Rusijoje rūkaliams žadama ilgesnė darbo diena

www.lsveikata.lt
2017-01-19
Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija siūlo darbdaviams suteikti galimybę rūkantiems darbuotojams pailginti darbo laiką, proporcingai tam, kurį jie paleidžia traukdami dūmą. Kaip rašo Rusijos žiniasklaida, toks pasiūlymas yra įtrauktas į antitabako koncepciją 2017-2022 metams.
Rusijoje rūkaliams žadama ilgesnė darbo diena
Laikraštis „Izvestija“ pranešė, kad antitabako koncepcijoje taip pat siūloma uždrausti pardavinėti cigaretes visiems Rusijos piliečiams, kurie gimė 2015 m. ir vėliau. Draudimas galėtų įsigalioti nuo 2033 m.

Rusijos sveikatos apsaugos politikai įsitikinę, kad cigarečių ir kitų tabako gaminių kainų didinimas padės sumažinti rūkalių skaičių. Parengtoje antitabako koncepcijoje taip pat kalbama apie tabako akcizo didinimą. Jis turėtų prilygti kitose Europos šalyse taikomam.
 

Taip pat Rusijos sveikatos apsaugos ministerija siūlo apmokestinti mažmeninę įprastų ir elektroninių cigarečių prekybą. 10 proc. šio surinkto mokesčio būtų skiriama regionų biudžetams.
Tabako gaminius bus leidžiama pardavinėti tik didesnėse nei 50 kv. metrų ploto parduotuvėse miestuose, o kaimo vietovėse – ne mažesnėse nei 25 kv. metrų parduotuvėse.
 
Laikraštis „Izvestija“ pranešė, kad minėtoje koncepcijoje taip pat siūloma uždrausti pardavinėti cigaretes visiems Rusijos piliečiams, kurie gimė 2015 m. ir vėliau. Draudimas galėtų įsigalioti nuo 2033 m.
Dokumentą parengė grupė specialistų. Pagrindinis jo tikslas – sumažinti rūkalių skaičių nuo 33 proc. iki 25 proc.
 
Sveikatos apsaugos ministerijos parengta koncepcija netruko sulaukti ir kritikos. Darbo ir socialinės apsaugos ministras Maksimas Topilinas pareiškė, kad pasiūlymus ilginti rūkalių darbo laiką dalijanti ministerija turėtų labiau rūpintis privalomojo sveikatos draudimo sistemos reforma.
 
Ekspertų nuomone, dėl draudimo padidės tabako kontrabanda, kuri dabar sudaro 10 proc. bendros Rusijos tabako vartojimo apimties. Be to, smulkiojo ir vidutinio verslo plėtra bus apribota.
Nors Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos koncepcija dar netapo įstatymu, bet jau atiduota vyriausybei, kad ji pritartų ir praktiškai įgyvendintų. Tokiam griežtam įstatymui pritartų ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica