Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

www.lsveikata.lt
2021-01-20
Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kaitomis susiduria bipolinį sutrikimą turintys žmonės. Sausio 21 dieną 19:00 valandą socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos" kalbins bipolinį sutrikimą turintį aktorių Marių Repšį, o jaukų vakarą vainikuos akustinis Eglės Jurgaitytės koncertas. Interviu bus tiesiogiai transliuojamas portale ,,15min“.
Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą
M.Repšys

Bipolinis sutrikimas yra lėtinis smegenų funkcijos sutrikimas, kurį turi 46 milijonai žmonių visame pasaulyje (Our World In Data, 2018). Ši liga nėra išgydoma, todėl ja sergantis žmogus turi atrasti būdų gyventi kartu visą gyvenimą. Kontroliuoti šio sutrikimo sukeliamus kontrastingus nuotaikų šuolius, maniją ar depresiją yra labai sudėtinga, todėl svarbu, kad simptomus jaučiantis žmogus nedvejotų ir kreiptųsi pagalbos į specialistą. 
 

Šis sutrikimas neretai pasitaiko ir žymių žmonių gretose tarp kurių ir Demi Lovato, Frank Sinatra, Jean-Claude Van Damme ir kt. Išvardintos garsenybės yra žinomos visame pasaulyje dėl sukurtų personažų, dainų ir pasirodymų, tačiau rampos šviesoms užgesus jiems ir toliau reikia gyventi su šiuo sutrikimu. 
 
Ne išimtis ir žinomas Lietuvoje aktorius Marius Repšys. Prieš metus išleidęs autobiografinę knygą „Heraklis Nr. 4“ aktorius joje atvirai papasakojo, kaip mėgino trauktis iš gyvenimo ir gydėsi psichiatrijos ligoninėje. Iniciatyvai „Skirtingos Spalvos“ M. Repšys papasakos apie gyvenimą su bipoliniu sutrikimu, iškylančius sunkumus bei kaip su jais kovoti. Laidoje taip pat dalyvaus ir psichologė Aušra Mockuvienė, kurios pagalba bus vykdoma užduotis savižudybių prevencijos klausimams. Šios dalies metu žiūrovai bus raginami dalyvauti diskusijoje ir išmokti laiku atpažinti galimą suicidą.
 
Renginio nuoroda: https://fb.me/e/DtoP1G6f
 ,,Skirtingų Spalvų“ iniciatorius bei būsimo pokalbio moderatorius Dalius Stankevičius teigia: ,,Labai džiaugiuosi, kad Marius sutiko papasakoti apie savo gyvenimą, kuris dažnam gali priminti labirintą be išėjimo. Todėl šioje laidoje mes kalbėsime, kas jam padėjo surasti išėjimą iš labirinto ir gyventi gyvenimą be klijuojamų etikečių‘‘.
 
Jau metus gyvuojanti socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kalbina įvairiomis ligomis sergančius žmones, kurie nepasidavė ligai ir yra įkvėpimas kitiems. Iniciatyvos tikslas – motyvuoti tiek sveikus, tiek sunkiomis ligomis sergančius eiti per gyvenimą drąsiai ir įveikti iškylančias kliūtis, o ne joms pasiduoti ir skęsti savigailoje. 
 
Renginio organizatorius „Skirtingos Spalvos“ kviečia sekti iniciatyvos veiklas socialiniame tinkle „Facebook“. Čia būsite informuoti apie M. Repšio interviu bei kitus organizuojamus renginius, bei įsigyti rankų darbo marškinėlius. 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Pandemijos pradžioje, kai visame pasaulyje buvo sunku užtikrinti reikiamą apsauginių kaukių kiekį, daug žmonių ėmė jas savaranki&s...
  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos – patalpos, įranga, dokum...

  Sveika šeima


  Vakcinos vaikams: kada vėluoti negalima

  Pandemija turi ir teigiamų dalykų – nepaprastai išaugo susidomėjimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems skirtais skiepais. Deja, nerimą kelia su metais vis labiau menkstantis skiepijimas dviem svarbiomis vakcinomis. 

  Sveikatos horoskopas


  Vasario 1-7 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indai atsparesni COVID-19?

  Indijoje, turinčioje gerokai per milijardą gyventojų, koronavirusas buvo sutiktas su didžiule baime. Ir ne veltui: per pandemijos laiką COVID-19 šalyje užsikrėtė arti 11 milijonų žmonių ir net per pusantro šimto tūkstančių mirė. Tačiau pastaruoju metu šalyje stebimas nuolatinis naujų atvejų mažėjimas, mokslininka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gerovės valstybės miražai
  Henrikas Vaitiekūnas Gerovės valstybės miražai
  Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Henrikas Vaitiekūnas Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Loterijos – pramoginės kultūros dalis?
  Gediminas Navaitis Loterijos – pramoginės kultūros dalis?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica