Pirmajam Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankui - vieneri

www.lsveikata.lt
2017-12-07
Pirmajam Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankui Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje sukanka vieneri metai. „Voltas Disnėjus (Walt Disney) yra pasakęs – jeigu gali apie tai svajoti, gali ir padaryti. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad po sėkmingų vienerių metų galime pasakyti – mes visi kartu tai padarėme, o motinos pieno bankas pateisino visus gydytojų ir pacientų lūkesčius“, – šventės dieną kalbėjo Donorinio motinos pieno banko įsteigimo iniciatorė ir klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė.
Pirmajam Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankui - vieneri

Motinos pieno bankas skirtas anksčiau laiko gimusiems ir sergantiems naujagimiams – mamos pienas yra pats geriausias maistas naujagimiui, o anksčiau laiko gimusiems yra netgi gyvybiškai būtinas dėl jų žarnyno ir imuninės sistemos nebrandumo. Tačiau neišnešiotų naujagimių motinoms pieno pirmomis dienomis nebūna arba būna labai mažai dėl patiriamo streso. Tuo įsitikino ir Giedrė, kuri į Kauno klinikas buvo paguldyta jai nustačius preeklampsija. „Mums buvo 31 savaitė, kai gydytojai atliko cezario pjūvį, todėl sūnelis pasaulį išvydo net dviem mėnesiais anksčiau nei buvo planuota“, – patirtimi dalijosi jauna mama.

„Dar buvau reanimacijoje po atlikto cezario pjūvio, kai atėjo mano mažylio gydytoja ir pasiteiravo, ar vaikeliui duoti pieno mišinuką, ar donorinį pieną. Tuo metu aš nežinojau, kad gali būti toks pasirinkimas. Gydytoja papasakojo pieno banko veikimo specifiką, išsamiai paaiškino, kuo motinos pienas kūdikiui yra sveikiau už mišinuką. Kadangi aš, kaip ir visos mamos, noriu, kad mano kūdikis gautų viską, kas geriausia ir sveikiausia, pasitikėjau gydytoja ir pasirinkau donorinį pieną“, – pasakoja Giedrė. Šiuo metu moteris jau pati gali pilnavertiškai maitinti sūnelį ir netgi padeda kitoms panašaus likimo mamoms. „Kadangi pieno turiu užtektinai, pati šiuo metu esu pieno donorė – suprantu, kaip svarbu, kad visi anksčiau laiko gimę ir sergantys naujagimiai būtų maitinami kuo sveikiau“.
 

77
- tiek moterų pirmaisiais Donorinio motinos pieno banko metais tapo donorėmis.

 
Pirmoji pieno donorė Ema, auginanti metų laiko vaikelį, atsimena, jog suteikta galimybė padėti kitoms buvo neįkainojama patirtis. „Mamos pienas vaikui – aukso vertės, todėl tikrai skatinčiau visas mamas, kurios gali tapti donorėmis, padėti mažyliams augti sveikesniems“. Jai antrino ir Giedrė: „Būti pieno donore – labai gera. Esu dėkinga kitoms motinoms – juk ir man, ir mano sūnui padėjo reikiamu metu. Jaučiuosi skolinga už suteiktą pagalbą, todėl noriu atsilyginti tuo pačiu. Gimtadienio proga linkiu, jog tokia praktika išplistų ir vis daugiau mamų sutiktų pagelbėti viena kitai“.
Iš viso Kauno klinikų Donoriniam motinos pieno banke per pirmuosius veikimo metus išpasterizuota 680 litrų donorinio motinos pieno, sunaudota – 655 litrai ir pamaitinti 450 naujagimių.

 
Komentaras
Asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė:

- Kaip asociacijos, prisidėjusios prie lėšų rinkimo Donorinio motino pieno bankui, vykdant projektą ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“ atstovė, ir kaip mama, patyrusi ką reiškia, kai naujagimiai gydomi intensyvios terapijos skyriuje, kai juos reikia maitinti, o pienelio dar nėra, nepaprastai džiaugiuosi prieš metus įvykusiu dideliu ir svarbiu lūžiu naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo istorijoje. Mažieji pacientai gauna sveiką bei patikimą maistą, o mamos jaučiasi emociškai geriau. Konsultuodama šeimas, pastebėjau, kad moterys dabar tik pavieniais atvejais jaučia kaltę dėl to, kad pirmosiomis dienomis pieno neturi dėl esamos alternatyvos – donorinio motinos pieno. Jos visos nori tapti pieno donorėmis ateityje, jeigu tik turės pieno perteklių ir taip atsidėkoti už gautą dovaną.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica