Siekia sumažinti visų nekompensuojamųjų vaistų kainas

www.lsveikata.lt
2015-10-30
Seimo Darbo partijos frakcijos, Sveikatos reikalų komiteto narė Vilija Filipovičienė siūlo pataisas, kurios leistų visus nekompensuojamus receptinius vaistus apmokestinti lengvatiniu 9 proc. pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).
Siekia sumažinti visų nekompensuojamųjų vaistų kainas
„Siūlau visiems nekompensuojamiems receptiniams vaistams taikyti lengvatinį PVM tarifą – turėtų nebekilti absurdiškų klausimų, ar brangius vaistus pirkti priverstas žmogus yra vertas valstybės pagalbos“, – įsitikinusi Seimo narė Vilija Filipovičienė.

Šiuo metu nustatyta, kad lengvatinis 5 proc. PVM tarifas taikomas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kai šių prekių įsigijimo išlaidos visiškai ar iš dalies kompensuojamos Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo nustatyta tvarka. Su receptais parduodamiems vaistams, bet nekompensuojamiems, taikomas 21 proc. PVM tarifas.

 
Pasak projekto iniciatorės, priėmus jos siūlomas pataisas padidėtų brangių vaistų prieinamumas pacientams, kuriems gyvybiškai svarbu įsigyti tokių vaistų ir juos vartoti.
„Sunkiai sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems tenka aukoti daug laiko, energijos ir pastangų, kad galėtų kovoti su liga, tad valstybė turi imtis visų priemonių, kad palengvintų bent jau jų finansinę naštą“, - teigia Seimo narė V.Filipovičienė.
 
Sveikatos reikalų komiteto narė registravo įstatymo projektą, kuriuo siekė, kad brangiems, daugiau kaip 300 eurų kainuojantiems nekompensuojamiems receptiniams vaistams būtų taikomas lengvatinis 5 proc. PVM tarifas, tačiau su tokiu siūlymu nesutinka Sveikatos apsaugos ministerija.
 
„Po pastarųjų mano pasiūlymų matau, kad prasidėjo politiniai žaidimai. Finansų ministerija ir, keisčiausia, Sveikatos apsaugos ministerija ieško dirbtinių kliūčių, kad nepritartų pataisoms ir neatpigintų vaistų. Argumentuojama tuo, kad valdininkai nesupranta kas yra brangūs vaistai. Todėl noriu palengvinti jiems darbą ir siūlau visiems nekompensuojamiems receptiniams vaistams taikyti lengvatinį PVM tarifą – turėtų nebekilti absurdiškų klausimų, ar brangius vaistus pirkti priverstas žmogus yra vertas valstybės pagalbos“, – įsitikinusi V.Filipovičienė. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris