Beata Szydlo: „Nebūsiu marionetė“

Deimantė Zailskaitė
2015-06-29
„Nusprendžiau siūlyti Beatos Szydlo (52 m.) kandidatūrą į ministro pirmininko postą, jei laimėtume rinkimus“, - savo favoritę Lenkijos visuomenei pristatė partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis Jaroslavas Kačinskis. Lenkai palankiai sutinka kandidatę, kuri daug dėmesio žada skiria sveikatos apsaugai. Politikė tikina, viską darysianti, jog Lenkijos piliečiai gautų geresnę sveikatos priežiūrą, kuria, kaip parodė tyrimai, yra stipriai nusivylę.
Beata Szydlo: „Nebūsiu marionetė“
Kandidatė į Lenkijos premjerus Beata Szydlo tikina, kad jos vyriausybė dirbtų siekdama sumažinti pensinį amžių bei pagerinant sąlygas vaikus auginančioms šeimoms, didinant subsidijų programą – 500 zlotų (apie 119 eurų) už kiekvieną vaiką.

Lyderis turi favoritę
Lenkijos didžiausia konservatyvios opozicijos partija „Teisė ir teisingumas“, remdamasi atliktomis apklausomis, tvirtina esą pasiruošusi laimėti šių metų parlamento rinkimus.
Partijai vadovaujantis Jaroslavas Kačinskis pareiškė neketinąs eiti vyriausybės vadovo pareigų, jei jo partija laimės parlamento rinkimus rudenį, apie tai praneša „Reuters“.
„Aš nusprendžiau siūlyti „Teisės ir teisingumo“ partijos nariams iškelti Beatos Szydlo kandidatūrą į ministro pirmininko postą, jei laimėtume rinkimus“, - favoritę visuomenei pristatė J.Kačinskis.
Jeigu viskas klostysis pagal prognozuojamą scenarijų, tuomet premjere taptų partijos lyderio J.Kačinskio pavaduotoja B.Szydlo. Remiantis naujausiais apklausos rezultatais, partiją „Teisė ir teisingumas“ šiuo metu remia trečdalis rinkėjų, o „Piliečių platforma“ sulaukia šiek tiek mažiau palaikymo (26 proc.).
Iš kitos pusės valdančioji Lenkijos premjerės Ewos Kopacz „Piliečių platformos“ partija siūlo kandidatę į Seimo pirmininko postą – vyriausybės atstovę spaudai Malgorzata Kidawa-Blonska.

Beje, pirmą kartą nuo komunizmo žlugimo Europoje 1989 metais, Lenkijos parlamento rinkimų kampanijoje – dominuoja dvi moterys.
 
Išskirtinis dėmesys sveikatos politikos
52-ejų Beata Szydlo yra pasižymėjusi tuo, kad prieš metus sėkmingai vadovavo išrinkto prezidento Andrzejaus Dudos rinkimo kampanijai. Prezidento rinkimai parodė, kad lenkai tikisi naujų veidų ir laukia permainų.
Kaip pažymėjo kandidatė į premjerus B.Szydlo, jos vyriausybė dirbtų siekdama sumažinti pensinį amžių bei pagerinant sąlygas vaikus auginančioms šeimoms, didinant subsidijų programą – 500 zlotų (apie 119 eurų) už kiekvieną vaiką.
Ji taip pat sakė, kad Lenkija sieks tvirtesnės užsienio politikos. Šie pažadai suformuoti Andrzejaus Dudos rinkimu kampanijos, o jų kaina buvo apskaičiuota iki 300 milijardų (71 mlrd.eurų) zlotų.
B.Szydlo taip pat paminėjo, kad vadovaudama vyriausybei ji griebtųsi spręsti šiuo metu populiarias lankstaus darbo, darbo apsaugos ir darbuotojų klausimus bei reformuotų Lenkijos sveikatos paslaugas ir jas padarytų labiau prieinamas piliečiams. „Sveikatos priežiūra negali būti preke Lenkijoje“, - akcentuoja naujoji kandidatė.
Sveikatos priežiūra Lenkijoje yra teikiama per valstybės finansuojamą sveikatos priežiūros sistemas, kuri yra nemokama visiems Lenkijos piliečiams, jei jie patenka į „apdraustojo“ kategoriją (paprastai tai reiškia, kad sveikatos draudimą apmoka jų darbdavys arba sutuoktinis).
Tačiau privataus sveikatos priežiūros naudojimas yra labai populiarus Lenkijoje.
Pacientai, kurie nėra apdrausti, turi mokėti visą medicinos paslaugų kainą. Pagal Lenkijos Konstituciją, kiekvienas turi teisę turėti galimybę naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
Piliečiai yra suteikiamos vienodos galimybės naudotis finansuojama sveikatos priežiūros sistema.
Visų pirma vyriausybė privalo suteikti nemokamą sveikatos priežiūrą mažiems vaikams, nėščioms moterims, neįgaliems asmenims ir senyvo amžiaus žmonėms. „Šeimos turi jaustis saugios, eidamos pas gydytoją, - pabrėžia politikė. - O slaugytojos ir gydytojai, tikrindami sveikatą, negali galvoti vien tik apie matematinius paskaičiavimus“.
Prieš tampant „Teisė ir teisingumas“ parlamentare, ji buvusi anglių kasybos Brzeszcze`o miesto merė pietinėje Lenkijoje.

 
Marionetė nebus?
B.Szydlo Lenkijos parlamento narė jau nuo 2005 metų.
„Žinau, kad yra šnekama, jog būsiu marionetė, valdoma iš galo, tačiau, gėda gaišti laiko tokioms nesąmonėms. Pasakysiu trumpai ir tiesiai: mano vardas yra Szydlo, Beata Szydlo. Aš turiu savo nuomonę ir galiu būti užsispyrusi. Nereikia manęs kontroliuoti, tačiau tai nereiškia, kad aš neklausysiu žmonių ir ekspertų“, - reaguodama į kaltinimus, esą bus kontroliuojama partijos lyderio J.Kačinskio, atkirto kandidatė į premjerus.
Autobusas su kandidate jau pradėjo judėti po Lenkijos miestus ir miestelius. Pradžioje Beata užvažiavo į Pułtuska, kur Rinkos aikštėje prie fontano kalbėjo su miesto gyventojais, ir buvo sutikta plojimais. Nepaisant ankstyvo ryto ir darbo dienos, į susitikimą su politike susirinko apytiksliai du šimtai gyventojų.
„Mes norime klausytis ir kalbėtis su lenkais. Mes norime, kad kiekvienas, nesvarbu, ar jis gyvena kaime, ar mieste, turėtų tas pačią galimybes ir šansus, - pareiškė kandidatė į premjero postą.
 

Dosjė
Politikė gimė 1963 metais. 1989 baigė studijas Jogailos universiteto Etnografijos katedroje ( Krokuva). 1989-1995 studijavo doktorantūroje (Filosofijos ir Istorijos fakultetas Jogailos universitete). 1997 m. baigė kultūros vadybininkų magistrantūros studijas Ekonomikos mokykloje Varšuvoje, o 2001 metais Krokuvoje – Vyriausybės valdymą. 2005 metasi pradėjo politikės karjerą, įstojusi į „Teisės ir teisingumo“ partiją.
Ištekėjusi nuo 1987 metų (vyras Edvardas – istorikas, Jogailos universiteto absolventas), turi du sūnūs: Tymoteuš (1992 m.) ir Blazejus (1994 m.).
Laisvą laiką leidžia su šeima. Žiemą slidinėja, vasarą keliauja į kalnus. Dažniausiai atostogas praleidžia ne Lenkijos pajūryje. Tai pat mėgsta lankytis baseinuose, važinėti dviračiu ir žaisti tinklinį. Patinka žaisti kompiuterinius žaidimus (!).

 
Tarp kitko
Keliose valstybėse atliktos apklausos rezultatai parodė, kad Lenkijoje sveikatos priežiūra yra viena prasčiausių Europoje, informuoja thenews.pl.
Net 80 procentai lenkų mano, jog sveikatos priežiūra Lenkijoje yra arba labai prasta, arba vidutiniška.
Tik 17 procentų respondentų nurodė, kad Lenkijos sveikatos priežiūros sistema yra gera, ją kaip labai gerą įvertino tik 2 procentai dalyvavusiųjų apklausoje.
Dauguma lenkų (89 proc.) yra susirūpinę dėl situacijos ligoninėse –
į jas labai sunku patekti, nusidriekusios kilometrinės eilės. 76 procentai sunerimę dėl prastos gydytojų kvalifikacijos.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica