A.Fauci: pandemijų valdytojas, prezidentų patarėjas ir meilės romano herojus

Inga Markeliūtė
2020-05-18
JAV gydytojas dr. Anthony Fauci (79 m.) sulaukia ir grasinamų laiškų, ir meilės prisipažinimų. Tiesa, paklaustas, kas gąsdina labiau, gydytojas šypteli - meilės laiškai ir prie jų prisegamos nuotraukos...  Taip kalba žmogus, vadovaujantis JAV Nacionaliniam alergijos ir užkrečiamųjų ligų institutui, vienas įtakingiausių asmenų šalies kovoje su COVID-19 protrūkiu. Beje, sveikatos klausimais jis patarinėjo visiems JAV prezidentams nuo Ronaldo Reigano laikų.
A.Fauci: pandemijų valdytojas, prezidentų patarėjas ir meilės romano herojus
Jei ateičiau ir pasakyčiau, ką politikai nori išgirsti, tai prilygtų šūviui sau į koją. Todėl dabar visi žino, kad pasakysiu būtent tai, kas yra tiesa. Be jokių pagražinimų ar išvedžiojimų. Gyvenant krizėje reikia tiesos ir aiškumo, kad galėtume priimti efektyvius sprendimus jai sustabdyti“, - įsitikinęs dr. Anthony Fauci, vienas įtakingiausių asmenų JAV kovoje su COVID-19 protrūkiu.

Tapo romano herojumi
Nepaisant to, kad Baltieji rūmai vis užsimena, jog netrukus naikins COVID-19 darbo grupę, jos veidas - dr. Anthony Fauci - vis dar yra vienas labiausiai atpažįstamų žmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kaip kartais pajuokaujama, daugelis turbūt jau priprato prie kimaus jo balso, dėstančio apie šiuo metu daugelį pasaulio valstybių pristabdžiusį koronavirusą. Turbūt tik nedidelė dalis gydytojų gali pasigirti turintys tiek fanų, kuriančių specialias grupes ar net keliasdešimčių žmonių pasirašomas peticijas, kuriomis siekiama pripažinti jį „seksualiausiu gyvu žmogumi“. Pats A.Fauci, pasak kolegų, nestokojantis puikaus humoro jausmo, sako: „Na, akivaizdu, jog mano darbas nenuėjo veltui.“

Tiesa, pastaruosius pora mėnesių gydytojas sulaukia ne tik pagyrų, bet ir nemažai grasinimų. Sustojus ekonomikai, dalis žmonių neteko darbo ir ėmė ieškoti atpirkimo ožio, kurį galima apkaltinti dėl visų bėdų. Nieko nuostabaus, kad juo tapo A.Fauci. Teisingumo dėlei, daugelyje šalių vyriausybėms patarinėjantys gydytojai epidemiologai sulaukia visuomenės pykčio dėl prarandamų darbų, pajamų ar įprasto gyvenimo. Paklaustas, ar elektroniniu paštu gaunami laiškai, kuriuose nevyniojant žodžių į vatą grasinama susidorojimu, A.Fauci nekelia baimės, epidemiologas sako: „Ne, manau su šiais klausimais puikiai susitvarkys policija. Mane labiau neramina ir glumina gaunami... meilės laiškai, išpažintys su įvairiausiomis nuotraukomis.“
 
Pasirodo, prieš beveik trisdešimt metų dr.A.Fauci tapo Sally Quinn meilės romano herojaus prototipu. „Jis buvo toks skirtingas nuo visų Vašingtone. Nuoširdžiai, aš jį įsimylėjau po pirmo susitikimo. Toks inteligentiškas, protingas, tačiau, priešingai nei daugelis kitų, nenorėjo tik pripažinimo. Nenorėjo, kad jo vardas visur šmėžuotų. Tuo metu kaip tik ieškojau romanui veikėjo, kurį įsimylėtų našle likusi pirmoji šalies ponia. Svarsčiau, kad ji tikrai neįsimylėtų turtingo vyruko iš žinomos ir geros šeimos. Jai reikėjo sumanaus, nuoširdaus, supratingo, švelnaus ir, aišku, seksualaus vyruko, kurį puikiai įkūnijo, ar, tiksliau, puikiu prototipu tapo A.Fauci. Nes jis toks ir buvo“, - duodama interviu teigė S.Quinn.

10 km per pietų pertrauką
Per karjerą dr. A.Fauci teko valdyti ne vieną ligos protrūkį ar pandemiją. Kaip juokauja kolegos, gydytojas rankas prikišo kovojant su ŽIV/AIDS, SŪRS, MERS ir Ebolos protrūkiais. Paklaustas, ar prasidėjus koronaviruso pandemijai dr. A.Fauci kasdienybė pasikeitė, gydytojas rimtu veidu atsako „taip“. „Kasdiena nubėgdavau po dešimt kilometrų, dabar teko atstumą gerokai sutrumpinti, mat pandemijos metu padaugėjo darbo. Dirbu po dvidešimt valandų. Iki pandemijos dirbau tik po šešiolika“, - sako epidemiologas. Daugeliui kolegų puikiai žinoma, kad A.Fauci pietų pertrauką iškeičia į dešimties kilometrų bėgimą.
 

Beje, jo žmona Christine Grady, taip pat medikė, dirbanti bioetikos srityje, sako, kad vyrui nuolat primenanti, jog šiuo metu ypač svarbu pasirūpinti savimi. „Kasdiena primenu, kad jam reikia pailsėti, gerti pakankamai vandens, pamiegoti ir kai kuriems dalykams tiesiog pasakyti „ne“. Šiuos patarimus jam kartoju jau trisdešimt penkerius santuokos metus“, – šypsosi moteris. Į klausimą, ar jos neerzina žinojimas, kad sutuoktinis sulaukia nemažai ir meilės laiškų iš nepažįstamų damų, Christine atsako: „Labiausiai mane erzina, kai vyro žinomumu bando pasinaudoti įvairiausi melagienų skleidėjai. Prieš keletą savaičių buvau siaubingai įsiutusi, kai tokios buvo paskleistos iš vyro kalbos iškarpant dalį teksto apie vakcinų saugumą. O dėl damų jaučiuosi rami - myliu ir pasitikiu Anthony. Kaip moteriai man tai net pakutena širdį... Juk žavimasi mano vyru, kuris su manimi praleido jau beveik keturis dešimtmečius“, - CNBC sakė Ch.Grady.

Balandžio pabaigoje šou „Saturday Night Live“ gydytoją parodijavo Bradas Pitas. Pamatęs šį pasirodymą pats A.Fauci teigė, jog aktorius puikiai susitvarkė. „Man patinka Bradas Pitas. Jei kada nors, kokiame nors filme reikėtų mane vaidinti, manau, kad jis būtų puikiausias kandidatas. Tiesą sakant, man tai net labai patiktų“, - sako dr. A.Fauci.

Niekos asmeniško - tik verslas
Kaip pavyksta rasti bendrą kalbą su politikais? Ar dabartinis JAV prezidentas klauso? Tai bene vieni dažniausių klausimų, kuriuos tenka išgirsti dr. A.Fauci. Atsakydamas gydytojas neslepia turintis jau daugelį metų taikomą metodiką, kaip susikalbėti su politikais krizės akivaizdoje. „Mano mėgiamiausia knyga – „Krikštatėvis“ ir posakis: „Nieko asmeniško, čia tik verslas“. Patarinėdamas prezidentams nesistengiu jiems patikti arba įtikti. Turiu tiesiog padaryti savo, kaip gydytojo, mokslininko, darbą. Net jei kas nors elgiasi juokingai, negaliu jiems dėl to priekaištauti. Privalau tiesiog su jais susikalbėti - ramiai ir argumentuotai. Mano pagrindinis kredo - turi išlikti visiškai apolitiškas ir neideologinis, tad koncentruojuosi tik į tai, ką darau. Esu mokslininkas ir gydytojas. Ir tai viskas.
 
Vienas labai šviesus žmogus, kuris dirbo Baltuosiuose rūmuose prezidento Niksono administracijoje, man pasakė įdomią mintį, kaip išlikti: kas kartą, kai ateini į Baltuosius rūmus, turi būti pasiruošęs, kad tai paskutinis kartas, kai čia lankaisi. Jei ateičiau ir pasakyčiau, ką politikai nori išgirsti, tai prilygtų šūviui sau į koją. Todėl dabar visi žino, kad pasakysiu būtent tai, kas yra tiesa. Be jokių pagražinimų ar išvedžiojimų. Taip, tai kai kam gali ir nepatikti, bet aš ir nesiekiu tikslo patikti. Gyvenant krizėje reikia tiesos ir aiškumo, kad galėtume priimti efektyvius sprendimus jai sustabdyti, ypač, kai kalbame apie sveikatos apsaugą ir virusines ligas“, - įsitikinęs dr. A.Fauci.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...
  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  Šešiametė Adrijana po kelerių metų vaikščiojimo tik su ramentais pagaliau lengviau atsikvėps. Vaikų ligoninėj...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Ryto rutina žvaliam rudeniui

  Daug žmonių skundžiasi, kad trumpėjant dienoms rytais sunku prasibudinti. O rudeniui įsibėgėjus tokių „apsnūdusių vyturių“ dar daugiau. Apie tai, kaip pradėti dieną žvaliems ir gerai nusiteikusiems, pasakoja asmeninis treneris ir „Priklausomi nuo sporto“ įkūrėjas Nojus Berlinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica