Mamos laiškas arogantiškam ministrui

Eimantas Šaulitis
2020-01-20
Airė parašė atvirą laišką šalies sveikatos ministrui Simonui Harrisui po to, kai operacija jos sūnui buvo atšaukta aštuntą kartą. Ministerijos galvos adresu keliauja šūsnys priekaištų. Politiko karjera kybo ant plauko. S.Harrisas netrukus gali būti išspirtas iš posto.
Mamos laiškas arogantiškam ministrui
Operacija septynmečiui Tomiui Kinsellai (nuotraukoje) atšaukta jau aštuonis kartus. Berniuko istorija – pakrikusios sistemos atspindys. Todėl nenuostabu, kad šalies sveikatos ministrą Simoną Harrisą ruošiamasi atstatydinti.

Bergždžios kelionės
Tomis Kinsella (7 m.) gimė su įgimta širdies yda. Dabar jam reikalinga mitralinio vožtuvo pakeitimo operacija, tačiau vaikų ligoninė Dubline vis nepajėgia suteikti vaikui reikalingos pagalbos. Istorija kartojasi iš naujo. 140 km iš Wexfordo miestelio sukorę berniuko tėvai siunčiami namo nieko nepešę – operacija ir vėl atšaukta. Ir taip kiekvieną savaitę nuo lapkričio. „Ar man teks laukti, kol sūnui kils mirtinas pavojus, kad jis gautų gydymą? Esu neviltyje. Iš darbų turime išsiprašinėti kiekvieną kartą, kai žadama operacija. Tomis negali eiti į mokyklą, viešumoje privalo dėvėti medicininę kaukę. Tai - košmaras.Nepaisant visko, ką jam teko iškęsti, jis niekada nesiskundė ir visada šypsosi“, - teigė berniuko mama Noirin.

Savo ruožtu Vaikų ligoninės atstovai atsisakė komentuoti individualius atvejus. „Paskyrimai pacientams sudaromi pagal poreikį, tačiau chirurginių operacijų planas gali kisti dėl staiga iškilusių skubios pagalbos reikalaujančių atvejų“, - rašyta gydymo įstaigos pranešime. Tiesa, dėl atšaukiamos operacijos moteris kaltina ne gydytojus, o sistemą. Pasak jos, medikai savo darbą atlieka puikiai. Motinos kreipimąsi sekė aukoti raginančio fondo sukūrimas. Tiesa, jo netrukus neliko. Noirin sutinka, kad internetinėje erdvėje prašė aukų, tačiau tikina, kad jos šeima neieško finansinės pagalbos.
 
Iš kėdės verčiamas ministras
Internete paplitęs atviras laiškas - dar vienas akmuo į nepopuliaraus ministro daržą. Sveikatos apsaugos sistemos veikimu šalyje nepatenkinta toli gražu ne viena šeima. Todėl sveikatos ministro likimas – karšta tema Airijoje. Gyventojus siutina pasitikėjimo savimi kupina ministro poza. S.Harriso pavardė pastarosiomis dienomis nuolat linksniuota spaudos antraštėse. Piktintasi jo arogancija, vengimu kalbėti nepatogiomis temomis. „Ministras apgirto nuo valdžios“, - teigta publikacijose. Iš S.Harriso nuskambėjęs kaltinimas šalies gyventojų klaidinimu supykdė ne vieną žurnalistą. „Pastebėjau, kad žiniasklaida platina visuomenėje informaciją, kuri paranki alkoholio pramonei. Gyvename laikais, kai klaidinimas ir dezinformacija tampa iššūkiu mūsų bendruomenei“, - dėl sąmoningą alkoholio vartojimą skatinančios kampanijos reklamos burnojo ministras.
 
Taip pat pastebėta, kad socialiniuose tinkluose aktyvų politiką apsėdo abortų tema. Per savaitę S.Harrisas nėštumo nutraukimo klausimui „Twitteryje“ skyrė netgi 23 žinutes. Neapsikentę airiai ministro klausia, kada jis taip aktyviai ims kalbėti apie pacientų eiles. Negana to, metų pradžioje S.Harrisas nepašykštėjo grubių epitetų priešais ligoninę Dubline piketavusiems abortų priešininkams. „Esu pasibaisėjęs šiuo vaizdu. Nesuprantu, kam to reikia“, - rašė protestuotojų vaizdo įrašu pasidalinęs ministras.
 

Regi šviesią pusę
S.Harrisas, kiek bebūtų peikiamas, toliau stovi išdidžiai. Ministras pareiškė, kad laikosi darbų „nesigėdija“ ir „didžiuojasi“ tuo, ką nuveikė, ir pirštu bado į pirmtakus. Vargu, ar tai tampa didele paguoda sergantiems, bet pagalbos priverstiems laukti žmonėms. Tačiau ministras sugeba pasidžiaugti, kad tam tikrais atvejais laukimo eilės sutrumpėjo, pailgėjo vidutinė gyvenimo trukmė, pagerėjo gyventojų sveikata. Regis, jam puikiai sekasi nematyti sistemos sopulių. Pareiškimais apie S.Harrisą svaidosi ir jo politiniai oponentai. Šie vasario pradžioje ruošia ministrui balsavimą dėl nepasitikėjimo. Planų išversti ministrą iš posto gali būti atsisakyta, jeigu bus surengti išankstiniai rinkimai, kurių Airijoje laukiama kelis mėnesius.
 
Už ministro nugaros ištikimai stovi ir premjeras. Leo Varadkaras sutinka su tuo, kad sveikatos sektorius gyvena „gilioje krizėje“, tačiau tikina, kad Vyriausybė padarė nemenką pažangą. Teigiamas permainas jis žada visuomenei išaiškinti būsimos rinkiminės kampanijos metu. L.Varadkaras teisinasi, kad greito sėkmės recepto nėra ir būti negali. Ne vienos Europos šalies sveikatos paslaugų teikimas susiduria su problemomis, kurių esą neįmanoma išspręsti per vieną Vyriausybės kadenciją.

 
Tarp kitko 
Airija gali pasigirti stipria farmacijos pramone. Šalyje veikia dešimt didžiausių pasaulio vaistų gamintojų. Jie sukuria daugiau nei 30 tūkst. darbo vietų. Tačiau tyrimai rodo, kad nauji vaistai čia įsisavinami lėtai. Priežastis – sena kaip pasaulis... nepakankamas finansavimas. Apie tai kalba ir Airijos farmacininkų asociacijos prezidentas Oliveris O`Connoras. „Ruošdamasi Brexit`ui nepaprastai stipriai bendradarbiaujame su Vyriausybe. Siekiame, kad nesutriktų vaistų tiekimas. Jaučiame, kad skyrus daugiau pinigų naujiems vaistams, šios problemos lengvai išsispręstų.“ Asociacija teigia norinti padaryti vaistus prieinamesniais pacientams. Šiuo klausimu ji nusiteikusi paspausti valdžią. Susitarimas dėl vaistų kainų su Vyriausybe pasirašomas, kas ketverius metus. Atnaujinimo sutartis laukia šiemet.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica