Vaistininkai sunerimę – pirmoji karantino savaitė senjorų įpročių nepakeitė

www.lsveikata.lt
2020-03-24
Stebėdami garbingo amžiaus žmonių elgesį vaistininkai prašo visuomenės pagalbos – kas antras iš jų galėtų likti namuose. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai garbingo amžiaus žmones ragina į viešas vietas eiti kuo rečiau, tačiau, statistikos duomenimis, senjorų apsilankymų vaistinėje dažnumas sumažėjo tik nežymiai.
Vaistininkai sunerimę – pirmoji karantino savaitė senjorų įpročių nepakeitė

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad dažnas senjoras į vaistinę užsuka ne tik jam reikalingų medikamentų, bet ir pasiteirauti, kaip laikosi jo mylimas vaistininkas. 33 proc. senjorų įsigijo receptinių vaistų, 25 proc. nereceptinių, likusioji dalis – kitų vaistinėje esančių prekių – vienkartinių pirštinių, dezinfekcinių servetėlių, vitaminų ir kt.

„Primename senjorams patiems kuo daugiau būti namuose, o esant reikalui paprašyti, kad į vaistinę nuvyktų artimieji. Vilniuje kartu su savanoriais mėginame spręsti, kaip padėti vienišiems asmenims, kuriems vaistai būtini. Per praėjusią savaitę daugelis senjorų pildė savo namų vaistinėles, viliamės, kad šią savaitę garbingo amžiaus klientų vaistinėse gerokai sumažės“, – sako L.Bielskė.
Pasak jos, tarp populiariausių senjorų įsigytų prekių – paracetamolis, medicininės pirštinės, nervų sistemą gerinantys vaistai, širdies lašai, vandenilio peroksidas, vaistai nuo skausmo ir ypač populiarus vitaminas C.  
 
Farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė pasakoja kasdien vaistinėje sulaukianti garbingo amžiaus žmonių. Ir nors jiems primygtinai rekomenduojama likti namuose, kai kurie jų elgiasi kaip įprastą pavasario dieną.
„Šiandien ryte apsilankiusi senolė paprašė manęs kremo kojoms ir kai jai priminiau, kad reikėtų likti namuose ir neiti į viešas vietas, moteris tiesiog padėkojo už tai, kad visuomet ja rūpinamės, bet ji pati sprendžia, ką daryti“, – pasakoja farmacininkė.
„Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai primena senjorams, kad karantino metu, jiems svarbu leisti kuo daugiau laiko namuose, o jeigu prireiktų apsilankyti vaistinėje ar prekybos centre – prašyti aplinkinių pagalbos. Jeigu senjorams būtina apsilankyti vaistinėje ir jie neturi galimybės paprašyti, kad tai padarytų kiti, „Eurovaistinėje“ jie aptarnaujami be eilės, taip siekiant, kad kontaktą su aplinkiniais jie turėtų kuo trumpiau.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris