Virginija Ryselienė: apie pašaukimą padėti bei meilę savo kraštui

Vytautas Paulius Rasokaitis
2022-07-29
Slaugytojo profesija reikalauja stropaus atsidavimo medicinos mokslams, nesavanaudiškos meilės žmogui, drąsos operatyviai veikti ekstremalių sveikatos būklių metu. Apie pašaukimą padėti žmonėms, bei meilę savo kraštui kalbamės su Marijampolės ligoninės vyriausiąja slaugytoja-slaugos administratore Virginija Ryseliene.
„Pastarieji dveji metai COVID-19 pandemijos metu buvo tikrai sudėtingi. Reikėjo žaibiškai prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų, valdyti vykstančius pokyčius, o ne tik į juos reaguoti“, - sako Marijampolės ligoninės vyriausioji slaugytoja-slaugos administratorė Virginija Ryselienė.

- Dirbti slaugytoja Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje pradėjote kone prieš ketvirtį amžiaus. Su kokiomis sunkiausiomis situacijomis tuomet teko susidurti būnant jauna specialiste?
- Dirbdama Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje supratau, kad mano vaidmuo reikalauja daug įgūdžių, funkcijų ir atsakomybių. Darbe dažnai mačiau sužalotus kūnus, mirtis, kartu su pacientu ar jo artimaisiais išgyvenau slogias emocijas. Darbas sudėtingas, lankstus, todėl ir didžiavausi jį dirbdama ir jaučiau pasitenkinimą. Pašaukimas šiai profesijai buvo itin didelis.
 
- Su kokiais iššūkiais susiduriate dabar, vadovaudama gausiam darbuotojų kolektyvui?

- Organizuojant darbą Konsultacijų poliklinikoje buvo svarbu sukurti draugišką aplinką, įtraukti į šią veiklą visus skyriaus darbuotojus. Susirinkimų metu skatinu darbuotojus diskutuoti, nes manau, kad sutarimas dėl tam tikrų dalykų suteikia bendrumo jausmą ir kuria darną kolektyve. Darbuotojai jaučia įkvėpimą ir yra pasirengę kartu spręsti bendras problemas. Sprendžiant konfliktinę situaciją, manau, kad svarbiausia atsižvelgti į visų konfliktuojančių pusių nuomones ir rasti bendrą, visiems priimtiną sprendimą.
 
- COVID-19 pandemija, galima sakyti, kardinaliai keitė gydytojų darbą. Kokie jums buvo paskutinieji dveji metai?
- Pastarieji dveji metai COVID-19 pandemijos metu buvo tikrai sudėtingi. Reikėjo žaibiškai prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų, valdyti vykstančius pokyčius, o ne tik į juos reaguoti. Suburti harmoningas grupes, kuriose darbuotojai veiktų kartu, pritaikytų savo gebėjimus ir atskleistų geriausias savybes srityse, kuriose niekada nedirbę.
 
- Jūsų ligoninėje įrengta inovatyvi interaktyvaus atsakiklio paslauga. Ar ji pasitarnavo pacientų srautų valdymui per karantinus?
- Siekiant užtikrinti pacientų skambučių srautų valdymą, padidinti pacientų galimybes prisiskambinti į Konsultacijų poliklinikos registratūrą ir užtikrinti grįžtamąjį ryšį, įdiegta interaktyvaus atsakiklio paslauga. Ši paslauga buvo ypač svarbi COVID-19 pandemijos metu, nes pacientai galėjo registruotis tik telefonu arba internetu. Registracija atvykus į registratūrą nevyko, todėl padidinome pacientų galimybes prisiskambinti naujų, inovatyvių technologijų dėka.
 
- Mobingas Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose, kiek tenka girdėti, vis dar nesutramdytas. Virginija, apibūdinkite darbinę atmosferą tarp kolektyvo narių.
- Ligoninė, siekdama išvengti psichologinio smurto ir mobingo, darbuotojams bei vadovams organizuoja mokymus, idant įstaigos priešsmurtinė strategija būtų visiems suprantama. Įstaigoje netoleruojama jokia psichologinio smurto ir mobingo forma. Marijampolės ligoninės Konsultacijų poliklinikoje slaugos specialistas dirba komandoje kartu su gydytoju pagal reglamentuotą darbo krūvio normatyvą. Įstaigos darbuotojams suteikta galimybė nemokamai konsultuotis su išorės specialistu – psichologu.

 
- Toje pačioje gydymo įstaigoje dirbate jau daugiau nei du dešimtmečius. Ar per tą laiką nebuvo kilusi mintis, o gal ir pasiūlymą gavote išvykti į užsienį arba pasirinkti darbą didmiesčių ligoninėse?
- Taip, žinoma. Buvau sulaukusi pasiūlymų slaugytojos karjerą tęsti užsienyje. Prioritetą teikiau šeimai, vyrui, vaikams, taip pat tėvai buvo vyresnio amžiaus, todėl reikėjo rūpintis jų slauga. Darbe vykstantys pokyčiai dažnai sužadina entuziazmą, atsidavimo jausmą, o sudėtingos situacijos įkvepia optimizmui. Labai myliu gimtąjį miestą, na, o į didmiestį išsikelti niekada nevėlu.

 

Dosjė
1995 m. baigė Marijampolės Petro Armino vidurinę mokyklą.
1998m. – Kauno aukštesniąją medicinos mokyklą, įgijo medicinos sesers kvalifikaciją.
2002 m. gavo bendrosios praktikos slaugytojo licenciją.
2011m. Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete studijavo vadybos studijų programą ir įgijo vadybos ir verslo administravimo bakalauro kvalifikacinį laipsnį.
Nuo 1998 m. dirbo Marijampolės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje.
Nuo 2001 m. – iki dabar Marijampolės ligoninės Konsultacijų poliklinikoje.
Nuo 2007m. – Marijampolės ligoninės Konsultacijų poliklinikos vyresnioji slaugytoja-slaugos administratorė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:
Meldžiasi už prezidentą Joe Bideną

Meldžiasi už prezidentą Joe Bideną

2025.05-22
Savaitgalį socialinę erdvę sudrebino žinia, kad buvusiam JAV prezidentui Joe Bidenui diagnozuotas prostatos vėžys, kuris išplito ir į kaulus. „Žinia apie J.Bideno ligą verčia dar stipriau sunerimti dėl onkologinių ligų patikros sunkumų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Svarbiausia yra ankstyva diagnostika, esame susirūpinę, kad per metus vyrų, kuriems diagnozuojama labiau pažengusi liga, padaugėjo 5 procenSkaityti plačiau
Apkabinimų banga kviečia tikrintis profilaktiškai

Apkabinimų banga kviečia tikrintis profilaktiškai

2025.05-22
„Nors prevencinės programos veikia jau daugiau nei 20 metų, didžioji dalis vėžio atvejų vis dar diagnozuojami vėlyvų stadijų. Todėl mes sakome – neatidėliok, nesakyk PO TO, pasitikrink dabar“, – sako Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktorė Neringa Čiakienė. Praėjusią savaitę įvykusi palaikymo kampanija „PO TO – apsikabinimų banga“ subūrė bendruomenę paroSkaityti plačiau
T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

2025.05-09
„Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis, negu buvai šiandien“, – apie nuolatinį mediko tobulėjimą kalba „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimą šiemet pelnęs Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojas ortopedas traumatologas doc. dr. Tomas Sveikata. Iš ryto atliSkaityti plačiau
Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

2025.05-08
Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naudą vis daugėja, neretai patikima melagienomis. „Man teko susidurti su moterimis, kurios į kabinetą įžengia su iš nepatikimų šaltinių susirinkta klaidinga informacija“, – pasakojo Nacionalinio vėžio centro (NVC) gydytoja chirurgė Algė Leveckytė.
Skaityti plačiau
Dr. A.Patašius: prostatos prevencijoje lietuviai rodo kelią Europai

Dr. A.Patašius: prostatos prevencijoje lietuviai rodo kelią Europai

2025.05-05
Gydytojas urologas onkologas dr. Aušvydas Patašius kasdien keliais frontais kovoja prieš prostatos vėžį – bene dažniausiai vyrams pasitaikančią onkologinę ligą. Tiek ieškant išmanių gydymo sprendimų, kai ji pažengusi, tiek stengiantis užkirsti kelią pačioje pradžioje – šiuo metu dr. A.Patašius yra Lietuvos grupės vadovas, kuriant europines prostatos vėžio pSkaityti plačiau

Budinti vaistinė


Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

razinka


Sveika šeima


Miego higiena – raktas į kokybišką poilsį

„Pramiegame trečdalį savo gyvenimo, tad svarbu, kad miegas būtų kokybiškas“, – sako VUL Santaros klinikų gydytoja neurologė, miego sutrikimų specialistė dr. Raminta Masaitienė. Anot medikės, miego higiena padeda išsiugdyti naujus, gilų ir nepertraukiamą miegą skatinančius įpročius.

Pakalbėkim apie tai


Svetur


Šeimos tragedija pakeitė šizofrenijos mokslo istoriją

1950-ųjų pradžioje Donas ir Mimi Galvinai atrodė ideali amerikiečių šeima. Donas buvo ambicingas JAV Oro pajėgų karininkas, politikos mokslų daktaras, o Mimi – karštai tikinti katalikė, atsidavusi mama ir žmona. Tarp 1945 ir 1965 metų jiedu susilaukė dvylikos vaikų – dešimties sūnų ir dviejų dukterų. ...

Redakcijos skiltis


Komentarai


Persileidimai – dažnas gamtos reiškinys
Vilma Gudynienė Persileidimai – dažnas gamtos reiškinys
Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
Turite tai žinoti
Henrikas Vaitiekūnas Turite tai žinoti

Naujas numeris