Prancūzus COVID-19 užkniso juodai

Ringailė Gvildė
2021-07-30
Nepaisant protestų ir nusiteikusių prieš privalomą vakcinaciją prancūzų minių, parlamentas ryžtingas – su pandemija kovos tomis priemonėmis, kurios veikia. Nuo šiol nevakcinuotų prancūzų gyvenimas taps itin ribotas, kad būtų kaip įmanoma labiau sumažinta kronaviruso plitimo grėsmė.
Prancūzus COVID-19 užkniso juodai
Prieš pasidžiaugdamas kiek suaktyvėjusiais vakcinacijos tempais E.Macron pažėrė kritikos ir visiems skieposkeptikams. „Ko verta jūsų laisvė, jeigu sakote, kad nesiskiepysite, o jau rytoj užkrėsite mamas, tėvus arba užsikrėsite patys?“ – protestuojančiųjų prieš sveikatos sertifikato naudojimą retoriškai klausė šalies vadovas.

Privalomi skiepai medikams
Prancūzijos parlamentas teisės aktais įtvirtino sveikatos sertifikatų naudojimą kasdieniame gyvenime ir įvedė reikalavimą visiems medicinos sektoriaus darbuotojams privalomai vakcinuotis nuo COVID-19. To imtasi po to, kai epidemiologų vertinimu šalyje pradėjo augti naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičiai, o tai rodo, jog COVID-19 plitimas vėl aktyvėja.
 
Nuo šio pirmadienio Prancūzijos parlamentas apribojo socialinio gyvenimo galimybes tiems, kurie iki šiol nerado laiko ar noro skiepytis, abejoja vakcinų saugumu ir teikiama nauda. Prancūziškasis sveikatos sertifikatas yra praktiškai lietuviškojo galimybių paso analogas, mat dokumentą, įrodantį, jog asmuo yra persirgęs koronavirusu, vakcinuotas arba turi neigiamą COVID-19 testo atsakymą, nuo šiol teks pateikti norint patekti į visas viešas vietas: restoranus, kino teatrus, naktinius klubus, muziejus ir kitur.

 
Norint keliauti visuomeniniu transportu, įskaitant ir traukinius bei lėktus šis dokumentas taip pat privalomas kiekvienam suaugusiam prancūzui. Skelbiama, jog nuo rugsėjo trisdešimtosios tokį pat sveikatos sertifikatą privalės naudoti ir paaugliai nuo dvylikos metų. Kitaip tariant, visi tie, kurie pagal amžių jau gali pasiskiepyti nuo COVID-19. 
 
Sveikatos priežiūros sektoriaus specialistams taikomi dar griežtesni reikalavimai. Šie privalomai turi pasiskiepyti arba gauti bent pirmąją COVID-19 vakcinos dozę iki rugsėjo penkioliktos dienos, kitu atveju jiems grės nušalinimas nuo darbo.
 
Pažabos deltą ir antivakserius
Praėjusį savaitgalį įvairiuose Prancūzijos miestuose kilo mitingai prieš vyriausybės numatomus planus dėl naujųjų ribojimų. Skaičiuojama, jog juose dalyvavo apie 160 tūkst. protestuotojų. Naujos gyvenimo tvarkos su sveikatos sertifikatu kritikai sako, jog toks vyriausybės sprendimas pažeidžia teises tų žmonių, kurie nenori ir neplanuoja skiepytis nuo COVID-19. Tuo pat metu šalyje fiksuota 23 tūkst. naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų per parą – dvigubai daugiau nei prieš savaitę. Oficialiai paskelbta, jog šalis išgyvena ketvirtąją koronaviruso bangą.
 

Tad prezidentas Emmanuel Macron ir jo ministrų kabinetas įsitikinęs, jog tokios sankcijos yra būtinos siekiant ne tik apsaugoti labiausiai pažeidžiamas gyventojų grupes, bet ir saugant ligonines nuo perkaitimo didžiausią dėmesį skiriant užsikrėtusiems koronavirusine infekcija gydyti. Valdžios atstovai teigia, jog šios priemonės turi padėti efektyviai suvaldyti tiek pavojingos delta atmainos plitimo kelius, tiek padėti išvengti dar vieno karantino.
 
Naująsias viešojo gyvenimo taisykles po visą naktį trukusių diskusijų patvirtino Prancūzijos Senatas ir Nacionalinė asamblėja. Numatyta, jog ši tvarka galios iki lapkričio vidurio, o vėliau galės būti keičiama pagal tuo metu esamą epidemiologinę situaciją šalyje.
 
Pirmadienį E.Macron paskelbė, jog prancūzų, vakcinuotų bent viena COVID-19 vakcinos doze, skaičius jau perlipo 40 mln. ribą. Sunerimę dėl naujų ribojimų per pastarąsias dvi savaites į vakcinacijos centrus skiepytis nuo koronaviruso prisistatė net 4 mln. šalies gyventojų. Prezidento teigimu, toks suaktyvėjimas atsispindi ir skaičiuose. Teigiama, jog dabar net 60 proc. prancūzų jau yra skiepyti viena arba dvejomis COVID-19 vakcinos dozėmis, hospitalizacijos prireikia mažiau žmonių nei tuo metu, kuomet Europos Sąjungos šalys dar nebuvo aprūpintos vakcinomis.
 
Prieš pasidžiaugdamas kiek suaktyvėjusiais vakcinacijos tempais E.Macron pažėrė kritikos ir visiems skieposkeptikams. „Ko verta jūsų laisvė, jeigu sakote, kad nesiskiepysite, o jau rytoj užkrėsite mamas, tėvus arba užsikrėsite patys?“ – protestuojančiųjų prieš sveikatos sertifikato naudojimą retoriškai klausė šalies vadovas. Jis patikino, jog protestuotojai gali reikštis ramiai ir pagarbiai, tačiau perspėjo, kad tokie mitingai neprisideda prie pandemijos suvaldymo ir kritikavo tuos, kurie užsiima neracionalia, ciniška manipuliacija mobilizuotis prieš vakcinaciją.

 
Tarp kitko
Statistikos portalo „Worldometers“ duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 Prancūzijoje jau užsikrėtė arti 6 mln. gyventojų. Mirė daugiau nei 120 tūkst. žmonių. Pagal sergamumą COVID-19 Prancūzija yra penkta šalis pasaulyje po Jungtinių Amerikos Valstijų, Indijos, Brazilijos ir Rusijos.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  Lietuvoje tėra vos du trys vaikų reumatologai, mažiesiems pacientams atliekantys ultragarso tyrimus. Tarp jų – gydytoja vaik...
  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Gydytojas urologas Marius Anglickis Lietuvoje pradėjo Baltijos šalyse unikalias varpos implantacijos operacijas. Vienas pir...

  Budinti vaistinė


  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Nuo penktadienio „Camelia“ vaistinių tinkle visoje Lietuvoje galima atsispausdinti galimybių pasą. Tai bus dar papildo...
  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Gyventojai, siekdami apsisaugoti nuo COVID-19 bei kitų užkrečiamųjų virusinių ligų, linkę vis labiau įsiklausyti į sveikatos speci...

  Sveika šeima


  Šeimų psichoterapeutė: šiandien viskas techniškiau

  Grožio ir seksualumo standartai, kuriuos mums diktuoja žiniasklaida, troškimai, kuriuos turime „patirti“, iš išorės primestos fantazijos – visa tai atitolina mus nuo savęs ir neleidžia mėgautis intymumu su partneriu. Apie tai, kodėl taip atsitinka ir kaip atsispirti spaudimui, psychologies.ru ka...

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Obstipacija: naujas rekordas?
  Henrikas Vaitiekūnas Obstipacija: naujas rekordas?
  Skaičių magija
  Henrikas Vaitiekūnas Skaičių magija
  Raudoną kraują pakeis mėlynas?
  Henrikas Vaitiekūnas Raudoną kraują pakeis mėlynas?

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica