Siekia sumažinti visų nekompensuojamųjų vaistų kainas

www.lsveikata.lt
2015-10-30
Seimo Darbo partijos frakcijos, Sveikatos reikalų komiteto narė Vilija Filipovičienė siūlo pataisas, kurios leistų visus nekompensuojamus receptinius vaistus apmokestinti lengvatiniu 9 proc. pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).
Siekia sumažinti visų nekompensuojamųjų vaistų kainas
„Siūlau visiems nekompensuojamiems receptiniams vaistams taikyti lengvatinį PVM tarifą – turėtų nebekilti absurdiškų klausimų, ar brangius vaistus pirkti priverstas žmogus yra vertas valstybės pagalbos“, – įsitikinusi Seimo narė Vilija Filipovičienė.

Šiuo metu nustatyta, kad lengvatinis 5 proc. PVM tarifas taikomas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kai šių prekių įsigijimo išlaidos visiškai ar iš dalies kompensuojamos Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo nustatyta tvarka. Su receptais parduodamiems vaistams, bet nekompensuojamiems, taikomas 21 proc. PVM tarifas.

 
Pasak projekto iniciatorės, priėmus jos siūlomas pataisas padidėtų brangių vaistų prieinamumas pacientams, kuriems gyvybiškai svarbu įsigyti tokių vaistų ir juos vartoti.
„Sunkiai sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems tenka aukoti daug laiko, energijos ir pastangų, kad galėtų kovoti su liga, tad valstybė turi imtis visų priemonių, kad palengvintų bent jau jų finansinę naštą“, - teigia Seimo narė V.Filipovičienė.
 
Sveikatos reikalų komiteto narė registravo įstatymo projektą, kuriuo siekė, kad brangiems, daugiau kaip 300 eurų kainuojantiems nekompensuojamiems receptiniams vaistams būtų taikomas lengvatinis 5 proc. PVM tarifas, tačiau su tokiu siūlymu nesutinka Sveikatos apsaugos ministerija.
 
„Po pastarųjų mano pasiūlymų matau, kad prasidėjo politiniai žaidimai. Finansų ministerija ir, keisčiausia, Sveikatos apsaugos ministerija ieško dirbtinių kliūčių, kad nepritartų pataisoms ir neatpigintų vaistų. Argumentuojama tuo, kad valdininkai nesupranta kas yra brangūs vaistai. Todėl noriu palengvinti jiems darbą ir siūlau visiems nekompensuojamiems receptiniams vaistams taikyti lengvatinį PVM tarifą – turėtų nebekilti absurdiškų klausimų, ar brangius vaistus pirkti priverstas žmogus yra vertas valstybės pagalbos“, – įsitikinusi V.Filipovičienė. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica