„Metų CEO“: svarbiausia – požiūris į darbuotojus ir pacientus

www.lsveikata.lt
2016-06-20
Šiemet „Metų CEO 2016“ išrinktas šalies biotechnologijų lyderės „Sicor Biotech/Teva Baltics“ vadovas Janis Meikšans vadovavimo šiai bendrovei sėkmę aiškina tinkamai pasirinktu verslo modeliu ir atsakingu požiūriu į darbuotojus bei pacientus.  Įmonė „Sicor Biotech/Teva Baltics“ Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose taip pat buvo pripažinta efektyviausia Lietuvos bendrove. Viena sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių 2015 metais eksportavo 99,5 proc. šios bendrovės gamykloje pagamintų vaistų. Lietuvos biudžetą tai papildė beveik 15 mln. eurų mokesčių.
„Metų CEO“: svarbiausia – požiūris į darbuotojus ir pacientus
„Sicor Biotech /Teva Baltics“ vadovas Janis Meikšans taip pat atskleidė ir artimiausius kompanijos plėtros planus. Itin dideli pokyčiai laukiami po kelių mėnesių – per šį laikotarpį ketinama baigti kompanijos „Actavis Generics“ įsigijimo procedūrą. Šis veiksmas vertinamas kaip dviejų didelių kompanijų sujungimas.

Be Vilniuje veikiančios gamyklos, bendrovė turi komercijos padalinius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Pasak J.Meikšans, visi bendrovės valdymo sprendimai kyla iš supratimo, kad įmonė gyvuoja globaliame pasaulyje. Tad sprendimai irgi neišvengiamai turi būti globalūs. Šis požiūris lėmė, kad bendrovės gamyklos vieta buvo pasirinktas Vilnius.
 
„Didžiausia mūsų produkcijos eksporto rinka yra Jungtinės Amerikos Valstijos, šioje rinkoje pernai eksportavome net  81 proc. produkcijos. Į JAV pradėjome eksportuoti tik 2013 metų pabaigoje, ši kryptis yra pagrindinis veiksnys, didinantis įmonės pardavimus ir eksportą“, – sakė bendrovės „Sicor Biotech / Teva Baltics“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas J.Meikšans.
 

Efektyvumą kuria komanda
„Prireikė metų, kad visi suprastų, jog Lietuva, Latvija bei Estija nėra jau tokios nepanašios ir kad, svarbiausia, turime bendrą tikslą bei supratimą, ką mes darome. Ir tai davė rezultatų. Šis supratimas leidžia mums, atskiroms organizacijoms, aktyviai atstovauti viena kitą, mes nebeatrodome kaip atskirų valstybių atstovai, bet atrodome kaip talentai, o pirmiausia – asmenybės“, – sakė bendrovės vadovas.
 
Vadovavimo laikotarpiu J.Meikšans pavyko iš esmės pakeisti kompanijos pardavimų struktūrą Baltijos šalyse. Jis teigia pakeitęs vertikalią, pasak jo, „Napoleono armijos tipo“ organizacijos struktūrą ir sukūręs lanksčios formos regioninę organizaciją, kurioje dalijamasi funkcijomis. Tai leido dirbti efektyviau bei užtikrinti geresnę kokybę.
 
„Pirmiausia, svarbu žmonėms suteikti aiškią strateginę viziją. Sparčiai besikeičiančiose organizacijose svarbu žinoti, kad keičiamasi ne tam, kad keistumės. Man buvo svarbu parodyti, kodėl mes taip darome, kas iš to, kokia nauda iš to bus kiekvienam mūsų organizacijoje dirbančiam asmeniui. Antra, svarbu sukurti aplinką, kurioje žmonės galėtų dirbti, kad dirbdami gerai jaustųsi, būtų laimingi keliaudami dirbti, kas rytą keldamiesi iš lovos būtų motyvuoti eiti į darbą. Nes organizacijos efektyvumas priklauso nuo žmonių komandos“, – pokyčių ir bendrovės valdymo principus dėstė J.Meikšans.
 
Jungsis dvi didelės kompanijos
„Sicor Biotech /Teva Baltics“ vadovas taip pat atskleidė ir artimiausius kompanijos plėtros planus. Itin dideli pokyčiai laukiami po kelių mėnesių – per šį laikotarpį ketinama baigti kompanijos „Actavis Generics“ įsigijimo procedūrą. Šis veiksmas vertinamas kaip dviejų didelių kompanijų sujungimas.


„Vertinant ilgalaikius tikslus, mūsų laukia dideli pokyčiai. Sveikatos apsauga keičiasi. Nuo cheminių vaistų mes pereiname prie biologinių. Visas mokslas koncentruojasi į biologinių vaistų tobulinimą ir plėtrą. Ir nors mes esame šių biologinių produktų gamybos ir paieškos priešakyje, vis niekas negali atspėti, kas mūsų laukia ateityje. Aišku vien tai, kad po dešimtmečio viskas atrodys kitaip. Tad mano užduotis yra paruošti organizaciją šiems pokyčiams“, – teigė J.Meikšans.
 
Bendrovės vadovas „Metų CEO 2016” išrinktas šeštus metus iš eilės laikraščio „Verslo žinios“ ir projekto partnerio banko „Nordea“ rengiamuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose. Efektyviausia šalies bendrove šiuose rinkimuose „Sicor Biotech / Teva Baltics“ paskelbta antrąjį kartą.


 
Apie „Sicor Biotech / Teva Baltics“
Tai - biotechnologinės farmacijos įmonė, kurianti ir gaminanti rekombinantinius biofarmacinius preparatus pagal pažangiausias mokslo ir gamybos technologijas, taip pat platinanti TEVA korporacijos vaistus Baltijos šalyse. „Sicor Biotech“/TEVA priklauso pasaulinei generinių vaistų gamybos lyderei, įmonių grupei „Teva Pharmaceutical Industrines Ltd.“. Bendrovė kuria ir gamina vaistus, atitinkančius Europos Sąjungos ir JAV keliamus kokybės reikalavimus. „Sicor Biotech“ atliekami tyrimai biochemijos, molekulinės biologijos, moderniosios genų inžinerijos, biosintezės ir biofarmacinių produktų kūrimo srityse.

 
Apie TEVA
TEVA yra viena didžiausių pasaulyje farmacinių bendrovių ir didžiausia generinių vaistų gamintoja pasaulyje. 2013 metais bendrovės apyvarta buvo 20,3 mlrd. JAV dolerių. Kas minutę pasaulyje išrašoma 2500 receptų šios bendrovės gaminamiems vaistams, bendrovė turi padalinius kone 60 valstybių. TEVA produktai platinami daugiau nei 120 pasaulio rinkų. Bendrovėje dirba daugiau nei 46 tūkst. darbuotojų.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica