9 iš 10 lietuvių dar prieš įeidami į vaistinę būna apsisprendę, kokį vaistą pirks

www.lsveikata.lt
2017-04-14
Sveikatos apsaugos ministerijai užsimojus griežtinti reguliavimus vaistinėse, slapta tikrinti vaistininkus ir net liepti verslui parduoti tam tikrą kiekį tam tikrų vaistų, šių metų balandį atliktas gyventojų nuomonės tyrimas atskleidžia, kad net 91 proc. žmonių eidami į vaistinę būna apsisprendę, kokį vaistą pirks.
9 iš 10 lietuvių dar prieš įeidami į vaistinę būna apsisprendę, kokį vaistą pirks

Lietuvos vaistinių asociacijos užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, atsakydami Ar eidami į vaistinę jau būnate apsisprendę, kokį vaistą pirksite? 68 proc. atsakė dažniausiai taip, 23 proc. – taip; 1 proc. – ne; 6 proc. - dažniausiai ne; 2 proc. - sunku pasakyti.

Lietuvos vaistinių asociacijos vadovė Kristina Nemaniūtė-Gagė teigia, kad šis rodiklis ne naujiena nei vaistinių klientams, nei patiems vaistininkams, jis gali šokiruoti tik ministerijos atstovus.
 
„Vaistinės kaltinamos nebūtais dalykais, mėginama menkinti vaistininkų profesiją įvedant slaptus kontrolierius, kai visuomenė sako, jog pasitiki vaistinėse dirbančiais specialistais, o dėl to, ką norės įsigyti, apsisprendžia dar prieš eidami“, - komentuoja K.Nemaniūtė-Gagė.
Dažniausiai dėl vaistų apsisprendę būna moterys ir bendrai 30-39 amžiaus didesnių miestų gyventojai.
Tyrimų bendrovės „Synopticom“ apklausa atlikta 2017 m. balandžio 3-12 dienomis. Reprezentatyvaus tyrimo imtis – 700 žmonių.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica