Barbara Bush buvo populiaresnė už prezidentus vyrą ir sūnų

Liana Binkauskienė
2018-04-19
Antradienį savo namuose vakarų Hiustone mirė buvusi pirmoji Amerikos dama Barbara Bush. Jai buvo 92 metai. Vargu ar Bushų šeimos klaną galima pavadinti labiausiai populiariu ir mylimu Amerikoje. Tačiau Barbarą amerikiečiai visada labai mylėjo: skirtingai nuo prezidentų – vyro ir sūnaus, - visuomenėje ji buvo pelniusi palankią reputaciją.
Barbara Bush buvo populiaresnė už prezidentus vyrą ir sūnų
Barbarai Bush teko išskirtinis vaidmuo gyvenime – ji buvo prezidento ir žmona, ir motina.

Romanas visam gyvenimui
Barbara Pirs gimė 1925 m. birželio 8 d. Niujorke. Jos tėvas Marvinas Pirsas buvo leidyklos „McCall Corporation“ savininkas. Barbara Bush gavo elitinį išsilavinimą: baigė kelias privačias mokyklas. 
Šešiolikmetė Barbara viename šventiniame vakarėlyje susipažino su septyniolikmečiu jaunuoliu Džordžu, Filipso akademijos Masačusetse studentu. Simpatiškas jaunuolis iš karto užkariavo merginos širdį.

Po pusės metų nuo to susitikimo Džordžas Bushas įstojo į eskadrilę ruoštis karinio jūrų laivyno Čapel-Hille, Šiaurės Karolinos valstijoje, pilotu. Jaunuoliai tęsė pažintį toliau: susirašinėjo ir kartkarčiais susitikdavo. 1943 m. rugpjūtį Barbarą pakvietė į šeimyninį pokylį Bushų namuose. Labai greitai po šio pokylio Džordžas turėjo išvykti į frontą ir jaunuoliai slapta susižadėjo. Artimiesiems apie šį žingsnį jie pranešė tik gruodį, kada Džordžas grįžo atostogų į namus. 

 
Džordžas buvo romantikas: jis mylimosios vardu pavadino lėktuvus, kuriais skraidė: „Barbara I“, „Barbara II“, „Barbara III“. Tačiau kare romantikos buvo mažai ir karas Džordžui nebuvo lengvas nuotykis. 1944 m. rugsėjį jo pilotuojamą lėktuvą numušė virš okeano. Jis vienintelis iš viso ekipažo liko gyvas. Džordžas sugrįžo pas mylimąją ir 1945 m. sausį Barbara ir Džordžas susituokė. Karininko žmona Barbara buvo neilgai. 1945 m. rugsėjį po Japonijos kapituliacijos Džordžas Bushas demobilizavosi.

Sielvartas nepalaužė
Jauna šeima persikėlė į Teksasą, kur Džordžas užsiėmė naftos verslu, o Barbara - šeimininkavimu ir vaikų auklėjimu.
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad Barbarai viskas klostėsi puikiai. Tačiau pirmąją porciją žmogiško skausmo ji gavo su kaupu. Būdama 24-erių metų ji neteko motinos, kuri žuvo katastrofoje. O po ketverių metų nuo šios netekties Barbarai teko dar didesnis išbandymas – jos trimetė dukrytė Robin susirgo leukemija.
 
Ši liga ir šiandien sunkiai įveikiama, prieš penkiasdešimt metų nebuvo net vilčių išgelbėti žmogų. Dukrytė merdėjo ant jos rankų, o motina buvo bejėgė kuo nors jai padėti…Tai įvyko 1953 m. Praėjus metams, jau būdama žinoma politiko žmona, Barbara aktyviai pasinėrė į labdaringą veiklą. Ponia Bush, praradusi dukrą, neleido sau palūžti – ji buvo reikalinga vyrui ir sūnui.
Džordžas ir Barbara Bushai turėjo penkis vaikus: dvi dukras ir tris sūnus.
 
Pavyzdinga politiko žmona
Jos vyras Džordžas, pasiekęs sėkmės viršūnę versle, išėjo į politiką. Kuo labiau įsibėgėjo politinė Džordžo Busho karjera, tuo labiau ryškėjo Barbaros vaidmuo – jo laimėjimai buvo neįmanomi be Barbaros. 

Be to, ji buvo aktyvi visuomenininkė. Per aštuonerius metus kaip viceprezidento žmona, Barbara suorganizavo 1192 renginius rezidencijoje ir dalyvavo net 1232 mitinguose ir susirinkimuose. 1988 m. B.Bush tapo aktyvia vyro rinkiminės kampanijos dalyve ir jos pastangos buvo apvainikuotos – jos vyras Džordžas išrinktas 41-uoju Amerikos prezidentu.
Kaip pirmoji Amerikos ponia ji lydėjo prezidentą kelionėse po 68 šalis.
 
Aprašė savo ir šunų gyvenimą
1992 m. Džordžo Busho politinė karjera baigėsi – jis pralaimėjo prezidento rinkimus Bilui Klintonui. O Barbara po poros metų išleido knygą „Memuarai“. Tai nebuvo jos pirmasis kaip rašytojos debiutas. Ji parašė keletą knygų apie savo augintinius šunis. Lėšos gautos už knygas buvo skiriamos labdarai.

Galima tik įsivaizduoti ką išgyveno Barbara jos sūnaus prezidentavimo laikotarpiu: Džordžas Bushas jaunesnysis, švelniai tariant, buvo ne pats sėkmingiausias Amerikos prezidentas. Bet ponia Bush visada palaikė šeimos narius, nepaisydama sunkumų, su kuriais jiems tekdavo susidurti.
 
Nusprendė daugiau nekovoti
Barbaros veikla sulaukė pripažinimo dar jai esant gyvai: Barbaros garbei Amerikoje pavadinta keletas mokyklų, ligoninė ir medicinos centras, taip pat biblioteka.
2015 m. ji minėjo 90-metį. Tačiau metai darė savo. Paskutinius metus ji kaip ir jos vyras, praleido ligoninėje. Lėtinės plaučių ligos ir širdies negalavimai kiekvieną jos dieną vertė kova už dar vieną gyvenimo akimirką. Barbara visuomet mokėjo susidoroti su sunkumais, bet 2018 m. pavasarį nusprendė, kad daugiau kovoti nėra prasmės. Balandžio 15 d. oficialus Bushų šeimos atstovas Džimas Makgratas pranešė, kad Barbara, pablogėjus jos sveikatos būklei, nusprendė nesikreipti į ligoninę.
Balandžio 17 d., sulaukusi 92 metų, Barbara Bush paliko šį pasaulį, apsupta mylinčios šeimos namuose.


Tarp kitko 
Bushų šeima yra viena įtakingiausių šeimų Amerikoje. Du šios šeimos nariai buvo prezidentai: Džordžas Bushas vyresnysis ( 41 –asis prezidentas ) ir Džordžas Bushas jaunesnysis (43-asis prezidentas). Džebui Bushui, pirmajam sūnui ir broliui antrojo, daugiamečio Floridos gubernatoriaus, taip pat buvo pranašaujama prezidentinė kėdė, bet jis iškrito iš rinkiminės kovos, pralošęs Donaldui Trumpui. Bet ir be šio fakto Barbarai Bush teko išskirtinis vaidmuo gyvenime – ji buvo prezidento ir žmona, ir motina.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris