Mokslininkai diskutavo, kokia yra e.cigarečių vieta mažinant rūkymą

Inga Markeliūtė
2018-11-22
Praėjusią savaitę Jungtinėje Karalystėje vyko jau tradiciniu tapęs aukščiausio lygio susitikimas, kur mokslininkai, gydytojai, tabako kontrolieriai, visuomenės sveikatos specialistai, visuomeninių organizacijų atstovai diskutavo apžvelgdami naujausius mokslinius tyrimus, kaip geriau kontroliuoti e.cigaretes, ar tai galėtų būti priemonė padedanti rūkantiems atsikratyti šio žalingo įpročio?
Mokslininkai diskutavo, kokia yra e.cigarečių vieta mažinant rūkymą

Kaip sako ekspertai, užsimerkti ir apsimesti, kad toks produktas neegzistuoja negalima, reikia ieškoti geriausių sprendimų, diskutuojant, ar tokie produktai gali prisidėti mažinant rūkymo žalą. Mokslininkai pripažįsta, kad kol kas nėra išsamių tyrimų teigiančių, jog e.cigaretės ir kiti panašūs produktai gali šimtu procentu padėti atsikratyti rūkimo. Tačiau iš dabar turimų duomenų galima daryti prielaidas, kad šie produktai mažiau žalingi sveikatai, nes nėra degimo produktų, be to, aplinkiniai nenukenčia dėl pasyvaus rūkymo.


Susitikimo, rengiamo du kartus per metus, viena sesija vyksta Europoje, kita - Jungtinėje Karalystėje ir yra inicijuojama natūralioje aplinkoje, kurios tikslas - aptarti naujausius tyrimus, patirtis ir galimybes, kokie galimi geriausi politiniai sprendimai investuojant į visuomenės sveikatą. Tokie susitikimai rengiami jau penkerius metus.

Pasak susitikimo organizatorių, vienos svarbiausių temų - naujausi moksliniai tyrimai, kaip tokie produktai turėtų būti vartojami viešosiose vietose, kad būtų išvengta pykčių, kaip, reguliuojant reklamą, nepateikti jos kaip priimtinos priemonės jaunimui, o kartu, kaip paskatinti seniai rūkančius vietoje cigarečių vartoti šiuos produktus.

Mokslininkų teigimu, nors mokslinių tyrimų įrodymai yra vienodi, šalys pasirenka skirtingus kelius, kaip tokius produktus reglamentuoti. Vienos imasi griežtų draudimų, pavyzdžiui, mažina tokių produktų prieinamumą, tačiau, ekspertų nuomone, tokie keliai neduoda norimų rezultatų. Priešingai, tokie produktai esą turi būti lengviau prieinami žmonėms, norintiems mesti rūkyti. Tiesa, jie turi būti gerai informuojami apie visas pasekmes, o politikai privalo imtis efektyvių priemonių mažinat rūkymą.
 
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris