Čekams trūksta šeimos gydytojų

www.lsveikata.lt
2017-01-20
Mažiausiems Čekijos miestams nepavyksta rasti medikų, ypač šeimos gydytojų, nors jie visomis išgalėmis stengiasi juos pritraukti.
Čekams trūksta šeimos gydytojų
Čekijos Suchdol ir Luznici miestų meras Lubos Hesik sako, kad vienas iš trijų šeimos gydytojų, dirbančių Suchdol, praėjusiais metais išėjo į pensiją ir jam nebuvo rasta jokios pamainos.

Čekijos gydytojų sąjunga (CLK), sveikatos draudimo kompanijos, regioniniai bei vietiniai politikai laikosi skirtingų pozicijų šiuo klausimu. CLK vadovas Milan Kubek sako, kad kokybiška sveikatos priežiūra turėtų būti prieinama kiekvienam, bet tai nebebus įmanoma, nebent gydytojams pakeltų algas ir jaunų medikų ruošimas būtų supaprastintas.
 

Čekijos sveikatos draudimo kompanijų asociacija tikina, kad šalyje yra pakankamai medikų – 37 gydytojai tenka dešimčiai tūkstančių gyventojų, o tai šeštas rezultatas Europos Sąjungoje. Suchdol ir Luznici miestų meras Lubos Hesik sako, kad vienas iš trijų šeimos gydytojų, dirbančių Suchdol, praėjusiais metais išėjo į pensiją ir jam nebuvo rasta jokios pamainos. Meras tikina, kad didžiausia šalies sveikatos draudimo kompanija nemano, kad situacija yra kritiška.
 
„Jie mums pareiškė, kad du tūkstančiai pacientų vienam gydytojui dar nėra kritinis lygis, nes kai kur situacija yra net blogesnė“, – kalbėjo L.Hesik. Jis kreipėsi į dviejų artimiausių ligoninių direktorius prašydamas jų jauniausių gydytojų bent dukart per savaitę aplankyti Suchdol pacientus. Tačiau ligoninės dėl personalo trūkumo nesutiko siųsti savo gydytojų į kitą vietovę.
 
L.Hesik nemano, kad pagrindinis veiksnys yra didesnis atlyginimas, nes daugelis miestų vadovų yra pasiruošę visapusiškai paremti atvyksiantį jauną gydytoją, tačiau šie nenori dirbti mažuose miesteliuose. Šeimos gydytojų asociacijos vadovas Roman Houska teigia, kad situacija Usti regione yra itin prasta. Mat, nėra racionalu vienam medikui rūpintis pustrečio tūkstančio pacientų. Žmonės susiduria su problema rasti šeimos gydytoją, nes pastarieji nebenori priimti naujų pacientų.
 
„Jauni gydytojai nenori dirbti regionuose. Savivaldybės pageidautų, kad jaunas medikas atvyktų pas juos ir pasiliktų trisdešimčiai metų. Bet gydytojai negali pakankamai užsidirbti mažuose miesteliuose, ypač jei turi šeimą“, – pasakojo R.Houska. CLK turi daugiau nei 52 tūkst. narių, tai šešiais šimtais daugiau nei prieš ketverius metus. Tačiau sąjungos nariais laikomi ir į pensiją išėję medikai bei dirbantys užsienyje, o šios grupės pastaruoju metu itin išaugo. Išties Čekijoje dirba maždaug 42 tūkst. gydytojų.  


 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica