Elonas Muskas pažadėjo: „jei tik prireiks, gaminsime medicininius ventiliatorius“

Technologijos.lt
2020-03-21
„Tesla“ - tai garsus elektromobilių gamintojas. „SpaceX“ - privati kosmoso tyrimų ir astronautikos bendrovė. Jas sieja įkūrėjas Elonas Muskas ir tai, kad nei viena, nei kita neužsiima medicininių prietaisų gamyba. Tačiau tai gali pasikeisti.
Elonas Muskas pažadėjo: „jei tik prireiks, gaminsime medicininius ventiliatorius“
E.Muskas

Medicininis ventiliatorius - tai prietaisas, kuris stumia orą į savarankiškai kvėpuoti negalinčio žmogaus plaučius. Egzistuoja įvairūs šią funkciją atliekantys prietaisai, naudojami skirtingais atvejais. Jau visai greitai ventiliatorių ligoninėms gali imti trūkti, mat COVID-19 pandemija perpildys intensyvios priežiūros skyrius. Įvairių šalių sveikatos apsaugos sistemos ieško išeičių. Prašoma ir verslininkų pagalbos.

Vienas „Tesla“ automobilio savininkas ir akivaizdus Elono Musko gerbėjas „Twitter“ tinkle kreipėsi į Eloną Muską, prašydamas pakeisti „Tesla“ gamyklų paskirtį ir imtis gaminti ventiliatorius. Elonas Muskas netruko atsakyti - „Mes gaminsime ventiliatorius, jei tik jų ims trūkti“.
 
Keistas pareiškimas, tiesa? Elonas Muskas yra įsitraukęs į ne vieną verslą, tačiau jie yra susiję su astronautika, elektromobiliais, transporto sistemomis, tuneliais ir atsinaujinančia energetika. Muskas niekada neišreiškė susidomėjimo medicininės įrangos gamyba.
Socialinių tinklų naudotojai ėmė prašyti daugiau informacijos. Ir Muskas patvirtino žinią - jis rimtai svarstys gaminti ventiliatorius, jei tik to prireiktų. Negana to, jis patvirtino, kad tai - net nėra labai sunki užduotis. „Tesla“ gamina automobilius su sofistikuotomis HVAC sistemomis. „SpaceX“ kuria erdvėlaivius su gyvybės palaikymo sistemomis. Ventiliatoriai nėra tokie sudėtingi, bet negali būti gaminami iškart“, tvirtino Muskas, dar pasiteiraudamas, kurioms ligoninėms jau trūksta šių prietaisų.

Moderni plaučių ventiliavimo įranga iš tikrųjų yra pakankamai sudėtinga. Ji yra kontroliuojama kompiuteriu, turi aibę režimų, nustatymų ir funkcijų. Negana to, Musko gamyklos tikrai neturi tinkamos gamybos įrangos, o ir šiems prietaisams taikomi standartai jam tikriausiai yra nepažįstami.
Kita vertus, viskas įmanoma, ypač tokiais laikais. Tai - visiškai nauja žinia, todėl bus įdomu pamatyti, ar ši istorija turės kokį nors tęsinį.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica