Alžyro medikai skelbiasi išoperavę gigantišką auglį

www.lsveikata.lt
2017-06-01
Socialiniuose tinkluose išplito gigantiško gerybinio kiaušidžių naviko, kurį Alžyro medikai pašalino pacientei, nuotrauka. Auglio svoris – 37 kilogramai. Šiais laikais tokie navikai pasitaiko itin retai ir tik toms pacientėms, kurios pas gydytojus lankosi ypač retai.
Alžyro medikai skelbiasi išoperavę gigantišką auglį

JAV per paskutinius 20 metų užfiksuota tik dvidešimt atvejų, kai pašalinamas daugiau nei 20 kilogramų sveriantis navikas. Dažniausiai tokie dariniai moterims aptinkami gerokai anksčiau.

Neretai tokie navikai maskuojami antsvoriu.
Prieš ketverius metus Indijoje gydytojai pacientei pašalino 57 kilogramų auglį. O pats didžiausias literatūroje aprašytas šios rūšies navikas pašalintas 1906 m. Teksase. Jo svoris siekė 149 kg.
 
Dar vienas atvejis, kai gydytojai auglį supainiojo su nutukimu, šių metų pradžioje išaiškintas JAV. Misisipės valstijos gyventojui Rodžeriui Loganui teisingą diagnozę nustatė vienoje Kalifornijos klinikų dirbantis gydytojas Vipul Dev. Jis paciento pilvo ertmėje aptiko gerybinį auglį, kuris formavosi 15 metų. Prieš tai pacientą prižiūrėję medikai manė, kad prie invalido vežimėlio vyras prikaustytas dėl per didelio antsvorio.
 
Pasak R.Logano, judėti su tokiu augliu pilve tas pat, kas prisirišti prie juosmens tris maišus cemento, kurie dar siūbuoja į visas puses. Operacijos metu vyrui iš pilvo ertmės pašalintas 59 kilogramų navikas.
Kaip skelbia Scienceworldreport.com, nors R.Logano navikas ir buvo didžiulis jis neprilygo rekordininkui – 110 kilogramų gerybiniam nugaros augliui, kurį medikai pacientui pašalino prieš trejus metus. Tada operacija truko 16 valandų, o pacientui perpilti 5 litrai kraujo.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica