Asmenukių sesijos su naujuoju Austrijos lyderiu neretai trunka ilgiau kaip dvi valandas

Žiedūnė Juškytė
2017-10-19
Sekmadienį vykusiuose Austrijos parlamento rinkimuose 31-erių metų Sebastiano Kurzo vedama Liaudies partija paskelbė pergalę. Būtent šis politikas greičiausiai taps ministru pirmininku – jauniausiu pasaulyje.
Asmenukių sesijos su naujuoju Austrijos lyderiu neretai trunka ilgiau kaip dvi valandas
Kur Austrijoje rinkimus su Liaudies partija laimėjęs Sebastiano Kurzo beeitų, gerbėjai, vilkintys turkio spalvos marškinėlius, skanduoja jo vardą, o moterys klausia, ar gali jį apkabinti. Asmenukių sesijos su S.Kurzu, kuris visuomet vilki aptemptus kostiumus ir baltus marškinius, neretai trunka ilgiau kaip dvi valandas.

Liaudies partija, kurios lyderis yra S.Kurzas, surinko 31,4 proc. rinkėjų balsų ir užtikrino 64 vietas Austrijos parlamente. Antra ir trečia vietos pagal mandatų skaičių nedaug atsilieka viena nuo kitos. Palaikymo sulaukė populistinė, radikaliai dešinei prijaučianti Laisvės partija. Ji surinko 27,4 proc., t. y. 53 vietas parlamente. Treti liko socialdemokratai – 26,7 proc. (52 vietos), 5 proc. (9 vietos) barjerą peržengė judėjimas „Naujoji Austrija“.
Ši Austrijos rinkiminė kampanija praminta nešvariausia šalies istorijoje – buvo vykdomos šmeižto kampanijos, kuriose netrūko rasistinių ir antisemitinių elementų.
 
Jauniausias premjeras
Rinkimai Austrijoje tapo itin įdomūs dėl būsimo jauniausio vyriausybės vadovo pasaulyje – 31-erių metų Liaudies partijos lyderio S.Kurzo. Jis pasauliui tapo geriau žinomas po to, kai sulaukę 27-erių tapo Austrijos Užsienio reikalų ministru. Jaunasis politikas neretai vadinamas vunderkindu, mesijumi ir kitomis pravardėmis.

Pats S.Kurzas buvo priblokštas Austrijos parlamento rinkimų rezultatais ir teigė, kad šaliai pristatys naują politinę kultūrą.
Kai 2015 m. viso pasaulio rūpesčiu tapo nauja pabėgėlių banga, S.Kurzas pripažino Austrijos rinkėjų nerimą dėl nekontroliuojamos imigracijos. Jis paragino griežčiau kontroliuoti išorės sienas, gerinti integraciją ir griežtai kontroliuoti „politinį islamą“, finansuojamą iš užsienio. Taip pat jaunas užsienio reikalų ministras subūrė Balkanų šalis ir drauge su jomis 2016 metų kovą uždarė Balkanų kelią. Teigiama, kad būtent dėl šių veiksmų S.Kurzo populiarumas Austrijoje smarkiai išaugo.

Kur jaunasis politikas beeitų, gerbėjai, vilkintys turkio spalvos marškinėlius, skanduoja jo vardą, o moterys klausia, ar gali jį apkabinti. Asmenukių sesijos su S.Kurzu, kuris visuomet vilki aptemptus kostiumus ir baltus marškinius, neretai trunka ilgiau kaip dvi valandas.
2003 m. S.Kurzas prisidėjo prie Liaudies partijos jaunimo sparno. 2009 tapęs šios grupės vadovu, jis sulaukė pašaipų dėl 2010 m. tarybos rinkimų kampanijos, kuri buvo vykdoma su šūkiu „Su juoda esi „karštas“ („Schwarz macht geil“). S.Kurzas tuomet su menkai apsirengusiomis merginomis pozavo ant juodo visureigio „Hummer“ ir dalijo juodus prezervatyvus. Nepaisant to, buvęs teisės studentas kilo žaibišku greičiu: 2011 metais tapo integracijos sekretoriumi, o dar po dvejų metų, būdamas vos 27-erių – užsienio reikalų ministru.

 
Dosjė
Vienturtis mokytojos ir techninio darbuotojo sūnus austrų politikas Sebastianas Kurzo (g. 1986 m.) gimė Vienoje, Austrijoje. Studijavo teisę Vienos universitete. Vadovauja Liaudies partijai. 2009 m. S.Kurzo buvo išrinktas Austrijos liaudies partijos jaunimo skyriaus pirmininku. 2010–2011 m. jis buvo narys Vienos miesto tarybos, kurioje jaunasis politikas daug dėmesio skyrė kartų lygybei ir pensijoms. 2011 metais tapo integracijos sekretoriumi (Vidaus reikalų ministerijos dalis). 2013 m. gruodį, kai politikui buvo 27-eri, jis tapo Austrijos užsienio reikalų ministru. 2017 m. jis tapo Liaudies partijos vadovu.

 
Tarp kitko
Austrijos parlamentas yra Vienoje, jį sudaro dveji rūmai – Nacionalinė ir Federalinė tarybos. Nacionalinę tarybą sudaro 183 nariai, kuriuos penkerių metų kadencijai renka visi Austrijos piliečiai, sulaukę 16 metų. Federalinę tarybą sudaro 62 nariai, kuriuos renka devynių federalinių žemių parlamentai atitinkamos federalinės žemės įstatymų leidybos organo kadencijos laikotarpiui. Kiekviena federalinė žemė, priklausomai nuo dydžio, teikia nuo trijų iki dvylikos tarybos narių.

 

Jauni ir įtakingi
S.Kurzas, tapsiantis Austrijos ministru pirmininku, smarkiai nukonkuruos prieš tai galėjusius vadintis jauniausiais tarnaujančiais valstybių lyderiais.Iki šiol jauniausias ministras pirmininkas buvo 38-erių buvęs gydytojas Leo Varadkaras (g. 1979 sausio 18 d.), nuo šių metų birželio mėn. vadovaujantis Airijos parlamentui. Liberalų konservatorių partijos „Fine Gael“ lyderis taip pat yra ir pirmasis Airijos premjeras gėjus. 2016– 2017 m. jis buvo socialinės apsaugos ministru, 2014–2016 m. – sveikatos apsaugos ministru bei 2011–2014 transporto, turizmo ir sporto ministru. 
Antras iš jauniausiųjų ministrų pirmininkų pasaulyje iki šiol buvo 39-erių Estijos Valstybės Asamblėjai vadovaujantis Juri Ratas (g. 1978 liepos 2 d.). Centro partijos, už kurią daugiausia balsuoja rusakalbiai Estijos gyventojai, lyderis praėjusių metų pabaigoje tapęs Estijos premjeru, ėmė aktyviai mokytis anglų ir rusų kalbų. Nuo 2007 iki 2016 m. jis dirbo Riigikogu (Estijos Respublikos vienerių rūmų parlamentas, aukščiausias šalies įstatymų leidybos, valstybinės valdžios ir valstybės finansų kontrolės organas) pirmininko pavaduotoju, 2005–2007 buvo Talino meru ir inicijavo Europos žaliosios sostinės programą. 
Vos keliais mėnesiais už estą vyresnis Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Vladimiras Groismanas (g. 1978 sausio 20 d.). Žydų kilmės Ukrainos politikas, priklausantis Petro Porošenkos blokui, 2003 m. baigė teisės studijas Tarpregioninėje personalo vadybos akademijoje. 1994–2005 m. dirbo įvairiose komercinėse struktūrose, vadovavo tėvui priklausančiai įmonei. 2006–2014 m. V.Groismanas buvo Vinycios meru. Po Maidano revoliucijos 2014 m. vasario mėn. V.Groismanas tapo premjero A.Jaceniuko pavaduotoju bei regionų plėtros, statybos ir komunalinio ūkio ministru. Dirbdamas šiose pareigose pradėjo valdymo decentralizacijos bei vietos savivaldos reformą, vadovavo energetikos antikriziniam štabui, kuravo Tarpžinybinio pabėgėlių reikalų štabo veiklą, buvo atsakingas už Donbaso atstatymą bei darbą su tarptautiniais donorais. Po Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos vadovavo valstybinei komisijai, tyrusiai avarijos priežastis. Jis parlamentui vadovauja nuo 2016 balandžio.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica