Didžioji Britanija jau kuris laikas susirūpinusi psichikos sveikatos padėtimi visuomenėje. „The Guardian“ rašo, jog psichikos sveikatos sutrikimai paveikia daugiau nei 450 milijonus žmonių pasaulyje, tačiau visuomenės nusistatymas ir neigiamas požiūris į šiuos asmenis išlieka.
Didžiausias britų transliuotojas BBC pranešė, jog nuo šio pavasario pradės transliuoti dokumentinių laidų apie psichikos sveikatą programą.
Žiniasklaida keis pasenusį požiūrį
Didžiausias britų transliuotojas BBC pranešė, jog nuo šio pavasario pradės transliuoti dokumentinių laidų apie psichikos sveikatą programą, siekiant didinti visuomenės sąmoningumą apie psichikos sutrikimus bei žmones, kurie susiduria su emocinėmis ir psichologinėmis problemomis.
Šių metų sezone 4 laidų ciklas bus transliuojamas per TV, radiją ir internete. Programoje bus paliečiamos skaudžios psichikos sveikatos problemos, jautrūs sergančiųjų išgyvenimai bei patirtys. Taip pat bus aptariamos naujausios psichikos ligų gydymo tendencijos.
„Net vienas iš keturių gyventojų patiria psichikos sveikatos negalavimus tam tikru amžiaus periodu, tačiau nepaisant to, šie asmenys jaučiasi izoliuoti ir negalintys kalbėti apie savo problemas“, - teigia BBC turinio vadovė Charllote Moore. Ji tikisi, jog nuo pavasario transliuojamos laidos skatins viešąjį diskursą, mažins diskriminaciją, pajudins nusistovėjusį priešiškumą bei neigiamas (ir klaidingas) nuostatas psichikos sveikatos srityje.
Dokumentikos ciklą pradės dviejų dalių laida „Mind Over Marathon“, kuri bus transliuojama per „BBC One“. Laidos kūrėjai seks dešimties bėgikų, turinčių psichikos sveikatos sutrikimų, pasiruošimą Londono maratonui. Taip pat bus siekiama atskleisti fizinės ir psichikos sveikatos sąsają, bus kalbama apie tai, kaip fizinis aktyvumas gerina psichologinę būklę. Sezonui tęsiantis, tuo pačiu kanalu bus rodomas dokumentinis filmas „The Truth About Stress“ – žiūrovai galės sužinoti, kaip stresas veikia žmogų ir kaip jį išmokti kontroliuoti.
Toliau seks laida „Schizophrenia: My Voices and Me“, transliuojama per „BBC Two“ – joje bus atskleidžiami naujausi psichozės gydymo metodai ir kitoks požiūris į šizofreniją. Sezoną užbaigs per „BBC Three“ rodoma trijų dalių trumpametražė dokumentika „How to be Male and Happy“, kurioje komikas ir visuomenininkas Jackas Rooke‘as atskleis specifinius psichikos negalavimus, su kuriais susiduria vyrai.
BBC radijo kanalai „Radio 1“, „1Xtra“ bei „Asian Network“ taip pat pradeda visus metus truksiančią kampaniją, skirtą skatinti jaunus žmones nebijoti kalbėti apie psichikos sveikatą ir asmenines problemas.
Valdžia orientuosis į mokyklas ir darbovietes
Psichikos sveikatos padėties visuomenėje gerinimu susirūpino ir šalies valdžia. „The Independent“ informuoja, jog D.Britanijos premjerė konservatorė Theresa May tikisi pagerinti žmonių, susiduriančių su psichikos sveikatos problemomis darbe ir mokymosi įstaigose, padėtį.
Politikė mano, jog reikia gerinti valstybinių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų ir mokymosi institucijų ryšius, o vietoje papildomo finansavimo derėtų kiekvienai šalies vidurinei mokyklai pasiūlyti mokymus, kaip suteikti pirmąją pagalbą psichikos sveikatos negalavimų atvejais.
„Jei susilaužysi ranką, žmonės su tavimi kalbėsis ir stengsis padėti. Tačiau jei turi psichikos sutrikimą, tikėtina, jog aplinkiniai tavęs vengs“, - „The Guardian“ sakė T.May.
Tarp kitko

„Reuters“ skelbia, jog jaunieji britų karališkosios šeimos nariai taip pat prisideda prie psichikos sveikatos stigmos mažinimo D.Britanijoje.
Princas Williamas su žmona Catherine ir Princas Harry pernai pradėjo paramos kampaniją „Head Together“, siekdami formuoti teigiamą požiūrį į psichikos sveikatos sutrikimus ir žmones, patiriančius šių problemų.
Kilmingieji britai bendradarbiauja su labdaros organizacijomis, siekia mažinti visuomenės apatiją psichikos sveikatai. Jie skatina gyventojus atviriau kalbėti apie psichikos sveikatos problemas, teigdami, jog per daug žmonių kenčia tyloje.
„Mes visi išgyvename periodus, kada yra sunku įveikti iššūkius. Kai taip nutinka, labai svarbu būti atviram ir nuoširdžiam, nebijoti ieškoti pagalbos – tai pakeis jūsų gyvenimą“, - šį mėnesį vykusiame „Heads Together“ renginyje kalbėjo Princas Williamas. Jo brolis antrino, jog žmonės ydingai įpratę problemas, susijusias su psichikos sveikata, laikyti tik asmeniniu dalyku: „Per daug žmonių kenčia tyloje, būdami vieni, – to pasekmės gali būti tragiškos.“
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: