Amerikiečiui persodinta hepatitu C sirgusio donoro širdis

www.lsveikata.lt
2019-01-24
49-erių Vašingtono valstijos gyventojas Kerry Hayes tapo pirmuoju pacientu šiaurės vakarų Ramiojo vandenyno pakrantėje JAV, kuris sutiko, kad jam būtų persodinta hepatitu C sirgusio donoro širdis. Pasak K.Hayes, jis tiesiog nebeturėjo kito pasirinkimo, rašo „The Seattle Times“.
Amerikiečiui persodinta hepatitu C sirgusio donoro širdis

Kerry Hayes diagnozuotas įgimtas aortos vožtuvo defektas, todėl su amžiumi jo širdies būklė vis prastėjo. Pirmoji atvira širdies operacija amerikiečiui atlikta, kai jam buvo 28-eri. Per dvidešimt metų vyras patyrė keturias tokias operacijas, o prieš pusantrų metų jam prijungta dirbtinė širdis, kad Kerry galėtų sulaukti tinkamo donorinio organo.
 

Vyras manė, kad su dirbtine širdimi jis nugyvens visą likusį gyvenimą, nes širdies transplantacijos laukiančiųjų eilė itin didelė. Tačiau pernai birželį Vašingtono valstijos universiteto Medicinos centro gydytojai pacientui pasiūlė netikėtą alternatyvą – persodinti hepatitu C sirgusio donoro širdį.
Šiuo metu hepatito C gydymas laikomas itin efektyviu, pasveiksta 90-99 proc. pacientų.
 
K.Hayes sutiko ir liepos 3 d. jam buvo persodinta širdis. Po dviejų savaičių vyras susirgo hepatitu C ir 8 savaites vartojo vaistus nuo šio viruso. Praėjusių metų gruodžio viduryje atlikti tyrimai parodė, kad amerikietis įveikė hepatitą C.
Specialistai teigia, kad K.Hayes atvejis teikia vilčių ir kitiems transplantacijų laukiantiems pacientams.

 
Tarp kitko
JAV sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos departamento skaičiavimais, šalyje gyvena apie 3 mln. hepatitu C sergančių žmonių. Beje, didžioji dalis virusinės ligos atvejų yra besimptomiai. Kasmet šalyje diagnozuojama apie 17 tūkst. susirgimų hepatitu C.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica