JAV užfiksuota daugiau nei 20 elektroninių cigarečių sprogimų

Violeta Bučiūtė
2016-02-25
Elektroninių cigarečių vartotojai bei oponentai pastaruoju metu diskutuoja naujos „papsėtojų“ kultūros sveikatos klausimais. Dėl elektroninių cigarečių vartojimo ir uždraudimo nuomonių įvairovės netrūksta, tačiau po tragiškai pasibaigusių kelių incidentų tapo aišku – įkraunami prietaisai neturėtų sprogti naudojimo metu.
JAV užfiksuota daugiau nei 20 elektroninių cigarečių sprogimų
Evanui Spahlinger vienos Majamio ligoninės medikai sukėlė dirbtinę komą. Vaikinas į jų rankas pateko, po to, kai jam berūkant elektroninę cigaretę, ši susprogo ir sunkiai sužalojo veidą.

Sprogimų aukos
Evanui Spahlinger vienos Majamio ligoninės medikai sukėlė dirbtinę komą. Vaikinas į jų rankas pateko, po to, kai jam berūkant elektroninę cigaretę, ši susprogo ir sunkiai sužalojo.  
 
„Medikai sakė, kad Evanas patyrė 3 laipsnio vidinius ir išorinius nudegimus, sprogimas pažeidė netgi plaučius, į kuriuos pateko ir kraunamojo elemento rūgšties. Greičiausiai, cigaretės kandiklis po sprogimo atsidūrė brolio gerklėje ir sprogo antrą kartą“, - užsienio žiniasklaidai sakė E.Spahlinger sesuo.
Dar viena elektroninės cigaretės auka tapo mergina Jennifer Ries, kurios prietaisas sprogo įkraunant jį mašinoje. Amerikietė patyrė 2 laipsnio kojos nudegimus.
 

Verslininkai ginasi
„Iš tiesų jums gresia didesnė tikimybė būti nušautiems automatu, nei nukentėti nuo elektroninės cigaretės sprogimo“, - tikina vienas tokių cigarečių parduotuvės „Land of Vapes“ savininkas Antony Owens. Pasak verslininko, didžioji dalis nelaimingų įvykių kyla dėl vartotojų klaidų.
 
„Juk žinome, jeigu mobiliojo telefono elementas yra kraunamas per ilgai, tikimybė, kad jis sprogs, – didelė. Taip pat yra ir su elektroninėmis cigaretėmis“, - gynėsi A.Owens. Parduotuvės savininkas teigia, jog prieš rūkaliui parduodami prietaisą, pardavėjai privalo suteikti tinkamą informaciją, kaip saugiai naudotis elektronine cigarete, ir nelaimių bus išvengta.
 
Burnoje – tiksinti bomba?
„Šiuo metu elektroninių cigarečių pramonė prilygsta Laukiniams Vakarams“, - sako Čikagos Kvėpavimo sveikatos asociacijos prezidentas ir generalinis direktorius Joel Africk. Pasak jo, „vartotojai net neįsivaizduoja, ką perka ir ką deda į burną.“ Kvėpavimo sveikatos asociacijos prezidentas sako, kad norint išvengti nelaimingų atsitikimų, elektroninių cigarečių pakuotes būtina pradėti tinkamai ženklinti.
 
Amerikos plaučių asociacijos atstovas spaudai gydytojas Mike Feinstein teigia, kad „žmonės, kurie rūko elektronines cigaretes, įkvepia ir tam tikrų cheminių junginių, apie tai net nežinodami.“
 
Musulmonams uždrausta
Praėjusių metų pabaigoje Nacionalinė Malaizijos taryba „Fatwa“ nusprendė musulmonams uždrausti rūkyti elektronines cigaretes. Pasak tarybos „Fatwa“ pirmininko Abdul Shukor Husin, sprendimas priimtas po nuodugnių svarstymų apie elektroninio prietaiso žalą sveikatai.
 

„Atsižvelgiant į šariatą (Šventasis islamo įstatymas – aut.past.), elektroninės cigaretės kenkia sveikatai, - sakė daktaras A.Shukor Husin. – Islamas draudžia savo pasekėjams naudoti dalykus, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai gali pakenkti, nedelsiant ar po truputį sukelti mirtį, pavojingas ligas ar pažeisti psichiką.“
Pagal turimus tarybos duomenis, atsiradus elektroninėms cigaretėms, moterų ir mokyklinio amžiaus vaikų susidomėjimas jomis išaugo. Pasak A.Shukor Husin, „toks sprendimas buvo priimtas norint apsaugoti ateities kartas nuo sveikatai kenkiančios elektroninių cigarečių kultūros.“
 
Keturiose iš trylikos Malaizijos valstijų el. cigarečių rūkymas buvo uždraustas. Kartu taryba „Fatwa“ paragino likusią šalies dalį taip pat jungtis prie priimto sprendimo.
„Šiuo metu laukiame, kol elektroninių cigarečių draudimo klausimas bus svarstomas Bahreine, Kuveite, Katare bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose“, - sakė A.Shukor Husin.


Mitai ir faktai apie el. cigaretes
Mitas: rūkyti el. cigaretes yra saugu.
Faktas: el. cigaretės nėra reglamentuotas tabako produktas.

Mitas: el. cigarečių skystyje nėra nikotino.
Faktas: el. cigarečių skysčiuose yra nikotino įskaitant ir tuos, ant kurių įpakavimų rašoma, jog nikotino nėra.

Mitas: el. cigaretės padeda norintiesiems mesti rūkyti.
Faktas: Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai nustatė, kad el. cigaretės nėra nei saugus, nei efektyvus būdas norintiesiems mesti rūkyti.

Mitas: el. cigaretės neparduodamos vaikams.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai



    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris