Rumunijoje - pirma internetinė ligoninė

www.lsveikata.lt
2014-09-01
Vasaros pradžioje Rumunijoje kelių vietos gydytojų iniciatyva ir Didžiosios Britanijos rėmėjų, investavusių 30 tūkst., eurų, dėka pradėjo veikti pirmoji Europoje internetinė ligoninė – www.SpitalOnline.ro.
Rumunijoje - pirma internetinė ligoninė
Rumunijoje nuo vasaros pradžios veikia pirmoji Europoje internetinė ligoninė.

Šio projekto tikslas - pasiūlyti alternatyvą įprastiems vizitams pas gydytoją. Visą parą teikiamos 30 skirtingų medicinos sričių bei daugiau kaip 150 specialistų paslaugos.
Pasak projekto vadovo Mihai Rascu, konsultacijas atlieka gydytojai-specialistai, turintys teisę užsiimti medicinos praktika Rumunijoje.

 
„SpitalOnline.ro“ tikslas - suteikti žmonėms galimybę bet kuriuo paros metu gauti specialisto konsultaciją. Remiantis studijomis, apie 70 proc. ligoninėse ir klinikose vykstančių vizitų galėtų būti atliekami pasitelkiant šiuolaikines technologijas. Taip pat atkreipėme dėmesį, jog daugelis žmonių atsakymų, į juos varginančias sveikatos problemas, ieško internete. Norime apsaugoti juos nuo neprofesionalios medicinos informacijos“, - kalbėjo M.Rascu.
 
„Norėdamas susisiekti su reikiamu gydytoju, pacientas iš pradžių turi atlikti keletą paprastų veiksmų. Susikūręs paskyrą, jis gali pasirinkti medicinos sritį bei jos specialistą konsultacijai. Jeigu pageidaujamas gydytojas tuo metu nedirba, pacientas gali užsiregistruoti pas jį vėlesniam laikui arba rinktis kitą gydytoją. Prieš konsultaciją reikalaujama susimokėti. Konsultacijos vyksta susirašinėjant arba garso ir (ar) vaizdo pokalbių pagalba. Be to, pacientai gali atsiųsti jau turimą informaciją (aut.past. – medicinos išrašų kopijas ir kt.). Kiekvienam pacientui sukuriamas asmeninis konfidencialus aplankas, prie kurio prieigą turi tik jis ir jo gydytojas“, - aiškino projekto vadovas.
 
Gydytojams šis projektas naudingas, kadangi tai yra galimybė pritraukti naujų pacientų. Šio projekto vykdytojai tikisi, jog per metus komandoje bus jau iki 400 tiek Rumunijoje, tiek užsienio valstybėse dirbančių gydytojų.
 
„Džiaugiuosi prisijungęs prie šio projekto ir galimybės padėti „SpitalOnline“ besilankantiems pacientams. Kalbėjausi su kitais kolegomis Didžiojoje Britanijoje - jie taip pat mielai norėtų prisidėti“, - tikino privačios klinikos Londone „Circle Bath“ gydytojas Umer‘as Butt‘as.
 
Ateityje tikimasi sukurti didelį internete dirbančių gydytojų tinklą, užmegzti ryšius su kitomis Europos bei Centrinės ir Pietų Amerikos šalimis.
Per pirmuosius metus planuojamas 180 tūkst. eurų pelnas. Vienos konsultacijos kaina yra apie 19 eurų arba 11 eurų prisirašiusiems klientams, kurie moka metinį 43 eurų mokestį.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris