Skaidrinama ir spartinama vaistų įtraukimo į kompensavimo sistemą komisijos veikla

www.lsveikata.lt
2015-02-02
Skaidrinant ir spartinant ligų, kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių (MPP) įtraukimą į kompensavimo sistemą į vieną sujungiamos dvi šiuo metu veikiančios komisijos.
Skaidrinama ir spartinama vaistų įtraukimo į kompensavimo sistemą komisijos veikla
Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, kompensuojamieji vaistai sudaro didžiąją vaistų rinkos dalį, labai reikšmingą žmonių gydymui.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasirašė įsakymą, pagal kurį nuo vasario 1 d. Vertinimo ir Ligų, vaistinių preparatų bei  MPP komisijos jungiamos į vieną struktūrą. Beveik pusė komisijos narių bus iš nepavaldžių Sveikatos apsaugos ministerijai institucijų, mokslo ir studijų įstaigų, pacientų organizacijų atstovai.

 
Komisija vykdys visas su ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įtraukimu į kompensavimo sistemą susijusias funkcijas.
Pasak ministrės R.Šalaševičiūtės, kompensuojamieji vaistai sudaro didžiąją vaistų rinkos dalį, labai reikšmingą žmonių gydymui.
 
„Vaistų kompensavimo proceso skaidrumas, racionalus PSDF biudžeto lėšų naudojimas ir mažiausios pacientų priemokos ypač svarbios socialiai jautrių žmonių grupei. Todėl mums labai svarbu, kad komisijos darbas nekeltų žmonėms jokių abejonių, komisijai vadovautų atitinkamą kvalifikaciją turintis žmogus, o jos nariai būtų nepriekaištingos reputacijos, jų veikla visuomenei nekeltų jokių abejonių“, – sako ministrė R.Šalaševičiūtė.
 
Naujoji tvarka taip pat numato komisijos narių rotaciją. Komisijų sudėtis turės būti atnaujinama ne rečiau kaip kas treji metai, pakeičiant ne mažiau kaip pusę narių. Tokie pat  reikalavimai kaip ir Ligų, vaistinių preparatų ir MPP kompensavimo komisijai bus taikomi ir Apeliacijos komisijos nariams. Apeliacinės komisijos paskirtis – svarstyti skundus dėl sprendimų, susijusių su vaistų įtraukimu į kompensavimo sistemą.
Naujoje tvarkoje taip pat patikslintos nuostatos dėl viešo informacijos apie komisijų veiklą skelbimo, patikslintos sąvokų apibrėžtys, ištaisyti kiti trūkumai.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris