Melburnas švenčia karantino pabaigą

Giedrė Montvilaitė
2020-10-30
Antrame pagal dydį Australijos mieste Melburne trečiadienį buvo atšauktas beveik keturis mėnesius trukęs karantinas. Pirmą kartą nuo pat birželio mėnesio neužfiksavus naujų susirgimo koronavirusu atvejų, vietos valdžia pranešė, kad miestas yra pasiruošęs švelninti suvaržymus.
Melburnas švenčia karantino pabaigą
Nuo trečiadienio Melburno gyventojams jau leidžiama laisvai išeiti iš gyvenamosios vietos į lauką. Visos mažmeninės prekybos parduotuvės, restoranai, kavinės ir barai vėl atidaryti.

Iš epicentro į pavyzdį pasauliui
Melburnas priklauso Viktorijos valstijai, kuri buvo tapusi tikru antros viruso bangos epicentru. Būtent čia buvo užfiksuota daugiau nei 90 proc. mirties nuo COVID-19 atvejų, kurių šalyje iš viso skaičiuojama 905-ios. Liepos mėnesį šioje valstijoje atvejų buvo padaugėję iki 700 per dieną. Tačiau griežtos „likimo namuose“ taisyklės ir komendanto valandos įvedimas skaičius drastiškai sumažino.
 
112 dienų galioję suvaržymai Australijos didmiestyje, ekspertų teigimu, pavertė Melburną sėkmės pavyzdžiu. Dabar jis rikiuojamas šalia kitų pasaulio lyderių suvaldant koronaviruso plitimą: Singapūro, Vietnamo, Pietų Korėjos, Naujosios Zelandijos ir Honkongo. O Pietų Velso universiteto Kirby instituto biologinio saugumo profesorė Raina Maclntyre tokį Australijos atsaką į virusą apibūdino kaip „šviesmečiu“ besiskiriantį nuo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės veiksmų. „Tai tiesiog šokiruoja. Kai galvojame apie pandemijas, net nenutuokiame, kad gerai ištekliais aprūpintos ir dideles pajamas gaunančios šalys suirs per siūles. Tačiau mes tai išvydome“, - kalbėjo ji.

 

L.S. inf.
112 
- tiek dienų Melburne (Australijoje) siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą galiojo griežti suvaržymai.

 
Švelninama etapais
Tiesa, ne visi apribojimai nustojo galioti. Jie naikinami pamažu. Nuo trečiadienio Melburno gyventojams jau leidžiama laisvai išeiti iš gyvenamosios vietos į lauką. Visos mažmeninės prekybos parduotuvės, restoranai, kavinės ir barai vėl atidaryti. Tačiau jų patalpose vienu metu negali būti daugiau kaip dešimt lankytojų. Būriuotis lauke taip pat galima iki dešimties žmonių. Tas pats skaičius galioja ir vestuvėse. Laidotuvėse leidžiama dalyvauti dvigubai daugiau žmonių – iki dvidešimt. Kelionės galimos tik 25 kilometrų atstumu nuo gyvenamosios vietos.
 
Leidžiamas ir svečių priėmimas namuose, tačiau tik tada, jei laikomasi tam tikrų sąlygų. Negalima lankytis daugiau kaip viename namų ūkyje per dieną. Leidžiama apsistoti ne daugiau kaip dviems suaugusiems. Tiesa, juos gali lydėti jų vaikai arba jiems patikėti prižiūrėti nepilnamečiai. Kaip šias sąlygas aiškino Viktorijos valstijos premjeras Daniel Andrews, „mama, tėtis ir du vaikai gali vykti aplankyti močiutės ir senelio, jei atstumas iki jų namų neviršija dvidešimt penkių kilometrų. Jie būna ten tiek, kiek jiems norisi. Tačiau, kai jie išvažiuoja, nei jie, nei močiutė ir senelis tą dieną nebegali nei priimti lankytojų, nei patys svečiuotis kitur.“
 

Kitas apribojimų švelninimo etapas numatytas po kiek mažiau nei dviejų savaičių. Nuo lapkričio 8-os dienos Melburne bus panaikintas kelionių, tolimesnių kaip 25 kilometrai, draudimas. Miesto gyventojai galės keliauti po visą Viktorijos valstiją. Bus atidaromos sporto salės ir fitneso studijos. Taip pat praplėstos restoranų ir barų lankytojų ribos.
D.Andrews skatino gyventojus būti optimistais, didžiuotis tuo, kaip jiems pavyko išgyventi karantino sąlygomis ir pasitikėti savimi, bet taip pat paragino žmones išlikti budriems. „Valstija yra gerai pasirengusi įprastoms Kalėdos“, - politikas suteikė vilties, kad pandemija neužtemdys gražiausios metų šventės.
 
Vos spėjus nutraukti karantiną...

Panašu, kad Melburnas pasakė „op“ dar prieš peršokdamas griovį. Jau pirmąją dieną, kai miestas palengvino suvaržymus, Viktorijos valstijoje užfiksuoti du užsikrėtimai COVID-19. Tai nutraukė vos dvi dienas trukusį džiaugsmą dėl nulio naujų atvejų. Abu nauji susirgimai siejami su protrūkiu šiauriniame Melburno priemiestyje. Ten nustatytas 41 užsikrėtimas dvylikoje gyvenamųjų ūkių.
 
Testavimo vadas Jeroen Weimar ramino visuomenę, kad abu nauji atvejai neturėtų padidinti viruso plitimo. „Abu asmenys saviizoliavosi iš karto po to, kai buvo identifikuoti kaip turėję artimą kontaktą su viruso nešiotojais“, - teigė jis. Taip pat pridūrė, kad sergantiesiems yra teikiama visa reikalinga finansinė ir medicininė parama.

 
Tarp kitko
Melburniečiai, švęsdami karantino pabaigą, sukėlė tikrą „vidurnakčio barų fiestą“. Suplūdo į barus ir restoranus, vos ši galimybė atsivėrė naktį iš antradienio į trečiadienį. Žmonės stalus rezervavosi keliomis valandomis iš anksto, kad galėtų pakelti bokalus ir taures už viruso sutramdymą.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica