Pirmasis Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankas nuo šiol veiks dar produktyviau

www.lsveikata.lt
2018-04-16
Dar pernai metų viduryje asociacija ,,Padedu augti“ pradėjo vykdyti projektą ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“ (2 etapas) ir kvietė geros valios žmones bei socialiai atsakingas įmones prisidėti prie pirmojo Lietuvoje Donorinio motinos pieno banko veiklos stiprinimo. Šio projekto metu buvo renkamos lėšos papildomo medicininio šaldiklio įsigijimui.
Pirmasis Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankas nuo šiol veiks dar produktyviau

Projektas vykdytas siekiant gerinti sunkiai sergančių ir neišnešiotų naujagimių priežiūrą, kad kuo daugiau mažųjų pacientų būtų maitinami donoriniu motinos pienu, kol jų mamos pieno neturi. Ypatingai svarbu tai, kad naujagimiai, kurie vietoj adaptuoto pieno mišinio yra maitinami donoriniu motino pienu, per pirmąjį pusmetį išvengia operacijų, pasibaigusių trumposios žarnos sindromu. Taip pat sumažinama kitų su šia liga susijusių komplikacijų tikimybė.

2018 metų pradžioje paramos akcija įgyvendinta - Kauno klinikų Neonotologijos klinikos Donorinio motinos pieno bankui padovanotas trečiasis medicininis šaldiklis, kuriame jau kaupiamas donorių pienas. 
,,Per pirmuosius mūsų Donorinio motinos pieno banko veikimo metus pieno donorėmis tapo 77 moterys ir iš viso buvo surinkta bei išpasterizuota net 680 litrų donorinio motinos pieno. Turėdami papildomą medicininį šaldiklį, dabar galėsime kaupti dar didesnes donorinio motinos pieno banko atsargas ir juo aprūpinti daugiau sunkiai sergančių ir neišnešiotų naujagimių, kol jų mamos pačios pieno neturi. Todėl ši asociacijos ,,Padedu augti“ parama yra iš ties reikšminga ir džiuginanti”, – dalinasi Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė.

Asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė ir projekto ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“ vykdytoja Inga Laukytė-Budrienė neslėpė džiaugsmo ir dėkingumo. ,,Tai dar vienas mūsų kaip tėvų ir specialistų, susitelkusių bendram tikslui, reikšmingas pasiekimas. Nuoširdžiai dėkoju visiems, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo: skyrusiems finansinę paramą ar savo laiką ir savanorišką darbą organizuojant renginius, kurių metu visi drauge rinkome lėšas reikalingai medicininei įrangai įsigyti. Didelę padėką skiriame ir aukojimo portalui aukok.lt“.

Savanoriška ir ne pelno siekianti organizacija jau 7-tus metus rūpinasi naujagimių gerovės kūrimu. Asociacijoje susibūrę šeimos gerovės specialistai teikia psichologinę, socialinę pagalbą bei emocinę paramą. Rūpinasi šeimomis, išgyvenančiomis krizinę situaciją, gimus naujagimiui, kūdikio negalios ar netekties atvejais. Vykdo gyvybiškai svarbius projektus, nukreiptus į per anksti gimusių ir sunkiai sergančių kūdikių bei jų šeimų sąlygų gerinimą gydymo įstaigose ir namuose.
Iš viso asociacija ,,Padedu augti“ Kauno klinikų Neonatologijos klinikai per du paskutiniuosius metus yra padovanojusi medicininės įrangos už beveik 46 tūkst. Eur.

 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

  razinka


  Sveika šeima


  Smurtas prieš moteris su intelekto negalia – juoda zona

  Sudėtinga smurto prieš intelekto ar psichosocialinę negalią turinčias moteris problema socialinės gerovės specialistus verčia jaustis bejėgiais. Dėl savo būklės moterys tampa priklausomos nuo smurtautojų, o žalojančios ir nesaugios aplinkos – neatpažįsta. Maža to, vyrauja nuomonė esą smurtą jos dažnai išprovokuoja...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Melanomą gydys sergančiojo ląstelėmis

  Melanoma sergantiems pacientams sužibo nauja viltis. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – angl.) patvirtino naują agresyviausios odos vėžio formos gydymo metodą. Mokslininkų teigimu, šis FDA sprendimas atneš naudos ir gydant kitas vėžines ligas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip striksi dominatriksė?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?
  Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės

  Naujas numeris