Kinų sveikatai prižiūrėti – skaitmeninė medicina

Aigustė Tavoraitė
2017-10-13
Kinijoje su stipria valstybės parama kuriamos pažangios technologijos visose sveikatos apsaugos kryptyse. Ypač plėtojama mobilioji medicina, kuri dabar yra globalios ekonomikos dėmesio centre. Pernai šios milžiniškos šalies medicinos paslaugų rinka buvo įvertinta 7 mlrd., o šiemet ji turėtų viršyti 10 mlrd. juanių.
Kinų sveikatai prižiūrėti – skaitmeninė medicina
Manoma, kad Kinijoje mobilioji medicina gali tapti proveržiu visuomenės sveikatos priežiūroje. Per pastaruosius penkerius metus jos vartotojų rinka auga ir sulaukia vis daugiau investuotojų.

Pritraukia vis daugiau investuotojų
Kinijoje sparčiai auga vidurinė klasė. Net apie 700 mln. žmonių gali prisijungti prie interneto tinklo (86 proc. mobiliuoju telefonu). Šioje šalyje privačios investicijos į skaitmeninę biomediciną pirmąjį 2016 m. pusmetį sudarė 1,4 mlrd. JAV dolerių.

Gyventojų vidutinės gyvenimo trukmės didinimo perspektyva ir planuojama vyriausybinių programų plėtra sulaukė teigiamo investuotojų ir verslininkų dėmesio. Tvirtinama, kad privati sveikatos draudimo rinka išaugo nuo 1,5 trilijono juanių 2014 m. iki 2,4 trilijono juanių 2015 m. Tikimasi, kad iki 2020 m. šis skaičius išaugs iki 5 trilijono juanių.


Manoma, kad Kinijoje mobilioji medicina gali tapti proveržiu visuomenės sveikatos priežiūroje. Per pastaruosius penkerius metus jos vartotojų rinka auga ir sulaukia vis daugiau investuotojų. Be to, Kinijoje pernai baigėsi ankstesnė šeimos reguliavimo politika. Tai atveria puikias galimybes reprodukcinėms technologijoms importuoti.
 
Kuria ateities medicinos antologiją
72-ajame medicinos organizacijų „Virtuali ir mobilioji medicina“ IT specialistų darbo grupės susitikimo, pranešėjas N.Burdenko neurochirurgijos mokslinių tyrimų instituto Medicinos ir matematinės laboratorijos vadovas Michailas Šifrinas atkreipė dėmesį į Kinijos mokslininkų kruopščiai parengtą projektą „Biomedicinos platforma, skirta keistis duomenimis, siekiant sukurti sveiką Kiniją“.

Ekspertas pabrėžė, jog kinai iš esmės kuria sistemingą sveikatos duomenų rinkimo ir jų naudojimo sveikatos priežiūrai platformą, informavo portalas „Iksmedia.ru“. Pasak M.Šifrino, projektui plėtoti sudarytas ekspertų komitetas.

Ekspertas pastebėjo, kad kinų platforma sudaryta iš daugelio komponentų: pagrindinių medicininių duomenų šaltinių, klinikinių duomenų, populiacijos ir reprodukcinės sveikatos duomenų, tradicinės kinų medicinos skyriaus ir kt. Visa konstrukcija, kurioje naudojami įvairių gydymo įstaigų duomenys, yra standartizuojama.


Projektas remiasi 150 tūkst žmonių, gyvenančių šešiolikoje Kinijos provincijų, besitęsiančiu stebėjimu. Tuo pačiu metu atliekamas didžiulis darbas kuriant ateities medicinos antologiją. Tai ir bus platforma, skirta bendrauti įvairių sričių specialistams ir dalintis duomenimis.
 
Kinus totaliai seks

Pasaulis taip pat stebi, kaip kinai įdiegia socialinio reitingo sistemą „China Watching“ ir kiek vietos joje bus skirta sveikatos industrijos paslaugoms. Visoje šalyje sistema turėtų pradėti veikti iki 2020 m., o šiuo metu tikrinama keliuose regionuose.
Socialinio pasitikėjimo vertinimo sistemos idėja – kiekvienas pilietis turi teisę stebėti skaidrų visuomenės gyvenimą: vyriausybines organizacijas, privačias įmones, kolegas ir kaimynus. Pasak Rusijos medicinos mokslų akademijos portalo generalinio direktoriaus patarėjo E.Van, kino elgesys įvertinamas sistemoje. Pavyzdingai besielgiantiems piliečiams pradės kauptis premijos.

Pavyzdžiui, kreipiantis dėl medicininės priežiūros, turintis aukštą reitingą pilietis, turi galimybę atidėti mokestį už suteiktas paslaugas. Disciplinuotiems kinams žadama „žalia šviesa visose administracinėse procedūrose“, lengvatos ir pirmenybė švietimo, užimtumo, verslo atvėrimo, socialinių garantijų srityse.

Turintiems žemą reitingą piliečiams valdžia grasina administracinėmis kliūtimis, apribojimais įsigyjant nekilnojamąjį turtą, kelionėms į užsienį, gyvenimui prabangiuose viešbučiuose. Planuojama, kad sistema turėtų padėti rūpintis vyresniojo amžiaus gyventojais. Tėvai turi teisę iškelti bylą suaugusiems vaikams, jeigu šie neaplanko gimdytojų per nustatytą laikotarpį. 
Tarp kitko:

Socialinio reitingo sistemą sukūrė aštuonios privačios bendrovės, kurios rinks duomenis apie piliečius. Dvi iš jų jau dirba: „Alibaba“ ir „Tencent“. Gerai žinoma, kad kompanija „Alibaba“ – internetinės prekybos platforma, kurią naudoja 448 milijonai kinų. Kompanija „Tencent“ yra „WeChat“ mesendžerio savininkas, kurį naudoja 500 mln. žmonių. Naujos technologijos suteikia puikias galimybes rinkti informaciją apie tai, ar kinai laiku apmoka sąskaitas, paskolas, baudas, kur, ką ir kada jie perka.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica