Japonijoje stiprėja abejonės dėl Tokijo olimpinių žaidynių

Rūta Androšiūnaitė, BNS
2020-03-16
Japonijoje vis garsiau kalbama apie būtinybę atšaukti Tokijo olimpines žaidynes, augant visuomenės nepritarimui šių žaidynių organizavimui numatytu laiku.    
Valdžia raginama nerizikuoti žmonių gyvybėmis ir nerengti olimpiados, pasauliui susidūrus su koronaviruso pandemija.  
Japonijoje stiprėja abejonės dėl Tokijo olimpinių žaidynių

Japonijos ministras pirmininkas Šindzas Abė ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Tomas Bachas nekart pareiškė, kad turi būti toliau ruošiamasi liepos 24-ąją Tokijuje įžiebti olimpinę ugnį.   
Tačiau koronaviruso krizei visiškai suparalyžiavus sporto pasaulį, pradedant Anglijos „Premier“ lyga ir baigiant JAV krepšinio lyga NBA, atšaukusiomis visas rungtynes, netgi Amerikos prezidentas Donaldas Trampas pasiūlė atidėti 2020 metų olimpiadą. 
Japonijoje nustatyta palyginti nedaug koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų – 814, 24 asmenys nuo šios ligos mirė. Tačiau žmonės Tokijo gatvėse neslėpė bijantys sporto entuziastų, atvykstančių stebėti žaidynių iš užsienio.   
 

Interneto bendrovėje dirbantis 27 metų Kokis Miura naujienų agentūrai AFP sakė: „Kalbant atvirai, netgi jei Japonija įveiks šią krizę, mes neturėtume priimti svečių iš užsienio. Manau, būtų geriau jos [olimpiados] nerengti.“
„Negalime dėl to aukoti žmonių gyvybių“, – sakė jis, ragindamas atšaukti ar bent jau atidėti žaidynes.  
Tyrimai rodo, kad Japonijos visuomenėje auga nusistatymas prieš žaidynes. Visuomeninio transliuotojo NHK užsakymu surengta  apklausa, vykusi kovo 6–9 dienomis, parodė, kad 45 proc. japonų nepritaria tam, kad olimpiada vyktų numatytu laiku. Už tai, kad žaidynių planai nebūtų keičiami, pasisakė 40 proc. apklausos dalyvių.    
Pirmadienį paskelbti naujienų agentūros „Kyodo“ surengto naujo sociologinio tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau kaip tūkstantis žmonių, rezultatai rodo, kad 69,9 proc. respondentų mano, jog Tokijas negalės numatytu laiku surengti žaidynių.  
 
Tokijo gubernatorė Juriko Koikė sakė, jog „nesivaizduojama“, kad žaidynės galėtų būti atšauktos. Tačiau sprendimo priėmimo prerogatyva priklauso TOK, kuris, kaip praneša šaltiniai, antradienį planuoja surengt skubias derybas su tarptautinėmis sporto federacijomis.    
T.Bachas pabrėžė, kad TOK, spręsdamas dėl galimo olimpiados atidėjimo, vadovausis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis. Tačiau jis taip pat pripažino, kad olimpinių žaidynių atrankos varžybų atšaukimas kelia „rimtų problemų“.  
Kovo pradžioje T.Bachas sakė, kad TOK laikysis „lankstumo“ dėl atrankos į olimpiadą, ir paragino „visus atletus toliau ruoštis“ žaidynėms.  
 
„Pasižiūrėkite į paniką“

90-metis pensininkas Masao Sugavara naujienų agentūrai AFP sakė: „Aš asmeniškai manau, jog būtų saugiau atidėti olimpiadą vieneriems metams, kaip ir siūlė prezidentas D. Trumpas. Pasižiūrėkite į paniką.“
„Žinoma, dėl to būtų liūdna“, – pridūrė jis.  
Japonų ir vokiečių kilmės 45 metų teisininkas Manfredas Otas sakė, kad jam neramu dėl olimpinių žaidynių, ir pabrėžė: „Iš tiesų turime būti atsargūs.“  
„Jeigu protrūkis iki birželio ar liepos nebus suvaldytas, manau, turėtume jas [žaidynes] atidėti“, – pridūrė jis.  
Anot lažybų organizatorių, daugėja statymų, kad liepos 24 dieną numatyta olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija neįvyks.

 
Koronavirusas, visame pasaulyje jau pareikalavęs per 6 400 gyvybių, visiškai sujaukė tarptautinio sporto kalendorių. Praėjusį savaitgalį nevyko praktiškai jokių svarbių sporto renginių.   
Ši krizė smarkiai paveikė ir pasirengimą olimpiadai: atšauktos kvalifikacinės varžybos, smarkiai apkarpytas bandomųjų renginių skaičius, pakeista olimpinės ugnies deglo nešimo estafetės trasa.     
Buvo atsisakyta planų į deglo sutikimo ceremoniją įtraukti šimtus vaikų. Taip pat buvo atšaukta paroda ir trys renginiai, kuriuose ketinta pristatyti olimpinę ugnį.  
 
Olimpiados atšaukimas būtų skaudus sprendimas Tokijo gyventojams, skubėjusiems įsigyti bilietų į žaidynes, taip pat miesto valdžiai, sulaukusiai tarptautinių pagyrimų už parengiamuosius darbus. Dauguma olimpiados objektų buvo paruošti žaidynėms gerokai anksčiau nei planuota.   
47 metų Hisaja Sudzukis sakė įsigijęs bilietus į beisbolo – populiariausios sporto šakos Japonijoje – rungtynes.  
„Tai kartą gyvenime pasitaikanti proga, todėl labai norėjau nusivesti sūnų“, – sakė jis, tačiau pridūrė: „Jeigu gali būti neigiamų pasekmių, tikriausiai būtų protinga jas [žaidynes] atidėti.    
M.Sugavara sakė, kad koronaviruso grėsmė nustelbia sporto sumetimus.  
„Man 90 metų. Tik karo metu man buvo taip neramu“, – sakė jis. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica