Mokslininkai diskutavo, kokia yra e.cigarečių vieta mažinant rūkymą

Inga Markeliūtė
2018-11-22
Praėjusią savaitę Jungtinėje Karalystėje vyko jau tradiciniu tapęs aukščiausio lygio susitikimas, kur mokslininkai, gydytojai, tabako kontrolieriai, visuomenės sveikatos specialistai, visuomeninių organizacijų atstovai diskutavo apžvelgdami naujausius mokslinius tyrimus, kaip geriau kontroliuoti e.cigaretes, ar tai galėtų būti priemonė padedanti rūkantiems atsikratyti šio žalingo įpročio?
Mokslininkai diskutavo, kokia yra e.cigarečių vieta mažinant rūkymą

Kaip sako ekspertai, užsimerkti ir apsimesti, kad toks produktas neegzistuoja negalima, reikia ieškoti geriausių sprendimų, diskutuojant, ar tokie produktai gali prisidėti mažinant rūkymo žalą. Mokslininkai pripažįsta, kad kol kas nėra išsamių tyrimų teigiančių, jog e.cigaretės ir kiti panašūs produktai gali šimtu procentu padėti atsikratyti rūkimo. Tačiau iš dabar turimų duomenų galima daryti prielaidas, kad šie produktai mažiau žalingi sveikatai, nes nėra degimo produktų, be to, aplinkiniai nenukenčia dėl pasyvaus rūkymo.


Susitikimo, rengiamo du kartus per metus, viena sesija vyksta Europoje, kita - Jungtinėje Karalystėje ir yra inicijuojama natūralioje aplinkoje, kurios tikslas - aptarti naujausius tyrimus, patirtis ir galimybes, kokie galimi geriausi politiniai sprendimai investuojant į visuomenės sveikatą. Tokie susitikimai rengiami jau penkerius metus.

Pasak susitikimo organizatorių, vienos svarbiausių temų - naujausi moksliniai tyrimai, kaip tokie produktai turėtų būti vartojami viešosiose vietose, kad būtų išvengta pykčių, kaip, reguliuojant reklamą, nepateikti jos kaip priimtinos priemonės jaunimui, o kartu, kaip paskatinti seniai rūkančius vietoje cigarečių vartoti šiuos produktus.

Mokslininkų teigimu, nors mokslinių tyrimų įrodymai yra vienodi, šalys pasirenka skirtingus kelius, kaip tokius produktus reglamentuoti. Vienos imasi griežtų draudimų, pavyzdžiui, mažina tokių produktų prieinamumą, tačiau, ekspertų nuomone, tokie keliai neduoda norimų rezultatų. Priešingai, tokie produktai esą turi būti lengviau prieinami žmonėms, norintiems mesti rūkyti. Tiesa, jie turi būti gerai informuojami apie visas pasekmes, o politikai privalo imtis efektyvių priemonių mažinat rūkymą.
 
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica