Išmanieji įrenginiai ne visada naudingi sportuojančiam

Aida Žemaitytė
2018-03-12
Šiuolaikiniam žmogui, ketinančiam pradėti sportuoti ar užsiimti tuo intensyviau, dažnai postūmiu tampa įsigytas technologinis prietaisas: išmanioji apyrankė, laikrodis ar kitas sporto progreso bei kasdienės veiklos matavimui skirtas įrenginys. Visų jų tikslas – padėti numesti svorio, įgyti geresnę sportinę formą ar sustiprinti sveikatą.
Išmanieji įrenginiai ne visada naudingi sportuojančiam
Ant riešo dėvimas išmanusis įrenginys praneša apie tai, kiek nuėjote žingsnių, įspėja, kad per ilgai užsisėdėjote, pataria, kada ir ko užkąsti, matuoja pulsą ir miego kokybę. Atrodo – tiesiog tobula! Deja, tik iš pirmo žvilgsnio, mat nė vienas išmanusis prietaisas vietoj jūsų nepasportuos.

Ar išmanieji įrenginiai skatina judėti?

Daugiau nei dešimt metų asmeniniu treneriu dirbantis Andrius Pauliukevičius prisipažįsta ir pats išbandęs išmaniąją apyrankę. „Tačiau nepajutau būtinybės ją nešioti. Kodėl? Nes aš iš esmės noriu sportuoti, tad papildomos disciplinavimo, paskatinimo priemonės man tiesiog nėra aktualios. Trumpai tariant, ant riešo užsegtas išmanusis įrenginys be papildomos motyvacijos sportuoti – bereikšmis „žaisliukas“,“ – sako pašnekovas.

Išmani apyrankė ar laikrodis „suskaičiuoja“, kiek jos savininkas atlieka judesių per dieną. Galima netgi įdiegti programėlę, kuri garsiniu signalu primena, kad jau ilgą laiką nejudėta, t.y. tarsi pažadina užsisėdėjusįjį. Tačiau ar toks savotiškas prievaizdo vaidmuo, suteiktas prietaisui, skatina judėti?
 
Treneris A.Pauliukevičius įsitikinęs, kad viskas priklauso nuo asmenybės tipo. „Kai pats įsigijau išmanųjį laikrodį, per dieną nueidavau apie 15 tūkstančių žingsnių. Pamatęs ekrane skaičius, kitą dieną stengdavausi nueiti bent jau ne mažiau. Trumpai tariant, užsivedi, patenki į savotišką ratą su kontrolės mechanizmu“, –patirtimi dalijasi sportiškas vyras.

Čia pat treneris priduria, kad motyvuotas, sąmoningas žmogus, kuris pats sau pasižada sportuoti, daugiau judėti, per savaitę tam tikrą laiką praleisti sporto salėje ar kitur mankštinantis, nepajus didelės išmaniojo įrenginio naudos.
 
Šiuolaikiniam žmogui technologijos patinka
Vis dėlto išmanūs prietaisai sportui suteikia žaismingumo, savotiško lenktyniavimo su pačiu savimi atspalvį. O šiuolaikiniam žmogui, pripažinkime, technologiniai įrenginiai yra patrauklūs bet kokioje gyvenimo srityje. Tad, matyt, ir sportas – ne išimtis.
„Mano draugas rašytojas Andrius Užkalnis išmaniąją apyrankę naudoja skaičiuodamas nueitus žingsnius. Gerokai ilgiau nei pusę metų jis laikosi sau duoto pažado – kasdien nueiti 30 tūkstančių žingsnių. Ir tą sąžiningai daro!“ – sako treneris.
Apibendrindamas išmaniųjų apyrankių, laikrodžių ir kitų įrenginių naudą treneris teigia, kad visos priemonės, kurios paskatina rinktis judresnį gyvenimo būdą, yra geros.
 

Išmani apyrankė ar išmanusis laikrodis? 
Išmaniosios apyrankės - tai maži ant rankos dėvimi prietaisai, turintys širdies ritmo matuoklius, žingsniamačius ir kitus panašius jutiklius. Išmaniosios apyrankės buvo sukurtos aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms, kuriems yra svarbu sekti treniruočių režimą, mėgstantiems bėgioti, daug vaikščioti ar kitaip sportuoti lauke.
Šiuolaikinės apyrankės atlieka ir kai kurias kitas funkcijas. Pavyzdžiui, stebi žmogaus miego įpročius, įspėja apie telefono skambučius, veikia kaip tylus žadintuvas.
 
Išmanieji laikrodžiai buvo išrasti kur kas vėliau nei apyrankės. Jie taip pat padeda sportuojantiems, tačiau atlieka daugybę kitų funkcijų: gali jungtis prie socialinių tinklų, gauti elektroninius laiškus, jais galima kalbėtis telefonu. Didelę įtaką išmaniųjų laikrodžių populiarumui daro ir tai, kad jie dažnai tampa įvaizdžio dalimi, madingu aksesuaru.
Sportuojantiesiems išmanus laikrodis visų pirma patinka dėl patogumo, pavyzdžiui, bėgant, nereikia išsitraukto telefono, vos tik gauname žinutę ar pranešimą. Juo taip pat galima perjungti dainą, valdyti telefono kamerą ar net surasti nežinia kur padėtą išmanųjį telefoną.
Kurį pirkti? Apsisprendimą galbūt palengvins kainos skirtumas: išmanioji apyrankė gerokai pigesnė nei išmanusis laikrodis. 

 
Tarp kitko
Jei negalite gyventi be naujausių technologijų, stebėti savo sveikatą taip pat galite išmaniuoju riešiniu kraujo spaudimo matuokliu. Šie prietaisai kompaktiški, užima mažai vietos, o svarbiausią informaciją tiek matavimo metu, tiek po jo, galite matyti savo telefone. Matavimo apyrankė į telefoną ne tik perduoda svarbiausius duomenis, bet ir parodo sveikatos būklės kaitą, dinamiką.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...
      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...

      Budinti vaistinė


      Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

      Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

      Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

      razinka


      Sveika šeima


      Senjorų liūdesį vaiko kultūra

      Lietuvoje gyvena vienišiausi senjorai Europos Sąjungoje (ES) – net kas antras mūsų senjoras gyvena po vieną. Vienišumas yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių psichikos sveikatos problemoms atsirasti. Tačiau specialistai tvirtina, kad problemos mastą galima mažinti, pasitelkiant kultūrą. Įrodyta, jog kultūriniai ...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JAV – rekordinis vaistų trūkumas

      Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris