Užsispyrimas, padėjęs atgauti regėjimą

Inga Markeliūtė
2019-02-28
Meirui Schneideriui dar vaikystėje buvo išduotas neregio pažymėjimas. Gydytojai ragino vaikiną susitaikyti su likimu, kad jis - neregys. Tačiau šiandien vyras mato, vairuoja automobilį ir moko, kaip pasirūpinti savo rega kitus.
Užsispyrimas, padėjęs atgauti regėjimą
„Mano asmeninė kovos su aklumu patirtis yra knygos centrinė ašis. Tiems, kurie abejoja, ar įmanoma pagerinti regėjimą, mano knyga yra pats tikriausias vilties testamentas“, - sako Meiras Schneideris.

 Užuovėja knygose
„Ši knyga turėjo vadintis „Nuo aklumo į regėjimą“, nes gimiau aklas, ypač stengdamasis ir daugybės tyrinėjimų metu išmokau matyti, – knygą pristato šešiasdešimt penkerių Meiras Schneideris, San Franciske įsteigęs savigydos mokyklą ir vedantis seminarus pasaulyje.
Istoriją autorius vadina stebuklu, nes šiandien jis gali skaityti, rašyti ir net vairuoti automobilį.
„Mano asmeninė kovos su aklumu patirtis yra knygos centrinė ašis. Tiems, kurie abejoja, ar įmanoma pagerinti regėjimą, mano knyga yra pats tikriausias vilties testamentas“, - sako autorius.

M.Schneideris gimė Sovietų Sąjungoje. Abu tėvai buvo kurti, tad jų noras susilaukti vaiko sukėlė artimųjų pasipriešinimą. Tačiau tai jauniems sutuoktiniams buvo nė motais. Gimusio sūnaus klausa buvo puiki, tačiau akys - pažeistos kataraktos. Kai tik atsirado galimybė, šeima emigravo į Izraelį. Meirui viena akių operacija buvo atlikta dar pakeliui – Lenkijoje, kitos keturios – jau Izraelyje. „Jos taip pažeidė lęšiukus, kad 99 procentus jų sudarė randų audinys, visiškai nepraleidžiantis į akį šviesos. Dėl to Izraelio valstybė man išdavė neregio pažymėjimą“, – pasakoja autorius.

Mokėsi jis įprastoje mokykloje. Šias dienas autorius prisimena kaip išbandymų lauką kasdien, o užuovėją jis rado knygose, parašytose Brailio raštu. „Jos mane perkeldavo į kitą pasaulį. Skaitydavau valandų valandas, net tada, kai mama pasakydavo: „Metas miegoti, išjungiame šviesas“, aš tiesiog paslėpdavau knygas po lova. Mama buvo kurčia, todėl manęs negirdėdavo. Nors sienos mūsų namuose buvo plonos, aš žinojau – išjungus šviesas ji manęs nemato, todėl tuojau pat išsitraukdavau knygas ir skaitydavau toliau.“
 
Paprastas metodas
Gydytojai M.Schneideriui nieko nežadėjo, ragino tiesiog susitaikyti su likimu. Tačiau, kaip pasakoja pats autorius, viskas pasikėtė, kai jo likimo draugas pasiūlė išbandyti seniai žinomą amerikiečių oftalmologo Williamo H.Bateso metodą. „Man tuomet buvo septyniolika, akių pratimus kasdien atlikinėjau stropiai, o didžiausias azartas apėmė, kai po poros mėnesių pastebėjau, jog tinklainė reaguoja į šviesą. Tiesa, šeimos nariams mano užsiėmimai atrodė bergždi, jie ragino verčiau susitaikyti ir neturėti iliuzijų. Mama pykdavo, kad, užuot ruošęs namų darbus, daugybę valandų praleidžiu ant stogo, kur buvo tinkamiausia vieta pratimams atlikti. Po trijų mėnesių pradėjau įžiūrėti raštą.
 
Ne su 38 dioptrijų korekciniais stiklais, kurie iš tiesų yra mikroskopo lęšiai, bet su 20 dioptrijų stiklais, kurie yra paprasti labai stori lęšiai. Po šešių mėnesių pranyko galvos skausmai, kurie mane kankino visą gyvenimą. Su akiniais aš galėjau įžiūrėti didžiausią raidę akių tikrinimo lentelėje. Po metų, praleistų treniruojantis pagal šį metodą, jau galėjau įžiūrėti paprastas raides. Niekada nepamiršiu tos dienos, kai ant stogo darydamas pratimą saulės šviesoje žiūrėjau į ryškias juodas raides, parašytas ant balto lapo. Popieriaus lapą pridėjau prie savo nosies galo. Pirmą kartą gyvenime be didinimo priemonių pamačiau spausdintą žodį“, - pasakoja knygos autorius.
 
Padėjo vaikams
Gimęs aklas ir po kelių nesėkmingų operacijų priverstas skaityti Brailio raštu M.Schneideris išmėgino Bateso metodą stiprinti savo „nepataisomą“ regėjimą. Šiuo metu jis sėkmingai vairuoja automobilį ir padėjo tūkstančiams žmonių pagerinti akių sveikatą San Franciske įsteigtoje Savigydos mokykloje bei pasaulyje vedamuose seminaruose. 10-ies žingsnių programa ypač veiksminga profilaktiškai, kai pajuntame pirmuosius regėjimo nusilpimo požymius, bet ji duoda rezultatų ir iš pažiūros beviltiškais atvejais.
 

Vis daugiau oftalmologų pripažįsta, kad ši metodika padeda tais atvejais, kai tradicinė medicina bejėgė. „Šį metodą taikiau ir vaikams. Abu jie gimė kataraktos pažeistomis akimis. Vos dviejų savaičių jie ištvėrė operacijas, tai suteikė galimybę normaliai formuotis už regą atsakingai smegenų sričiai. „Operacijos buvo sėkmingos, priešingai negu mano vaikystėje, vaikų akių audiniai nesurandėjo, – tai džiugino. – Atliekant pratimus, kurių aprašymus rasite mano knygoje, jų rega nepaprastai pagerėjo.“


Apie knygą

Knygoje „Rega visam gyvenimui. 10 žingsnių, kaip natūraliai pagerinti regėjimą“ autorius dalijasi per 40 metų sukaupta patirtimi, pateikia paprastas ir veiksmingas regėjimą gerinančias technikas. Tai – akių raumenų treniravimo, stiprinimo ir atpalaidavimo pratimai. Knygoje rasite septynias lenteles, skirtas akių pratimams atlikti namuose. Meiro Schneiderio metodika padės, jeigu norite geriau matyti ar kenčiate nuo toliaregystės, trumparegystės, kataraktos, glaukomos ar optinio neurito. Autoriaus siūlomi pratimai yra veiksmingi kilus problemų dėl astigmatizmo, žvairumo, regos nervo pažeidimo, pigmentinio retinito, stiklakūnio ir tinklainės atšakų.


 
Keli patarimai
Kai dirbate prie kompiuterio, kas pusvalandį padarykite ką nors kita, kad nukreiptumėte akis nuo jo. Pakaks ir labai trumpos pertraukėlės. Jeigu labai ilgai esate sutelkę dėmesį į informacijos srautą, atkeliaujantį iš ekrano, kyla pavojus, kad per mažai dėmesio skirsite periferinei regai. Kai taip nutinka, perkraunama centrinė rega. Tokia situacija gali išprovokuoti glaukomą. Be to, galite prarasti gerą regėjimą.

Labai svarbu dirbant prie kompiuterio dažnai mirksėti. Mirksėjimas ne tik trumpam pertrauks įtampą keliantį įdėmų žiūrėjimą į ekraną, bet ir sudrėkins akis bei sumažins aplink esančių raumenų įtempimą. Mirksėjimas šiek tiek sumažins akių deginimą, uždegimą ir peršėjimą.

Jeigu jaučiate, kad pratimai jums nepadeda, pamasažuokite sritį aplink akiduobes. Nuo viršunosės braukite smilkinių link, o nuo nosies –ausų link. Atsipalaiduokite, net jeigu turite laiko tik dešimčiai perbraukimų (maždaug dvidešimt sekundžių). Tai vis tiek sumažins besikaupiantį nuovargį. Jeigu dirbate karštą dieną, gali prasidėti nematomas akių uždegimas. Kartą per dieną atsigulkite ir užsidėkite ant akių šaltą drėgną rankšluostį.

Labai svarbu kartais turėti išeiginę. Tą dieną nesinaudokite kompiuteriu, verčiau atlikite kelis pratimus. Labai naudinga kiekvieną dieną tam tikrą laiką nežiūrėti į kompiuterio ekraną. Paskirkite laiką, kada naudositės kompiuteriu, o kada ne.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

      Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

      Pakalbėkim apie tai



      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris