BBC rengs laidas apie psichikos sveikatą

Domantė Juknonytė
2017-01-26
Didžioji Britanija jau kuris laikas susirūpinusi psichikos sveikatos padėtimi visuomenėje. „The Guardian“ rašo, jog psichikos sveikatos sutrikimai paveikia daugiau nei 450 milijonus žmonių pasaulyje, tačiau visuomenės nusistatymas ir neigiamas požiūris į šiuos asmenis išlieka.
BBC rengs laidas apie psichikos sveikatą
Didžiausias britų transliuotojas BBC pranešė, jog nuo šio pavasario pradės transliuoti dokumentinių laidų apie psichikos sveikatą programą.

Žiniasklaida keis pasenusį požiūrį 
Didžiausias britų transliuotojas BBC pranešė, jog nuo šio pavasario pradės transliuoti dokumentinių laidų apie psichikos sveikatą programą, siekiant didinti visuomenės sąmoningumą apie psichikos sutrikimus bei žmones, kurie susiduria su emocinėmis ir psichologinėmis problemomis.
 
Šių metų sezone 4 laidų ciklas bus transliuojamas per TV, radiją ir internete. Programoje bus paliečiamos skaudžios psichikos sveikatos problemos, jautrūs sergančiųjų išgyvenimai bei patirtys. Taip pat bus aptariamos naujausios psichikos ligų gydymo tendencijos.
 

„Net vienas iš keturių gyventojų patiria psichikos sveikatos negalavimus tam tikru amžiaus periodu, tačiau nepaisant to, šie asmenys jaučiasi izoliuoti ir negalintys kalbėti apie savo problemas“, - teigia BBC turinio vadovė Charllote Moore. Ji tikisi, jog nuo pavasario transliuojamos laidos skatins viešąjį diskursą, mažins diskriminaciją, pajudins nusistovėjusį priešiškumą bei neigiamas (ir klaidingas) nuostatas psichikos sveikatos srityje.
 
Dokumentikos ciklą pradės dviejų dalių laida „Mind Over Marathon“, kuri bus transliuojama per „BBC One“. Laidos kūrėjai seks dešimties bėgikų, turinčių psichikos sveikatos sutrikimų, pasiruošimą Londono maratonui. Taip pat bus siekiama atskleisti fizinės ir psichikos sveikatos sąsają, bus kalbama apie tai, kaip fizinis aktyvumas gerina psichologinę būklę. Sezonui tęsiantis, tuo pačiu kanalu bus rodomas dokumentinis filmas „The Truth About Stress“ – žiūrovai galės sužinoti, kaip stresas veikia žmogų ir kaip jį išmokti kontroliuoti.
 
Toliau seks laida „Schizophrenia: My Voices and Me“, transliuojama per „BBC Two“ – joje bus atskleidžiami naujausi psichozės gydymo metodai ir kitoks požiūris į šizofreniją. Sezoną užbaigs per „BBC Three“ rodoma trijų dalių trumpametražė dokumentika „How to be Male and Happy“, kurioje  komikas ir visuomenininkas Jackas Rooke‘as atskleis specifinius psichikos negalavimus, su kuriais susiduria vyrai.
 
BBC radijo kanalai „Radio 1“, „1Xtra“ bei „Asian Network“ taip pat pradeda visus metus truksiančią kampaniją, skirtą skatinti jaunus žmones nebijoti kalbėti apie psichikos sveikatą ir asmenines problemas.
 
Valdžia orientuosis į mokyklas ir darbovietes
Psichikos sveikatos padėties visuomenėje gerinimu susirūpino ir šalies valdžia. „The Independent“ informuoja, jog D.Britanijos premjerė konservatorė Theresa May tikisi pagerinti žmonių, susiduriančių su psichikos sveikatos problemomis darbe ir mokymosi įstaigose, padėtį.
 
Politikė mano, jog reikia gerinti valstybinių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų ir mokymosi institucijų ryšius, o vietoje papildomo finansavimo derėtų kiekvienai šalies vidurinei mokyklai pasiūlyti mokymus, kaip suteikti pirmąją pagalbą psichikos sveikatos negalavimų atvejais.

„Jei susilaužysi ranką, žmonės su tavimi kalbėsis ir stengsis padėti. Tačiau jei turi psichikos sutrikimą, tikėtina, jog aplinkiniai tavęs vengs“, - „The Guardian“ sakė T.May.


Tarp kitko„Reuters“ skelbia, jog jaunieji britų karališkosios šeimos nariai taip pat prisideda prie psichikos sveikatos stigmos mažinimo D.Britanijoje.
Princas Williamas su žmona Catherine ir Princas Harry pernai pradėjo paramos kampaniją „Head Together“, siekdami formuoti teigiamą požiūrį į psichikos sveikatos sutrikimus ir žmones, patiriančius šių problemų.
 
Kilmingieji britai bendradarbiauja su labdaros organizacijomis, siekia mažinti visuomenės apatiją psichikos sveikatai. Jie skatina gyventojus atviriau kalbėti apie psichikos sveikatos problemas, teigdami, jog per daug žmonių kenčia tyloje.
 
„Mes visi išgyvename periodus, kada yra sunku įveikti iššūkius. Kai taip nutinka, labai svarbu būti atviram ir nuoširdžiam, nebijoti ieškoti pagalbos – tai pakeis jūsų gyvenimą“, - šį mėnesį vykusiame „Heads Together“ renginyje kalbėjo Princas Williamas. Jo brolis antrino, jog žmonės ydingai įpratę problemas, susijusias su psichikos sveikata, laikyti tik asmeniniu dalyku: „Per daug žmonių kenčia tyloje, būdami vieni, – to pasekmės gali būti tragiškos.“

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica