Cristiano Ronaldo: „Kai pagelbėjau kitiems, Dievas man padėjo dar labiau“

Saulė Norvilaitė
2016-06-10
Cristiano Ronaldo (31 m.) – daugiausiai pasaulyje uždirbantis futbolininkas. Jis pagarsėjęs ne tik dėl talento, bet ir dėl arogancijos. Tačiau ne kiekvienas fanas žino, kad sportininkas dėl sveikatos problemų galėjo nė nepradėti stulbinamos karjeros.
Cristiano Ronaldo: „Kai pagelbėjau kitiems, Dievas man padėjo dar labiau“
Mažai Portugalijos futbolo rinktinės aistruolių žino, jog jų dievuko Cristiano Ronaldo karjera dėl tachikardijos buvo pakibusi ant plauko. Laimei, po operacijos futbolininko sveikata pagerėjo ir jis, pasak mamos, ėmė bėgioti dar greičiau.

Bėdos dėl širdies
Kai būsimajai futbolo žvaigždei Cristiano Ronaldo buvo penkiolika, gydytojai jam diagnozavo tachikardiją. Vaikino širdis net jam ilsintis plakė kur kas dažniau nei įprasta. Tokia problema yra gana dažna, bet ji kur kas pavojingesnė daug judantiems atletams. O tuo metu futbolininkas žaidė ekipos „Sporting“ gretose. Negydoma tachikardija progresuoja, tad sportininką gali ištikti netikėti priepuoliai, sąmonės praradimas ar netgi infarktas. Praeityje ne vienas žaidėjas būtent dėl šitos problemos mirdavo tiesiog futbolo aikštėse.
 
Tachikardija portugalui galėjo tapti kliūtimi siekti sportininko karjeros, tačiau jis nusprendė gydytis. C.Ronaldo buvo gydomas pasitelkiant perkateterinę abliaciją. Tai minimaliai invazyvi procedūra, kurios metu gydytojas lankstų ploną vamzdelį per kraujagyslę įveda į širdį. Taip nutraukiami nenormalūs elektroimpulsai širdies audiniuose. Futbolininkui vamzdelis buvo įvestas per koją.
 

Operacija atlikta ryte, o popiet C.Ronaldo jau buvo paleistas iš ligoninės. Į aikštelę portugalas grįžo praėjus vos kelioms dienoms. „Cristiano nesijaudino, situacija jam neatrodė rimta, bet aš labai bijojau. Atrodo, kad po operacijos jis bėgioja dar greičiau“, – prisiminimais dalijosi futbolininko mama.
Vienas sėkmingiausių šių laikų futbolininkų C.Ronaldo tapo pavyzdžiu jauniems futbolo mylėtojams, kurie susiduria su panašiomis sveikatos problemomis.
 
Iš skurdo pakilę elitiniai futbolininkai 
Ne vienam dabar elitiniu futbolininku vadinamam sportininkui yra tekę įveikti sunkumus ir skurdą, palikti gimtuosius namus. Pavyzdžiui, Luisas Suarezas yra vienas iš septynių sūnų, kuriuos apleido tėvas, tad jiems teko gyventi visiškame skurde. Lionelis Mesis sulaukęs vos trylikos metų buvo priverstas keliauti po pasaulį su futbolo klubu „Barselona“, kuris sumokėjo už jam taikytą augimo hormonų terapiją. Dar būdamas vaikas Diegas Maradona vos nepaskendo atviroje nuotekų duobėje...
 
Madeiroje užaugusio C.Ronaldo šeima gyveno skurdžiai. Alkoholizmo palaužtas futbolininko tėvas mirė, kai Cristiano buvo dvidešimt metų. Sulaukęs dvylikos jaunasis futbolininkas pirmą kartą perskrido Atlanto vandenyną. Atvykęs į Portugaliją jis pradėjo žaisti Lisabonos komandoje „Sporting“. Komandos draugai dažnai tyčiojosi iš C.Ronaldo provincialaus elgesio, akcento bei šeimos istorijos.
 
C.Ronaldo neapsiriboja tik futbolininko karjera. Jis kartu su dizaineriu Richard Chai sukūrė apatinių liniją pavadinimu CR7. Taip pat portugalas reklamuoja laikrodžius „Tag Heuer“. Teigiama, kad toks prabangus gyvenimo būdas - tipiška reakcija į skurdžią vaikystę.
 
Dar vienas C.Ronaldo keistoko gyvenimo įrodymas yra muziejus, kurį jis pastatė pats sau gimtajame Funchal mieste Madeiroje. Kritikai tikina, jog tai - tinkama „šventovė“ futbolininko ego. Tačiau futbolininko brolio Hugo valdomas muziejus CR7 yra turistų traukos vieta, kur surinkta daugybė C.Ronaldo trofėjų. Šis muziejus patvirtina tai, kad mažiau nei per dešimtmetį jo atvaizdas įsitvirtino pasaulio žmonių sąmonėje. Tame muziejuje yra ir 2003-ųjų metų vasarą daryta nuotraukai, kai C.Ronaldo kartu su Lisabonos futbolo klubu „Sporting“ įveikė „Manchester United“. Po nuotrauka parašyta: „Pati svarbiausia naktis mano gyvenime.“
 

Sunki vaikystė paskatino aukoti labdarai
Praėjusiais metais portugalas buvo pripažintas daugiausiai pinigų labdaros organizacijoms išdalijantis sportininkas. C.Ronaldo - pirmasis sportininkas, parėmęs tokias organizacijas kaip „Aid Still Required“, „Cahonas Scotland“, „Save the Children“, UNICEF ir „World Vision“.
 
Futbolininkas yra paaukojęs apie 75 tūkstančius eurų dešimtmečiui berniukui, kuriam reikėjo smegenų operacijos. Jis suteikė 150 tūkstančių eurų vertės paramą Portugalijos vėžio centrui, kuris gydė jo motiną. C.Ronaldo pasinaudojo žinomumu ir tapo pasaulio atstovu, garsiai kalbančiu apie tokias problemas kaip vaikų badas, nutukimas ir biologinė įvairovė.
Sodininko sūnus C.Ronaldo dabar uždirba daugiau nei 300 tūkstančių eurų per savaitę, įskaitant visus pajamų šaltinius. Jis sako, kad paprasta ir kukli vaikystė paskatino tokį dosnumą. „Mano tėvas visada mane mokė, kad jeigu padėsi kitiems žmonėms, Dievas tau pagelbės dvigubai daugiau. Būtent taip man ir nutiko. Kai pagelbėjau kitiems, Dievas man padėjo dar labiau“, – prieš trejus metus pasakojo C.Ronaldo.


 
Tarp kitko
Pilnas sportininko vardas – Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro. Jį pavadino buvusio JAV prezidento Ronaldo Reigano garbei.  
Futbolininkas privalo sugebėti aukštai pašokti, kad galva atmuštų kamuolį. C. Ronaldo pašoka aukščiau nei vidutinis NBA krepšininkas. 
C.Ronaldo laisvo spyrio greitis yra 130 km per valandą.  
 
Priešingai nei daugelis šių dienų sportininkų, Ronaldo neturi tatuiruočių ir neketina jų darytis, nes reguliariai ir neatlygintinai duoda kraujo.
Sportininkas nerūko ir negeria alkoholio, kadangi jo tėvas nuo alkoholizmo mirė 52-ejų metų. Jis taip pat tiki, kad tai paveiktų jo žaidimo kokybę.
2007-aisiais buvo išleista C.Ronaldo autobiografija „Akimirkos“. Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica