Užsispyrimas, padėjęs atgauti regėjimą

Inga Markeliūtė
2019-02-28
Meirui Schneideriui dar vaikystėje buvo išduotas neregio pažymėjimas. Gydytojai ragino vaikiną susitaikyti su likimu, kad jis - neregys. Tačiau šiandien vyras mato, vairuoja automobilį ir moko, kaip pasirūpinti savo rega kitus.
Užsispyrimas, padėjęs atgauti regėjimą
„Mano asmeninė kovos su aklumu patirtis yra knygos centrinė ašis. Tiems, kurie abejoja, ar įmanoma pagerinti regėjimą, mano knyga yra pats tikriausias vilties testamentas“, - sako Meiras Schneideris.

 Užuovėja knygose
„Ši knyga turėjo vadintis „Nuo aklumo į regėjimą“, nes gimiau aklas, ypač stengdamasis ir daugybės tyrinėjimų metu išmokau matyti, – knygą pristato šešiasdešimt penkerių Meiras Schneideris, San Franciske įsteigęs savigydos mokyklą ir vedantis seminarus pasaulyje.
Istoriją autorius vadina stebuklu, nes šiandien jis gali skaityti, rašyti ir net vairuoti automobilį.
„Mano asmeninė kovos su aklumu patirtis yra knygos centrinė ašis. Tiems, kurie abejoja, ar įmanoma pagerinti regėjimą, mano knyga yra pats tikriausias vilties testamentas“, - sako autorius.

M.Schneideris gimė Sovietų Sąjungoje. Abu tėvai buvo kurti, tad jų noras susilaukti vaiko sukėlė artimųjų pasipriešinimą. Tačiau tai jauniems sutuoktiniams buvo nė motais. Gimusio sūnaus klausa buvo puiki, tačiau akys - pažeistos kataraktos. Kai tik atsirado galimybė, šeima emigravo į Izraelį. Meirui viena akių operacija buvo atlikta dar pakeliui – Lenkijoje, kitos keturios – jau Izraelyje. „Jos taip pažeidė lęšiukus, kad 99 procentus jų sudarė randų audinys, visiškai nepraleidžiantis į akį šviesos. Dėl to Izraelio valstybė man išdavė neregio pažymėjimą“, – pasakoja autorius.

Mokėsi jis įprastoje mokykloje. Šias dienas autorius prisimena kaip išbandymų lauką kasdien, o užuovėją jis rado knygose, parašytose Brailio raštu. „Jos mane perkeldavo į kitą pasaulį. Skaitydavau valandų valandas, net tada, kai mama pasakydavo: „Metas miegoti, išjungiame šviesas“, aš tiesiog paslėpdavau knygas po lova. Mama buvo kurčia, todėl manęs negirdėdavo. Nors sienos mūsų namuose buvo plonos, aš žinojau – išjungus šviesas ji manęs nemato, todėl tuojau pat išsitraukdavau knygas ir skaitydavau toliau.“
 
Paprastas metodas
Gydytojai M.Schneideriui nieko nežadėjo, ragino tiesiog susitaikyti su likimu. Tačiau, kaip pasakoja pats autorius, viskas pasikėtė, kai jo likimo draugas pasiūlė išbandyti seniai žinomą amerikiečių oftalmologo Williamo H.Bateso metodą. „Man tuomet buvo septyniolika, akių pratimus kasdien atlikinėjau stropiai, o didžiausias azartas apėmė, kai po poros mėnesių pastebėjau, jog tinklainė reaguoja į šviesą. Tiesa, šeimos nariams mano užsiėmimai atrodė bergždi, jie ragino verčiau susitaikyti ir neturėti iliuzijų. Mama pykdavo, kad, užuot ruošęs namų darbus, daugybę valandų praleidžiu ant stogo, kur buvo tinkamiausia vieta pratimams atlikti. Po trijų mėnesių pradėjau įžiūrėti raštą.
 
Ne su 38 dioptrijų korekciniais stiklais, kurie iš tiesų yra mikroskopo lęšiai, bet su 20 dioptrijų stiklais, kurie yra paprasti labai stori lęšiai. Po šešių mėnesių pranyko galvos skausmai, kurie mane kankino visą gyvenimą. Su akiniais aš galėjau įžiūrėti didžiausią raidę akių tikrinimo lentelėje. Po metų, praleistų treniruojantis pagal šį metodą, jau galėjau įžiūrėti paprastas raides. Niekada nepamiršiu tos dienos, kai ant stogo darydamas pratimą saulės šviesoje žiūrėjau į ryškias juodas raides, parašytas ant balto lapo. Popieriaus lapą pridėjau prie savo nosies galo. Pirmą kartą gyvenime be didinimo priemonių pamačiau spausdintą žodį“, - pasakoja knygos autorius.
 
Padėjo vaikams
Gimęs aklas ir po kelių nesėkmingų operacijų priverstas skaityti Brailio raštu M.Schneideris išmėgino Bateso metodą stiprinti savo „nepataisomą“ regėjimą. Šiuo metu jis sėkmingai vairuoja automobilį ir padėjo tūkstančiams žmonių pagerinti akių sveikatą San Franciske įsteigtoje Savigydos mokykloje bei pasaulyje vedamuose seminaruose. 10-ies žingsnių programa ypač veiksminga profilaktiškai, kai pajuntame pirmuosius regėjimo nusilpimo požymius, bet ji duoda rezultatų ir iš pažiūros beviltiškais atvejais.
 

Vis daugiau oftalmologų pripažįsta, kad ši metodika padeda tais atvejais, kai tradicinė medicina bejėgė. „Šį metodą taikiau ir vaikams. Abu jie gimė kataraktos pažeistomis akimis. Vos dviejų savaičių jie ištvėrė operacijas, tai suteikė galimybę normaliai formuotis už regą atsakingai smegenų sričiai. „Operacijos buvo sėkmingos, priešingai negu mano vaikystėje, vaikų akių audiniai nesurandėjo, – tai džiugino. – Atliekant pratimus, kurių aprašymus rasite mano knygoje, jų rega nepaprastai pagerėjo.“


Apie knygą

Knygoje „Rega visam gyvenimui. 10 žingsnių, kaip natūraliai pagerinti regėjimą“ autorius dalijasi per 40 metų sukaupta patirtimi, pateikia paprastas ir veiksmingas regėjimą gerinančias technikas. Tai – akių raumenų treniravimo, stiprinimo ir atpalaidavimo pratimai. Knygoje rasite septynias lenteles, skirtas akių pratimams atlikti namuose. Meiro Schneiderio metodika padės, jeigu norite geriau matyti ar kenčiate nuo toliaregystės, trumparegystės, kataraktos, glaukomos ar optinio neurito. Autoriaus siūlomi pratimai yra veiksmingi kilus problemų dėl astigmatizmo, žvairumo, regos nervo pažeidimo, pigmentinio retinito, stiklakūnio ir tinklainės atšakų.


 
Keli patarimai
Kai dirbate prie kompiuterio, kas pusvalandį padarykite ką nors kita, kad nukreiptumėte akis nuo jo. Pakaks ir labai trumpos pertraukėlės. Jeigu labai ilgai esate sutelkę dėmesį į informacijos srautą, atkeliaujantį iš ekrano, kyla pavojus, kad per mažai dėmesio skirsite periferinei regai. Kai taip nutinka, perkraunama centrinė rega. Tokia situacija gali išprovokuoti glaukomą. Be to, galite prarasti gerą regėjimą.

Labai svarbu dirbant prie kompiuterio dažnai mirksėti. Mirksėjimas ne tik trumpam pertrauks įtampą keliantį įdėmų žiūrėjimą į ekraną, bet ir sudrėkins akis bei sumažins aplink esančių raumenų įtempimą. Mirksėjimas šiek tiek sumažins akių deginimą, uždegimą ir peršėjimą.

Jeigu jaučiate, kad pratimai jums nepadeda, pamasažuokite sritį aplink akiduobes. Nuo viršunosės braukite smilkinių link, o nuo nosies –ausų link. Atsipalaiduokite, net jeigu turite laiko tik dešimčiai perbraukimų (maždaug dvidešimt sekundžių). Tai vis tiek sumažins besikaupiantį nuovargį. Jeigu dirbate karštą dieną, gali prasidėti nematomas akių uždegimas. Kartą per dieną atsigulkite ir užsidėkite ant akių šaltą drėgną rankšluostį.

Labai svarbu kartais turėti išeiginę. Tą dieną nesinaudokite kompiuteriu, verčiau atlikite kelis pratimus. Labai naudinga kiekvieną dieną tam tikrą laiką nežiūrėti į kompiuterio ekraną. Paskirkite laiką, kada naudositės kompiuteriu, o kada ne.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica