos sklido pačios įvairiausios. Nežinomybę dėl jos sveikatos būklės karalienė nutraukė pasirodydama vėlyvose sekmadienio mišiose kartu su vyru princu Filipu.
Pati karalienė apie savo sveikatą nekalba, o į žurnalistų klausimus atsako šypsena ir klausimu: „Juk normalu, kad kartais sergu? Pase nurodyta gimimo data primena, kad man ne dvidešimt.“


Įvertino „Vogue“
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II nepriekaištingu stiliumi įkvepia ne vieną. Elegantišką, spalvingą ir drąsų monarchės stilių įvertino britų „Vogue“, kuris dar 2007-aisiais ją išrinko viena žavingiausių pasaulio moterų. Karalienės stilius įspraustas į griežtas etiketo taisykles, tačiau joms paklūstant rūmų siuvėjams niekas nekliudo eksperimentuoti su visa spalvų palete.

Kuklus kostiumėlis, elegantiškas paltas, subtili klasikinė suknelė, žavi skrybėlaitė, perlai, sagė, pirštinaitės, rankinė, klasikiniai žemakulniai bateliai – tokia lyg ir neįmantri karališkoji „uniforma“. Tačiau nuo jos spalvų ir atspalvių karalienės garderobe akys raibsta. Ir nors britai mėgsta pakritikuoti karališkąją šeimą dėl „nebūtinų“ išlaidų, tačiau dėl lėšų karalienės įvaizdžiui, kuriuo žavisi visas pasaulis ir stiliaus, patyli.
Nepaisant turtų, Elžbieta II nepriklauso švaistūnų ratui. Vienintelė sfera, kurioje ji leidžia pasireikšti fantazijai – jos nuostabiosios skrybėlės. Ji užsisako jas reikalaudama, kad nedengtų veido, nebūtų itin didelės ir tvirtai laikytųsi ant galvos, pučiant stipriems vėjams.

Eilinė karalienės diena
Karalienė Elžbieta II, dažnai vadinama valdinga ir geležinio charakterio moterimi, net ir sulaukusi garbingo amžiaus nenusimeta valstybės rūpesčių naštos. Ji keliasi 6.30 val. ryte, tiksliau, tuo laiku į karalienės miegamąjį įeina asmeninė kambarinė, priešais lovą su baldakimu padaro reveransą ir paduoda valdovei rytinį paštą, apelsinų sulčių ir arbatinuką. Rytinę arbatą karalienė visada ruošia pati. Po to peržiūri ryto laikraščius ir prie pusryčių stalo susitinka su vyru. Kartu jie stebi rytinę BBC televizijos naujienų laidą. Po to karalienė turi 20 minučių pertrauką pasivaikščioti su šunimis.

10 val. ryto karalienė sėdasi prie rašomojo stalo – susipažįsta su atsiųstais laiškais, pasirašo jai atneštus popierius, perskaito dokumentaciją, kurią atsiunčia užsienio reikalų žinybos ir parlamentas. Vėliau seka įvairūs vizitai, priėmimai, ligoninėse, labdaros organizacijose, naujų mokyklų ar kitų objektų atidarymo ceremonijose lanko karališkąją raitąją gvardiją, priima lankytojus. Tik kartą per savaitę ši tvarka keičiasi – karalienė priima šalies ministrą pirmininką kassavaitiniam pranešimui.
Į savo apartamentus karalienė sugrįžta apie 17 val. Tada ji užsiima savo mėgstamiausiu ritualu – arbatos gėrimu, kurio metu ji susitinka su šeimos nariais ir šeria šunis. Vakarais karališkoji šeima žiūri filmus, dalyvauja kviestiniuose vakaruose, teatro premjerose. Bet labiausiai Elžbieta II mėgsta šeimyninius vakarus prie televizoriaus, ypač kai rodomi jos mėgstami serialai.

 
Tarp kitko
Turi pravardę – Lilibet

Elžbieta artimiausių šeimos narių vadinama „Lilibet“. Ši pravardė jai prilipo dėl to, kad vaikystėje ji negalėjo ištarti savo vardo (angl. Elizabeth). Jos tėvas, Karalius Jurgis VI, kažkada pasakė: „Lilibet yra mano pasididžiavimas. Margaret yra mano džiaugsmas“.

Vaikaičiams rašo tekstines žinutes 
Ji turi „YouTube“, „Facebook“ ir „Twitter“ paskyras, tad karalienę Elžbietą II pagrįstai galime vadinti šiuolaikiška monarche. O vaikaičiams rašo tekstines žinutes. 

Antrojo pasaulinio karo metais ji dirbo mechanike 
Per Antrąjį pasaulinį karą princesė Elžbieta purvinosi rankas, 1945 metais prisijungusi prie „Moterų teritorinės pagalbinės tarnybos“. Kaip „antroji subalternė (subalternas – jaunesnysis karininkas, kurio laipsnis žemesnis negu kapitonas Didžiosios Britanijos kariuomenėje, red.) Elizabeth Alexander Mary Windsor dirbo mechanike ir vairuotoja. Panašu, kad kariuomenėje tarnavę princai Williamas ir Harry eina jos pėdomis.

Su mama ji kalbėdavosi kiekvieną dieną
Po to, kai 1952 metais mirė jos tėvas, karalienės Elžbietos mama, žinoma kaip Karalienė Motina, net penkis dešimtmečius gyveno našlės gyvenimą. Iki pat jos mirties sulaukus 101 metų, žavioji Karalienė Motina, kaip ir dukra, domėjosi žirgų lenktynėmis ir visada buvo ta, kuriai Elžbieta II galėjo išsipasakoti.

Dievina žirgus
Daugelis žino, kad karalienė Elžbieta II mėgsta Velso veislės šunis, vadinamus korgiais, tačiau ji ne ką mažiau dievina ir žirgus. Ji jodinėja, prižiūri ir dalyvauja lenktynėse, ir netgi surengė privačią audienciją arklių užkalbėtojui.

Niekada nekrūpčioja
 Kai 1981 metais pompastiškos „Vėliavos nešimo“ (angl. Trooping of Colour) ceremonijos metu buvo paleisti šeši šūviai, visiškai netoliese buvusi karalienė Elžbieta II išliko rami ir beveik net nekrūptelėjo, dėl ko sulaukė daug pagyrų. Ir kai 1982 metais į jos miegamąjį pateko įsibrovėlis, ji išliko rami, palaikė pokalbį su pamišėliu, kol po septynių minučių prisistatė policijos pareigūnai.

Karaliene ji tapo būdama Kenijoje 
1952 metų vasario 6 dieną princesė Elžbieta su savo sutuoktiniu princu Philipu lankėsi Kenijoje, kai ją pasiekė žinia, kas mirė jos tėvas. 25 metų princesė, anot pranešimų, tą akimirką, kai mirė jos tėvas ir ji tapo karaliene, buvo įsiropštusi į figmedį.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica