Per 80 proc. japonų nenori olimpiados šią vasarą

Raimondas Čiuplys, BNS
2021-05-17
Daugiau kaip 80 proc. japonų nepageidauja, kad jų šalyje šią vasarą vyktų olimpinės žaidynės, pernai atidėtos dėl koronaviruso pandemijos, rodo naujausio viešosios nuomonės tyrimo rezultatai, paskelbti likus vos 10 savaičių iki Tokijo olimpiados.   
Per 80 proc. japonų nenori olimpiados šią vasarą

Pastaroji apklausa buvo surengta Japonijai penktadienį dar trijuose regionuose dėl pandemijos paskelbus nepaprastąją padėtį, šaliai grumiantis su ketvirtąja COVID-19 banga.   
Smarkiai išaugęs sergamumas COVID-19 tapo rimtu iššūkiu šalies sveikatos apsaugos sistemai, o medicinos profesionalai įspėja apie medicinos priemonių stygių ir medikų pervargimą.   

Savaitgalį dienraščio „Asahi Shimbun“ telefonu surengta apklausa parodė, kad 43 proc. respondentų nori, jog olimpinės žaidynės būtų atšauktos, o 40 proc. pasisako, kad olimpiada būtų dar kartą atidėta.  
Šio dienraščio apklausoje prieš mėnesį už olimpiados atšaukimą pasisakė 35 proc. respondentų, už atidėjimą – 34 apklaustųjų.  
 
Remiantis naujausio tyrimo rezultatais, tik 14 proc. respondentų nori, kad Tokijo olimpiada vyktų šią vasarą. Prieš mėnesį planams surengti žaidynes šią vasarą pritarė 28 proc. respondentų. 
Jei olimpiada bus surengta, 59 proc. respondentų norėtų, kad ji vyktų be žiūrovų. 33 proc. apklaustųjų pasisakė už tai, kad žiūrovų skaičius būtų ribojamas, o 3 proc. sakė manantys, kad žiūrovų skaičius neturėtų būti ribojamas.  
Visos pastarųjų mėnesių apklausos rodė, kad dauguma japonų pasisako prieš olimpiados organizavimą šią vasarą. 
 
Kitas „Kyodo News“ surengtas viešosios nuomonės tyrimas, kurio rezultatai buvo paskelbti sekmadienį, parodė, kad 59,7 proc. respondentų pasisako už tai, kad olimpiada būtų atšaukta. Apie galimybę dar kartą atidėti žaidynes šioje apklausoje respondentų nebuvo klausiama.  
Olimpiados organizatoriai tikina, kad griežtos kontrolės priemonės, įskaitant reguliarų atletų testavimą ir draudimą atvykti sporto aistruoliams iš užsienio, užtikrins žaidynių saugumą.   
Tačiau „Kyodo News“ apklausa parodė, kad 87,7 proc. respondentų nerimauja, jog į šalį atvykus gausioms olimpinėms delegacijoms iš užsienio, gali paspartėti viruso plitimas.   
 
Japonijoje COVID-19 protrūkis mažesnis, palyginti su daugeliu kitų pasaulio šalių. Nuo pandemijos pradžios šalyje nuo koronavirusinės infekcijos mirė mažiau nei 11 500 žmonių. Tačiau vyriausybė jaučia spaudimą dėl palyginti lėtos vakcinavimo kampanijos.  
„Kyodo News“ apklausa parodė, kad 85 proc. respondentų mano, jog skiepijimas vyksta lėtai, o 71,5 proc. yra nepatenkinti vyriausybės veiksmais valdant pandemiją.  

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica