Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

www.lsveikata.lt
2022-12-09
Kasmet utilizavimui iš gyventojų surenkama vis daugiau tonų vaistų, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kaip tinkamai rūšiuoti vaistus, ką tiksliai galima nešti į vaistinę, o ką galima išmesti kartu su komunalinėmis atliekomis. Dar kita visuomenės dalis paprasčiausiai nenori laukti eilėje, kad vaistininkui atiduotų nebereikalingus vaistus.
Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, pernai surinkta 30 tonų pasenusių ar nebereikalingų vaistų – tai yra dvigubai daugiau nei prieš 5 metus, kai buvo surinkta 14 tonų utilizuojamų vaistų. Tam, kad nereikalingų vaistų būtų surinkta kuo daugiau, o vartotojams būtų patogiau tai padaryti, vaistinių tinklas „Gintarinė vaistinė“ trylikoje savo vaistinių įrengė specialias utilizuojamų vaistų dėžes.
 

„Siekiame, kad vaistų rūšiavimas gyventojams taptų dar paprastesnis, o atėjus su nebegaliojančių ar tiesiog nebereikalingų vaistų nešuliu, nereikėtų laukti eilėje. Gyventojai maišelius su vaistais galės paprasčiausiai įmesti į specialią utilizuojamų vaistų dėžę“, – komentuoja vaistinių tinklo rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė.

 
Ji atkreipia dėmesį, kad prieš pristatant į vaistinę naikintinus vaistus, reikėtų peržiūrėti jų ženklinimą – nešti tik tuos preparatus, ant kurių parašyta „receptinis vaistas“ ir „nereceptinis vaistas“.
 
„Į vaistinę nereikėtų nešti maisto papildų ar medicinos priemonių, jas galima išmesti kartu su komunalinėmis atliekomis. Maisto papildas nėra vaistas, todėl tai daryti yra visiškai saugu. Įvairios kosmetikos priemonės – nevaistiniai pleistrai, tvarsčiai – taip pat turėtų būti rūšiuojami su komunalinėmis atliekomis. Bet reikia atminti, kad pavyzdžiui, švirkštai, laikomi pavojingomis medicininėmis atliekomis, jų negalima išmesti bet kur. Jei švirkštus pacientų namuose naudoja medicinos darbuotojai, suteikus paslaugą, jie juos turi ir surinkti. Tokia pati tvarka galioja ir lašinėms, panaudotoms pirštinėms bei kitoms atliekoms – medicinos darbuotojai pasirūpina jų utilizavimu“, – vardija I. Tėvelienė.

 
Ji tęsia sakydama, kad tais atvejais, kai vaistus susileidžia patys gyventojai, sukauptus švirkštus jie gali nemokamai atiduoti į savo savivaldybės stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles, kurios taip pat priima ir medicininius termometrus. Švirkštus ir adatas taip pat galima išmesti ir į buitinių atliekų konteinerius, bet reikia atsakingai juos supakuoti.
 
„Namie panaudotus švirkštus ir adatas reikėtų sudėti į saugias talpyklas iš karto po panaudojimo: į metalines dėžutes su dangčiu arba balinimo, ploviklių butelius užsukamu arba sandariai uždaromu dangteliu. Talpyklą reikia sandariai uždaryti ir ant jos užrašyti, kad tai yra aštrūs daiktai – taip atliekų tvarkymo įmonių darbuotojai galės atskirti, kad tai yra pavojingos atliekos. Tokiu būdu paruoštas talpas galima išmesti į buitinių atliekų konteinerius“, – teigia I. Tėvelienė.
 
Pasak „Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovės, vaistus svarbu rūšiuoti dėl jų sudėtyje esančių įvairių cheminių medžiagų tam, kad nebūtų pakenkta tiek žmogaus sveikatai, tiek aplinkai, todėl ir jų nuleidimas klozete taip pat nėra tinkamas metodas.
 
„Skaičiuojame, kad viena mūsų vaistinė per metus-pusantrų surenka apie 30 kg vaistų. Dažniausiai gyventojai su vaistais sunaikinimui ateina po savo artimųjų mirčių, taip pat pavasarį po generalinės namų, taip pat ir vaistinėlės, tvarkos. Pastebėjome, kad daugiausiai vaistų utilizavimui sulaukiame vaistinėse, įsikūrusiose prekybos centruose – žmonėms patogiau užnešti vaistus kartu einant apsipirkti, į tai atsižvelgėme ir steigdami vaistų surinkimo punktus“, – sako I. Tėvelienė.

 
Utilizuojamų vaistų dėžes galima rasti šiose „Gintarinės vaistinės“ vaistinėse: 

Jaunimo g. 24, Alytus,
Jotvingių g. 15, Kaunas,
Lukšio g. 58, Kaunas,
Varžupio g. 1, Akademija, Kauno r.,
Savanorių pr. 321, Kaunas,

Vingio g. 28, Klaipėda,
Respublikos g. 106, Rokiškis,
Vilniaus g. 220, Šiauliai,
Spaustuvės g. 4, Tauragė,
Turgaus a. 6, Telšiai,
Justiniškių g. 91, Vilnius,
Gedimino pr. 9, Vilnius,
Saltoniškių g. 9, Vilnius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  „Visuomenei dar trūksta supratimo, kad skubios pagalbos skyrius nėra vieta, kur paslaugos suteikiamos greičiau – tai v...
  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Karolio ligos istorija prasidėjo tada, kai jis, įstojęs mokytis kolegijon, išsityrė dėl tuberkuliozės (TB). Siurprizu jam t...

  razinka


  Sveika šeima


  Mityba – prieš vėžį

  „Gyvenimas per trumpas, kad neskaniai valgytume“, – turbūt ne kartą teko girdėti šią pilvui palaimingą frazę iš kulinarijos atstovų lūpų. Vis dėlto sveikos mitybos specialistai atkerta: valgome, kad gyventume, o ne gyvename, kad valgytume. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse gydomosios m...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Prievartinė kontracepcija: nelemtas eugenikų palikimas

  Tūkstančių Grenlandijos moterų įsčiose, vykdant Danijos inicijuotą Grenlandijos inuitų populiacijos kontrolės kampaniją, šeštajame ir aštuntajame XX a. dešimtmečiuose buvo implantuota kontraceptinė priemonė. Danijos Vyriausybė neseniai paskelbė apie nepriklausomą šios vadinamosios „spiralių ka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kuri jūsų akis verkia?
  Henrikas Vaitiekūnas Kuri jūsų akis verkia?
  Kaip sutaupyti 99 centus
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sutaupyti 99 centus
  Buvo buvo, kaip nebuvo!
  Henrikas Vaitiekūnas Buvo buvo, kaip nebuvo!

  Naujas numeris