Prancūzus COVID-19 užkniso juodai

Ringailė Gvildė
2021-07-30
Nepaisant protestų ir nusiteikusių prieš privalomą vakcinaciją prancūzų minių, parlamentas ryžtingas – su pandemija kovos tomis priemonėmis, kurios veikia. Nuo šiol nevakcinuotų prancūzų gyvenimas taps itin ribotas, kad būtų kaip įmanoma labiau sumažinta kronaviruso plitimo grėsmė.
Prancūzus COVID-19 užkniso juodai
Prieš pasidžiaugdamas kiek suaktyvėjusiais vakcinacijos tempais E.Macron pažėrė kritikos ir visiems skieposkeptikams. „Ko verta jūsų laisvė, jeigu sakote, kad nesiskiepysite, o jau rytoj užkrėsite mamas, tėvus arba užsikrėsite patys?“ – protestuojančiųjų prieš sveikatos sertifikato naudojimą retoriškai klausė šalies vadovas.

Privalomi skiepai medikams
Prancūzijos parlamentas teisės aktais įtvirtino sveikatos sertifikatų naudojimą kasdieniame gyvenime ir įvedė reikalavimą visiems medicinos sektoriaus darbuotojams privalomai vakcinuotis nuo COVID-19. To imtasi po to, kai epidemiologų vertinimu šalyje pradėjo augti naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičiai, o tai rodo, jog COVID-19 plitimas vėl aktyvėja.
 
Nuo šio pirmadienio Prancūzijos parlamentas apribojo socialinio gyvenimo galimybes tiems, kurie iki šiol nerado laiko ar noro skiepytis, abejoja vakcinų saugumu ir teikiama nauda. Prancūziškasis sveikatos sertifikatas yra praktiškai lietuviškojo galimybių paso analogas, mat dokumentą, įrodantį, jog asmuo yra persirgęs koronavirusu, vakcinuotas arba turi neigiamą COVID-19 testo atsakymą, nuo šiol teks pateikti norint patekti į visas viešas vietas: restoranus, kino teatrus, naktinius klubus, muziejus ir kitur.

 
Norint keliauti visuomeniniu transportu, įskaitant ir traukinius bei lėktus šis dokumentas taip pat privalomas kiekvienam suaugusiam prancūzui. Skelbiama, jog nuo rugsėjo trisdešimtosios tokį pat sveikatos sertifikatą privalės naudoti ir paaugliai nuo dvylikos metų. Kitaip tariant, visi tie, kurie pagal amžių jau gali pasiskiepyti nuo COVID-19. 
 
Sveikatos priežiūros sektoriaus specialistams taikomi dar griežtesni reikalavimai. Šie privalomai turi pasiskiepyti arba gauti bent pirmąją COVID-19 vakcinos dozę iki rugsėjo penkioliktos dienos, kitu atveju jiems grės nušalinimas nuo darbo.
 
Pažabos deltą ir antivakserius
Praėjusį savaitgalį įvairiuose Prancūzijos miestuose kilo mitingai prieš vyriausybės numatomus planus dėl naujųjų ribojimų. Skaičiuojama, jog juose dalyvavo apie 160 tūkst. protestuotojų. Naujos gyvenimo tvarkos su sveikatos sertifikatu kritikai sako, jog toks vyriausybės sprendimas pažeidžia teises tų žmonių, kurie nenori ir neplanuoja skiepytis nuo COVID-19. Tuo pat metu šalyje fiksuota 23 tūkst. naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų per parą – dvigubai daugiau nei prieš savaitę. Oficialiai paskelbta, jog šalis išgyvena ketvirtąją koronaviruso bangą.
 

Tad prezidentas Emmanuel Macron ir jo ministrų kabinetas įsitikinęs, jog tokios sankcijos yra būtinos siekiant ne tik apsaugoti labiausiai pažeidžiamas gyventojų grupes, bet ir saugant ligonines nuo perkaitimo didžiausią dėmesį skiriant užsikrėtusiems koronavirusine infekcija gydyti. Valdžios atstovai teigia, jog šios priemonės turi padėti efektyviai suvaldyti tiek pavojingos delta atmainos plitimo kelius, tiek padėti išvengti dar vieno karantino.
 
Naująsias viešojo gyvenimo taisykles po visą naktį trukusių diskusijų patvirtino Prancūzijos Senatas ir Nacionalinė asamblėja. Numatyta, jog ši tvarka galios iki lapkričio vidurio, o vėliau galės būti keičiama pagal tuo metu esamą epidemiologinę situaciją šalyje.
 
Pirmadienį E.Macron paskelbė, jog prancūzų, vakcinuotų bent viena COVID-19 vakcinos doze, skaičius jau perlipo 40 mln. ribą. Sunerimę dėl naujų ribojimų per pastarąsias dvi savaites į vakcinacijos centrus skiepytis nuo koronaviruso prisistatė net 4 mln. šalies gyventojų. Prezidento teigimu, toks suaktyvėjimas atsispindi ir skaičiuose. Teigiama, jog dabar net 60 proc. prancūzų jau yra skiepyti viena arba dvejomis COVID-19 vakcinos dozėmis, hospitalizacijos prireikia mažiau žmonių nei tuo metu, kuomet Europos Sąjungos šalys dar nebuvo aprūpintos vakcinomis.
 
Prieš pasidžiaugdamas kiek suaktyvėjusiais vakcinacijos tempais E.Macron pažėrė kritikos ir visiems skieposkeptikams. „Ko verta jūsų laisvė, jeigu sakote, kad nesiskiepysite, o jau rytoj užkrėsite mamas, tėvus arba užsikrėsite patys?“ – protestuojančiųjų prieš sveikatos sertifikato naudojimą retoriškai klausė šalies vadovas. Jis patikino, jog protestuotojai gali reikštis ramiai ir pagarbiai, tačiau perspėjo, kad tokie mitingai neprisideda prie pandemijos suvaldymo ir kritikavo tuos, kurie užsiima neracionalia, ciniška manipuliacija mobilizuotis prieš vakcinaciją.

 
Tarp kitko
Statistikos portalo „Worldometers“ duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 Prancūzijoje jau užsikrėtė arti 6 mln. gyventojų. Mirė daugiau nei 120 tūkst. žmonių. Pagal sergamumą COVID-19 Prancūzija yra penkta šalis pasaulyje po Jungtinių Amerikos Valstijų, Indijos, Brazilijos ir Rusijos.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris