Telšių vyskupas: ligoninė yra Gailestingumo namai

Evelina Machova
2020-02-13
Beveik tris dešimtmečius, minint Pasaulinę ligonių dieną, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje už pacientus ir jų artimuosius aukojamos mišios. Šiemet jas laikė Telšių vyskupas dr. Kęstutis Kėvalas. „Čia susirinkę prašytume didžiosios Dievo dovanos – sveikatos, ne tik fizinės, bet ir dvasinės“, - sakė vyskupas.
Telšių vyskupas: ligoninė yra Gailestingumo namai
27 kartą, minint Pasaulinę ligonių dieną, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje laikomos mišios už artimuosius ir pacientus. Telšių vyskupas dr. Kęstutis Kėvalas sako, jog ligoninė sergančiajam yra Gailestingumo namai.

Faktas
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje Pasaulinės ligonių dienos proga ypatingo palaiminimo sulaukė visi čia besigydantys ir jais besirūpinantys žmonės. Vasario 11 dieną ligoninės salėje Šv. Mišias už ligonius ir jų artimuosius aukojo Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, giedojo Klaipėdos šv. Kazimiero parapijos choras, vadovaujamas Mindaugo Gudžiūno. Šv. Mišias tiesiogiai transliavo Marijos radijas. Vasario 11-ąją Pasauline ligonių diena 1992 m. paskelbė popiežius Jonas Paulius II. Nuo to laiko ji minima krikščioniškose šalyse.


 
Kas yra ligoninė? Gailestingumo namai. Ją kūrė krikščionys, suprasdami, kad bendradarbiaudami gali suorganizuoti sistemingą pagalbą žmonėms, kurie yra ištikti kančios ir ligos. Tokie žodžiai nuskambėjo iš vyskupo dr. K.Kėvalo lūpų. „Filosofas Antanas Maceina yra sakęs, kad ligoje ir kančioje žmogus palinksta į nebūtį, išsigąsta. O, Viešpatie, suskaudo šonas, kas čia dabar bus? Kur kreiptis pagalbos? Neretai ligoje žmogus atranda ir Dievą. Žinoma, dažnas galime klausti: „Viešpatie, kodėl sukūrei gyvenimą tokį trapų, kad mus ištinka ligos?“ Kodėl Viešpats leidžia tokį išbandymą? Bet mes visi esame stebuklo aplinkoje - mums visiems padovanota gyvybė, kuri net ir medicinos atstovams vis dar yra slėpinys. Gyvybė yra Dievo rankose ir į jo rankas turime atsiduoti“, - sako dr. K.Kėvalas.


 
Šiemet jau 27 kartą žmonės raginti prisiminti ligonius, išgirsti jų poreikius ir įsiklausyti į jų skausmą. Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas prof. dr. Jonas Sąlyga sako, jog jis ir visas kolektyvas yra dėkingi dvasininkams, kurie atvykę į ligoninę parodo dėmesį kenčiančiam ir abejojančiam, suteikia drąsos bijančiam ir vilties tiems, kas grumiasi su liga.
„Manau, kad pacientų fizinė ir dvasinė sveikata yra glaudžiai susijusios. Ligoninėje įrengta Nukryžiuotojo Jėzaus koplytėlė, kiekvieną ketvirtadienį joje ligoninės kapelionas kun. dr. Saulius Stumbra laiko Šv. Mišias. Jau tapo tradicija, kad minint Pasaulinę ligonių dieną Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas aukoja Šventas Mišias už ligonius ir juos gydančius medikus. Džiaugiuosi gražiu Bažnyčios ir ligoninės bendravimu pacientų labui“, - sako prof. dr. J.Sąlyga.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica