Jau trečdalis išrašomų receptų kompensuojamiems vaistams – elektroniniai

www.lrt.lt
2017-10-19
Apie 33 proc. visų šalyje išrašomų kompensuojamųjų vaistinių preparatų receptų jau yra elektroniniai, o yra vaistinėse panaudojami 92 proc. visų išrašytų elektroninių receptų. Apie tai skelbia E. sveikatos sistemos tvarkytojas Registrų centras.
Jau trečdalis išrašomų receptų kompensuojamiems vaistams – elektroniniai

Per mėnesį visoje šalyje išrašomų e. receptų skaičius nuo praėjusių metų išaugo dešimtis kartų ir šiuo metu artėja link 350 tūkst. per mėn., kai 2016 metais panašiu metu jų buvo išrašoma 14-19 tūkst. per mėnesį. 
Kol kas tradiciškai daugiausiai e. receptų išrašo Vilniuje įsikūrusios VšĮ Centro poliklinika (15 tūkst. e. receptų per liepą, apie 16,5 tūkst. per rugpjūtį, 28,6 tūkst. rugsėjį ir jau virš 15 tūkst. – iki spalio vidurio), VšĮ Antakalnio poliklinika (po daugiau kaip 18 tūkst. rugpjūtį ir rugsėjį ir jau virš 10 tūkst. iki spalio vidurio) bei VšĮ Karoliniškių poliklinika (9,8 tūkst. per liepą, 14,5 tūkst. per rugpjūtį, 15,9 tūkst. per rugsėjį, o iki spalio vidurio išrašyta beveik 8 tūkst. e. receptų). 

 
Didesniu aktyvumu vasarą pasižymėjo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos – išrašytų e. receptų čia skaičius išaugo nuo 5,8 tūkst. per liepą – iki 9 tūkst. per rugsėjį. Nuo liepos iki rugsėjo pabaigos itin išaugo VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos, VšĮ Naujosios Vilnios poliklinikos išrašomų e. receptų skaičius – nuo kelių šimtų iki kelių tūkst. per mėnesį. Ryškiai išsiskiria ir privati UAB „MediCA klinika“ – joje išrašomų e. receptų skaičius išaugo nuo 2,6 tūkst. liepą iki 8,2 tūkst. rugsėjį. 
Anot RC direktoriaus pavaduotojo Arvydo Bagdonavičiaus, turimi skaičiai rodo, kad E. sveikata, nepaisant natūralaus pirminio pasipriešinimo ir kritikos, yra vis aktyviau naudojama. Šiuo metu, anot jo, ne mažiau svarbu, kad įstaigos, pasiekę tarpinius rezultatus, nesustotų, t.y. kad jie būtų toliau gerinami. 
 
„Registrų centras mato daug galimybių toliau vystyti šią didelę informacinę sistemą, tačiau tam reikalingas aukšto lygio įvairių su „E. sveikata“ susijusių įstaigų solidarumas ir bendradarbiavimas, vieningos krypties matymas bei atitinkami stabilūs resursai,“ – pranešime spaudai cituojamas A. Bagdonavičius.
Kadangi nuo 2018 m. kovo mėn. visos sveikatos priežiūros įstaigos turi pereiti prie vieningo naudojimosi E. sveikata, šis ruduo yra labai svarbus – rugsėjį, spalį ir lapkritį
 
Centrinė projektų valdymo agentūra tikrina, ar Europos Sąjungos finansuojamuose E. sveikatos sistemos plėtros projektuose dalyvavusios sveikatos priežiūros įstaigos per dvejus metus nuo 2015 m. lapkričio pradžios, kai sistema startavo, pasiekė nustatytus naudojimosi E. sveikata rodiklius.
Pastarąjį pusmetį suaktyvėjo ne tik elektroninių receptų išrašymas, bet ir įvyko nemažas į sistemą pateiktų pasirašytų medicininių dokumentų šuolis (nuo 291,3 tūkst. balandį iki 821,3 tūkst. šį rugsėjį ir jau 853,4 tūkst. per dalį spalio mėn.). Aktyvėja ir regionuose įsikūrę įvairios ligoninės, kurios per vasarą pradėjo aprašinėti medicininius vaizdus arba ėmė aktyviau tai daryti.
 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica