IFPA skyrė 100 tūkst. eurų medikų apsaugos priemonėms įsigyti

www.lsveikata.lt
2020-03-25
Atsižvelgusi į didžiulį individualios apsaugos priemonių stygių Lietuvos medicinos įstaigose, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) nelieka nuošalyje ir prisideda prie paramos šalies medikams. IFPA skyrė 100 tūkst. eurų Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) paramos fondui, suvienijusiam verslo organizacijas, kuris už surinktas lėšas perka priemones, padėsiančias apsaugoti medicinos įstaigos darbuotojus.
IFPA skyrė 100 tūkst. eurų medikų apsaugos priemonėms įsigyti
A.Gaižauskienė

Pasak Agnės Gaižauskienės, IFPA direktorės, šiuo metu pasaulyje vystantis visuotinei sveikatos krizei, labai svarbu atsigręžti į medicinos darbuotojus, kurie aukojasi visų šalies žmonių labui ir užtikrinti jiems saugias darbo sąlygas.

„Lietuvos ligoninėms trūksta individualių apsaugos priemonių – respiratorių, vienkartinių kostiumų ir kitų apsaugos priemonių. Dabar ypač svarbus visuomenės susitelkimas ir glaudus bendradarbiavimas vardan bendro tikslo, todėl prisijungėme prie kitų verslo organizacijų ir skyrėme paramą, kuri yra tikslingai nukreipta būtent į šių priemonių medikams užtikrinimą. Šiuo metu intensyviai ieškoma sprendimų, kaip galima operatyviau pargabenti įsigytas priemones, kad medicinos personalas, tiesiogiai dirbantis su COVID-19 virusu, būtų kuo greičiau apsaugotas“, – sako A.Gaižauskienė.
 
Jungtinėmis IFPA, LPK ir kitų verslo asociacijų bei įmonių pastangomis iš viso buvo surinkta beveik 360 tūkst. eurų apsaugos priemonių įsigijimui. A. Gaižauskienės teigimu, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija šiuo metu ir toliau ieško daugiau paramos medikams galimybių.
„Taip pat inicijavome papildomą IFPA narių paramos fondą asociacijos apimtyje, kuris bus skirtas padėti Lietuvos medicinos darbuotojams. Toliau dėsime maksimalias pastangas, kad galėtume operatyviai pasirūpinti tais, kurie kasdien gelbėja mus ir šiuo metu rikiuojasi priešakinėse kovos su COVID-19 eilėse“, – sako A.Gaižauskienė.

 
Apie Inovatyvios farmacijos pramonės asociaciją (IFPA) 
Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) veiklą pradėjo 1997 m. spalį. Šiuo metu IFPA priklauso 17 narių – inovatyvių farmacijos kompanijų ir jų atstovybių, registruotų Lietuvoje. Tai bendrovės, kuriančios naujus, patentinius vaistus ir propaguojančios etinius veiklos principus. 2017–2018 m. IFPA narės Lietuvoje investavo 67,4 mln. eurų, kurie buvo skirti klinikiniams tyrimams, socialiniams projektams ir edukacijai bei mokesčiams Lietuvoje. Nuo 2004 m. IFPA yra Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (EFPIA - European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) narė.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica