Lietuvė atsidūrė per plauką nuo tragedijos Paryžiuje: mažiausiai 1,5 h stovėjome susispaudę ramindami vieni kitus

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, www.DELFI.lt
2015-11-16
Per plauką nuo tragedijos. Tokioje situacijoje buvo atsidūrusi Paryžiuje gyvenanti lietuvė Neringa Julia Visockytė, tragiškąją lapkričio 13-ąją vakarojusi toje pačioje gatvėje, kur sušaudyti dviejų barų klientai.
Lietuvė atsidūrė per plauką nuo tragedijos Paryžiuje: mažiausiai 1,5 h stovėjome susispaudę ramindami vieni kitus

Penktadienį teroristinių išpuolių metu Prancūzijos sostinėje žuvo 129 žmonės, daugiau nei 300 buvo sužaloti. Neringa gyvena už kampo nuo tos vietos, kur buvo apšaudyti du barai – „Le Petit Cambodge“ ir „Le Carillon“. „Mes tą vakarą su drauge buvome išėjusios išgerti taurės vyno Fontaine au Roi gatvėje, kurioje, kaip po to paaiškėjo, buvo sušaudyti 5 žmonės. Apie 22.30 val. barui policija liepė užsirakinti ir išjungti šviesas, uždengti langus sunkiomis raudonomis užuolaidomis, o žmones kaip nors paslėpti. Mus nuvedė į už baro esančias pagalbines patalpas, kur mažoje erdvėje susispaudę stovėjome mažiausiai pusantros valandos, vis ramindami ir tildydami vieni kitus“, - DELFI pasakojo ji.
 
Lietuvė pripažino iš pradžių skeptiškai vertinusi tokias saugumo priemones. „Kad tai yra jau tikrai rimta supratau tik tada, kai visi aplink ėmė ieškoti informacijos internete ir sužinojome naujienas apie „Stade de France“, o po to ir mūsų pačių Fontaine au Roi gatvę. Tuo metu stojo visiška tyla. Patalpoje buvo moteris su kūdikiu ant rankų, mama verkė, nes turbūt jautėsi tragiškai, kad čia pateko su vaikeliu, o tada pradėjo garsiai verkti ir kūdikis. Buvo trumpas panikos momentas, kad dabar mus tikrai suras“, - kraupius to vakaro išgyvenimus prisiminė ji.


„Visi ėmė skambinti artimiesiems. Mano telefonas kaito, nuo visų draugų ir kolegų klausimų, kur aš. Akivaizdu, kad po atsakymo, kad slepiuosi bare, - kad ir koks raminantis buvo mano tonas - žinučių ir skambučių skaičius tik didėjo. Nebuvo nei panikos, nei baimės, nei ašarų. Tik žinojimas, kad grėsmė jau praėjo, ir laimei jie pasirinko kitą kryptį ir nekilo mūsų gatve aukštyn. Mūsų laimė, kitų dešimties žmonių tragedija...“, - pasakojo Neringa.
 
Kai toje pačioje gatvėje teroristai šaudė į žmones, baro lankytojai dar nieko nenujautė, o dalis jų ėjo į lauką parūkyti. „Jeigu žudikai, kurie šaudė prie tų dviejų kavinių, būtų ėję ta pačia gatve aukštyn, mūsų baras būtų buvęs nuostabus taikinys, nes jis yra ilgas ir su dideliais langais. Be to, daugybė žmonų tiesiog stovėjo prie baro“, - kalbėjo mergina. Maždaug po pusantros valandos atvykusi policija leido norintiems išeiti iš slėptuvės, tačiau pareigūnai nepatarė niekur važiuoti. „Tuo metu dar vyko įkaitų drama „Bataclan“.
 
Baro darbuotojai sakė, kad baras liks atidarytas ir leis pasilikti visiems norintiems tiek, kiek reikės. Manau, kad nemažai žmonių pasinaudojo šiuo pasiūlymu, nes tikrai buvo panikuojančių ir sakančių, kad jie niekur neis. O mes su drauge nusprendėme parbėgti, bėgome per tuščias gatves, kuriose buvo nemažai policija. Gatvė, kurioje gyvenu, buvo uždaryta, bėgome slėpdamosis už automobilių. Taigi apie 1.05 val. Aš jau buvau namuose, netrukus o to išgirdau, kad baigėsi įkaitų drama „Bataclan“, - prisiminė mergina. Ji pasakoja, kad daug žmonių tą naktį apskritai niekur nevažiavo iš Paryžiaus: „Labai daug mano draugų liko nakvoti viešbučiuose tame rajone, kuriame ir buvo“.
 

Pasak jos, Respublikos aikštė nuo „Charlie Hebdo“ įvykių vis dar yra didysis simbolis antiterorizmo ir prancūzų solidarumo negyventi baimėje. „Deja, penktadienį viename liberaliausių Paryžiaus rajonų atsivėrė dar penkios žaizdos, dar penkios vietos, paženklintos terorizmu. Tai, kas įvyko yra nesuvokiama. Ir vakar, ir šiandien čia būriuojasi žmonės, dega žvakes ir neša gėles... Paryžiečiai nori gyventi toliau. Kavinės atidarytos, ir praeiviai vaikštinėja palei saulėtą Saint Martin kanalą. Solidarumas gyventi toliau. Tik visų mintyse viena: ten galėjome būti mes. Teroristai, prisiėmę atsakomybę už penktadienio įvykius, sako, kad Prancūzija ir toliau liks jų taikiklyje. Ten vis dar bet kada galime būti mes, bet negalima sustoti gyventi“, - kalbėjo mergina.

Svarbiausi faktai žinomi iki šiol:
Prancūzija ėmėsi „plataus masto“ antskrydžių prieš „Islamo valstybės“ pozicijas Rakoje. Iš viso numesta 20 bombų, sunaikinta vadavietė, džihadistų verbavimo centras, ginklų sandėlis ir teroristų mokymų stovykla.
Spėjama, kad su teroristiniais išpuoliais Paryžiuje susiję trys broliai. Vienas iš jų laisvėje ir slapstosi. Paaiškėjo, kad Prancūzijos policija apklausė įtariamąjį teroristą ir paleido į laisvę – tai nutiko kelios valandos po išpuolių virtinės.
Teroristinių atakų aukų skaičius Prancūzijos sostinėje siekia 129, keli šimtai sužeisti.
Vienoje iš centrinių Paryžiaus aikščių sekmadienį kilo panika, netrukus paaiškėjo, kad pavojaus būta netikro.
JAV ir Prancūzija intensyvins atakas prieš teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ objektus, skelbia Vašingtonas. - Sulaikyti šeši asmenys, kurie, kaip spėjama, palaikė ryšius su vienu iš Paryžiaus teroristų Omaru Ismailiu Mostefai.
Per trijų koordinuotų komandų surengtas atakas Paryžiuje žuvo septyni teroristai.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica