Brangūs vaistai pigs

www.lsveikata.lt
2015-12-03
Seimo Biudžeto ir finansų komitete po ilgų svarstymų nuspręsta – brangūs vaistai turi pigti. Komitetas pritarė Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Vilijos Filipovičienės Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kurias priėmus, vietoje dabar taikomų 21 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM), būtų taikomas lengvatinis 5 proc. PVM tarifas nekompensuojamiesiems receptiniams vaistams, kurių apmokestinamoji vertė yra didesnė kaip 300 eurų.
Brangūs vaistai pigs
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Petro Narkevičiaus teigimu, net po du mėnesius trukusių svarstymų dėl PVM sumažinimo, Finansų bei Sveikatos reikalų ministeriją ne tik nesugebėjo pateikti siūlymų ar rekomendacijų, bet ir atsakė, kad šių pataisų svarstymą reikia atidėti.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Petras Narkevičius sako, kad Komitetas, suprasdamas klausimo svarbą, ne kartą kreipėsi į Finansų bei Sveikatos reikalų ministeriją, prašydamas pateikti savo siūlymus, kaip būtų galima patobulinti šias įstatymo pataisas. Tačiau Seimo nario teigimu, net po du mėnesius trukusių svarstymų, minėtos ministerijos ne tik nesugebėjo pateikti siūlymų ar rekomendacijų, bet ir atsakė, kad šių pataisų svarstymą reikia atidėti.

„Žinau ne vieną skaudžią istoriją, kiek pastangų, laiko, energijos ir pinigų kainuoja slaugyti sunkiai sergantį žmogų, kuriam reikalingi brangūs vaistai, todėl neįsivaizduoju, kokia gali būti pakankamai svarbi priežastis valdžios institucijoms atsisakyti jiems padėti ir bent kažkiek palengvinti jiems tenkančią sunkią finansinę naštą“, – sako darbietė Seimo narė ir šių pataisų autorė V.Filipovičienė.

Ankščiau Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė komentuodama, kodėl nepritaria siūlymui, teigė, kad tokiu atveju, atsirastų galimybė vaistų gamintojams manipuliuoti kainomis, siekiant palankesnio PVM tarifo. Tačiau tai neužtikrintų, kad vaisto kaina vartotojui būtų mažesnė. „Net gali atsitikti taip, kad didesnė to paties vaisto pakuotė būtų parduodama su 21 proc. tarifu, o mažesnė jau su lengvatiniu, t.y. didesnė pakuotė kainuotų ne pigiau, kaip įprasta, o brangiau“, – kalbėjo R. Šalaševičitūtė. Taip pat ministrė atkreipė dėmesį, kad pritarus tokiems siūlymams pigesnių vaistų gamintojai atsidurtų mažiau palankioje situacijoje nei brangesniųjų. Kartu nukentėtų vartotojai, nes gamintojai nesiektų vaistus parduoti pigiau.

Finansų ministerijai taip pat nebuvo suprantama, kodėl nubrėžta 300 eurų riba.

 
P.S.
Vakar, trečiadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitete Sveikatos apsaugos apsaugos ministrė teigė, jog inovatyviems vaistams numatoma ir daugiau gerų žinių. Planuojama, kad kitąmet vietoj planuotų 6,5 mln. eurų inovatyviems vaistams kompensuoti bus skirta 13 mln. eurų. Tiesa, tai ne vienintelė naujiena, susijusi su inovatyvių vaistų prieinamumo gerinimu šalyje. Svarstant sveikatos apsaugos biudžetą bus pateikti ir Vyriausybės siūlymai dėl inovatyvių vaistų. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris