Latvijos prezidentas parodė, kas laukia, kai nepaisoma gripo

Liepa Dragūnaitė
2016-01-29
Politologai po Latvijos prezidento rinkimų apie Raimondą Vejuonį (49) kalbėjo: „Viena vertus, jis yra neįtikėtinai kuklus, kita vertus – tiesiog neįtikėtinai politiškai atkaklus.“ Deja, praėjusią savaitę politikas atgulė į ligos patalą. Jam buvo atlikta skubi širdies operacija. Medikai konstatavo sepsinę infekciją, kuri palietė širdies vožtuvus. Anot specialistų, ši infekcija galėjo būti gripo komplikacija.
Latvijos prezidentas parodė, kas laukia, kai nepaisoma gripo
Infekuotą širdies vožtuvą Latvijos prezidentui Raimondui Vejuoniui chirurgai pakeitė dirbtiniu. Po puspenktos valandos trukusios operacijos medikai pranešė, kad prezidento būklė yra stabili ir normali, atsižvelgiant į patirtą chirurginę intervenciją.

Tapo gripo komplikacijų auka
Pranešama, kad Latvijos prezidento sveikatos būklė šiuo metu yra stabili: su juo galima kalbėtis, gydymas tęsiamas pagal planą. R.Vejuoniui skubiai operacija atlikta dėl to, kad būtų galima likviduoti infekcijos židinį širdyje ir nebeleisti jai toliau plisti.
 
Infekuotą širdies vožtuvą chirurgai pakeitė dirbtiniu. Po puspenktos valandos praėjusį trečiadienį trukusios operacijos medikai pranešė, kad prezidento būklė yra stabili ir normali, atsižvelgiant į patirtą chirurginę intervenciją.
R.Vejuonis buvo paguldytas į ligoninę pirmadienį, kai po atliktų tyrimų medikai konstatavo sepsinę infekciją, kuri palietė širdies vožtuvą.
 
Prezidento gripo komplikacijų pasireiškimas praktiškai sutapo su šalyje paskelbtos gripo epidemijos pradžia. Oficiali statistika rodo, kad epidemijos lygis pasiektas jau keturiuose Latvijos miestuose. Jis paskelbiamas, kai šimtui tūkstančių gyventojų tenka šimtas sergančiųjų.
 

Gimęs Rusijoje, bet be „sovietinio šešėlio“
Biologijos mokslus baigęs dabartinis prezidentas, kuris Žaliųjų partijai priklauso ketvirtį amžiaus, yra pirmasis žaliųjų atstovas, išrinktas Europos Sąjungos valstybės vadovu. Be to, jis yra ir jauniausias prezidentas šalies istorijoje.
 
Anksčiau R.Vejuonis ėjo Latvijos aplinkosaugos ministro pareigas, po to buvo išrinktas šalies gynybos ministru. Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją ir grėsmę iš Rytų, ko gero, nieko keista, kad būtent už gynybos politiką atsakingas asmuo tapo šalies galva.
 
Naujasis prezidentas pirmoje kalboje po pergalės rinkimuose taip pat užsiminė apie pašlijusius santykius su Rusija. „Norėčiau pagerinti santykius su Rusija, tačiau kol šios šalies raketos ir sunkioji ginkluotė yra Ukrainoje, tai iš tikrųjų neįmanoma. Mano prioritetas, be abejonės, bus nacionalinis saugumas, mūsų ginkluotųjų pajėgų ir sienų apsaugos stiprinimas. Jau esame sutarę iki 2018-ųjų išlaidas gynybai padidinti iki dviejų procentų bendrojo vidaus produkto, tačiau turime kelti klausimą, ką dar galėtume padaryti, kad sustiprintume nacionalinį saugumą“, – sakė R.Vejuonis.
 
Tiesa, įdomus prezidento biografijos faktas tas, kad jis yra gimęs Pskovo regione, Rusijoje. „Mano tėvas, kaip ir visi sovietiniais laikais, buvo pašauktas į kariuomenę ir išsiųstas į Pskovo regioną. Mano mama, būdama nėščia, išvyko aplankyti tėvo. Deja, grįžti, kaip buvo apskaičiuota, nespėjo... Į Latviją, ji parvažiavo jau drauge su manimi“, – yra sakęs Latvijos prezidentas.
 
Daugelio R.Vejuonis yra vertinamas už tai, kad neturi „sovietinio šešėlio“. Taip pat jo pranašumu laikoma ir tai, jog jis turi svarios politinės patirties, yra išvengęs skandalų.
 
Aplinkos apsaugą kūrė nuo nulio
Kaip gi prasidėjo politinė R.Vejuonio karjera? Štai čia pasireiškė jo politinis atkaklumas. Prieš beveik trisdešimtmetį dabartinis Latvijos prezidentas, mažiau nei metus dirbantis biologijos mokytojas, sėdo į rytinį Pytalovo-Ryga traukinį ir grįžo namo, kaip Aplinkos Madonos komiteto vadovo pavaduotojas.
 
„Turėjome pradėti viską nuo nulio. Norėjau motyvuoti žmones pasilikti naujai įkurtoje Aplinkos agentūroje, todėl turėjau atskleisti ir savo, kaip projektuotojo, talentą“, – yra sakęs R.Vejuonis.
Užimdamas komiteto vadovo pavaduotojo pareigas tuomet pradedantysis politikas greitai įgijo reikiamos patirties ir tapo Rajonų tarybos deputatu.

Prieš keturiolika metų politikas buvo paskirtas aplinkos apsaugos ir regionų plėtros ministru ir šias pareigas ėjo devynerius metus. Vėliau tapo Gynybos ministerijos vadovu.
 
Tiesa, be nacionalinio saugumo, R.Vejuonis žadėjo prezidentavimo metu prisidėti ir prie Žaliųjų partijos aplinkos apsaugos politikos sklaidos. „Eidamas prezidento pareigas turėsiu galimybę plačiai diskutuoti apie žaliųjų idėjas ir užtikrinti, kad Latvija iš tikrųjų yra žalioji valstybė“, – sakė jis.
 
R.Vejuonis Latvijos žiniasklaidai yra pasakojęs, kad jis aplinkosauga susidomėjo, kai sužinojo, kad jo senelis neteko regėjimo dėl pavojingų cheminių medžiagų, naudotų sovietiniame kolūkyje.
„Miškų naikinimas gali būti lyginamas su bažnyčių griovimu“, – 2010-aisiais yra sakęs kaimyninės šalies prezidentas.

 
Tarp kitko

R.Vejuonis 1989 m. Latvijos universitete įgijo biologo specialybę, 1994 m. – inžinieriaus hidrologo specialybę Tamperės universitete Suomijoje, o 1995 m. – biologijos magistro laipsnį Latvijos universitete.
Be gimtosios, gerai moka rusų ir anglų kalbas.
Jis yra vedęs, turi du vaikus, o „Facebook“ puslapyje prie žodžio „tikėjimas“ nurodo esąs „pagonis“.
Pasak prezidento, pagrindiniai jo prioritetai – nacionalinė vienybė, patriotizmas ir socialinis teisingumas.
 
Gripo komplikacija
Nors dažniausios gripo komplikacijos – lėtinių ligų paūmėjimas, kita komplikacijų grupė – infekcinės kilmės. Itin dažnai virusas iš pradžių sukelia gripą, o paskui gali prisidėti dar ir bakterinės kilmės infekcija, sukelianti plaučių uždegimą. Latvijos prezidento atveju, gripas komplikavosi net į sepsinę infekciją, kuri gali itin rimtai pažeisti organus.
 
Sepsis – tai nėra kraujo užkrėtimas, tai yra žalinga organizmo reakcija į infekciją, kai pažeidžiami organai ir audiniai. Neretai bakterijos į kraują gali net nepatekti. Deja, infekcija tampa impulsu sepsiui.
Todėl žmogus, kuriam diagnozuotas gripas, turi vengti fizinių krūvių, kadangi gali nukentėti širdies raumuo. Svarbiausia – ramybė ir režimo laikymasis.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica