Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

www.lsveikata.lt
2021-11-18
Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo iki šiol. Vaistinių atstovai ragina nesiųsti į vaistines vienų vaikų ir jų galimybių pasais pasirūpinti tėvams.
Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai
Kristina Nemaniūtė-Gagė

Nuo gruodžio 28 d. vaikams nuo 12 m. bus reikalingas galimybių pasas norint patekti į prekybos vietas ar gauti paslaugas, kurioms šiuo metu reikalaujamas galimybių pasas. Šio dokumento nereikės norint patekti į ugdymo ar neformalaus švietimo įstaigas. Drauge su galimybių pasu vaikai turės pateikti ir moksleivio pažymėjimą.
 

„Registrų centro duomenimis, vaikams gauti galimybių pasą e. sveikatos platformoje bus įmanoma tik nuo gruodžio 15 d. Galimybių pasą reikės atsisiųsti į savo mobilų įrenginį, atsispausdinti arba tiesiog nusifotografuoti ir turėti savo telefone. Vietoje galimybių paso tinka ir Europos Sąjungos (ES) skaitmeninis COVID pažymėjimas – jį galima parsisiųsti iš e. sveikatos nelaukiant gruodžio 15-osios, taip pat tinka ir kiti dokumentai, įrodantys, kad vaikas yra pasiskiepijęs arba persirgęs“, – atkreipia dėmesį Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.
 
Ji priduria, kad vaikai taip pat kaip ir į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, taip ir į vaistines negali ateiti vieni, juos turi lydėti tėvai, įtėviai arba kiti jų globėjai. Pagal teisės aktus vaistinius preparatus parduoti ar kitas farmacines paslaugas suteikti galima tik asmenims nuo 16 m.
 
„Atsižvelgiant į tai, labai prašome nesiųsti savo vaikų vienų, nes farmacijos specialistas negalės jam padėti ir atspausdinti galimybių paso. Primename, kad norint atsiimti vaiko galimybių pasą vaistinėje, kartu vestis vaiko nereikia, pakanka farmacijos specialistui parodyti savo asmens dokumentą bei vaiko dokumentą arba tiesiog žodžiu pasakyti vaiko vardą, pavardę ir asmens kodą“, – komentuoja K. Nemaniūtė-Gagė.
 

Turint omenyje, kad reikalavimai turėti galimybių pasą vaikams nuo 12 m. įsigalios šventiniu laikotarpiu, LVA pirmininkė rekomenduoja tėvams išsiimti galimybių pasus savo vaikams internetu. Neturint tokios galimybės, ji siūlo nelaukti paskutinės dienos, bet ir nepasiduoti bereikalingai skubai, mat kuo anksčiau bus išimtas galimybių pasas – tuo anksčiau baigsis jo galiojimo laikas.
„Ir toliau visais turimais šalies vaistinių tinklo resursais prisidėsime prie vakcinacijos bei užtikrinsime, kad galimybių pasus gautų visi pasiskiepiję, persirgę Covid-19 ar reikiamą antikūnų kiekį kraujyje turintys asmenys“, – sako ji.
 
Vaistinėse pagal esamą reguliavimą Covid-19 vakcinomis galima skiepyti tik pilnamečius asmenis, visi kiti kviečiami registruotis skiepijimo centruose ar asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
Nuo gruodžio 28 d. įsigalios dar vienas pakeitimas – galimybių pasas galios 7 mėnesius arba 210 dienų. Praėjus minėtam laikotarpiui, gyventojai turės pasidaryti antikūnų testą, o jei šių bus per mažai – teks pasiskiepyti trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze, kad būtų galima gauti galimybių pasą. Ši taisyklė negalios asmenims iki 18 metų, kurie yra paskiepyti „Comirnaty“ ar „Spikevax“ arba persirgo COVID-19, o jų liga buvo patvirtinta PGR tyrimu. Trečiąja vakcinos doze Lietuvoje šiuo metu skiepijami tik pilnamečiai.
 
 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Sveika šeima


  Socialinių tinklų magija

  Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris