Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas

Delfi, BNS
2017-08-18
Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į žmones, nukentėjo šeši civiliai ir vienas policijos pareigūnas, pranešė regiono vyriausybė.
Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas
Pareigūnai skelbia, kad teroristinis išpuolis siejamas su ataka, ketvirtadienį įvykdyta Barselonoje, kai vyras autobusiuku įvažiavo į minią pėsčiųjų „Las Ramblas“ aikštėje. 13 žmonių žuvo, daugiau nei 100 buvo sužeisti.

Teroristiniai išpuoliai Ispanijoje: ką žinome apie juos 
Penktadienio rytą į šiaurę nuo Barselonos esančiame Ripolio miestelyje sulaikytas trečiasis įtariamasis teroristas. Drissas Oukabiras ten pat buvo sulaikytas ketvirtadienį. Skelbiama, kad jis esą policijai sakė, kad prieš tai buvo pavogti jo asmens dokumentai, ir kažkas jais pasinaudojo mikroautobusiuko nuomai. Kambrilsas Antrasis teroristinis aktas penktadienio rytą įvykdytas Kambrilse – nedideliame pakrantės mieste, esančiame už 120 kilometrų nuo Barselonos.
 

Buvo sužeisti šeši atsitiktiniai praeiviai ir vienas policijos pareigūnas (dviejų sužeistųjų būklė sunki). Pranešama, kad juos taranavo automobilis. Nelaimės vietoje nufotografuotas juodos spalvos „Audi A3“, išdaužtas jo galinis langas.
Policijos pareigūnai nušovė penkis įtariamuosius. Skelbiama, kad dalis jų vilkėjo sprogstamąsias liemenes. Su terorizmu susijusius nusikaltimus tiriančios institucijos „Audiencia Nacional“ vadovas Javieras Zaragoza sakė, kad nukautieji nebuvo siejami su džihadu.

Barselona 
Pareigūnai skelbia, kad teroristinis išpuolis siejamas su ataka, ketvirtadienį įvykdyta Barselonoje, kai vyras autobusiuku įvažiavo į minią pėsčiųjų „Las Ramblas“ aikštėje. 13 žmonių žuvo, daugiau nei 100 buvo sužeisti. Sunkvežimį vairavęs vyras paspruko, jo vis dar ieškoma. „Las Ramblas“ aikštėje į pėsčiuosius įvažiavęs sunkvežimis Ketvirtadienį sulaikyti du įtariamieji, pareigūnai sako, kad jie įtariami prisidėję prie išpuolio, tačiau, anot pareigūnų, nė vienas iš jų nebuvo vairuotojas.
 

Antrasis mikroautobusiukas buvo naudojamas pabėgimui iš incidento vietos. Pareigūnai jį rado paliktą už 80 kilometrų nuo Barselonos, Vike. Atsakomybę dėl išpuolio „Las Ramblas“ aikštėje prisiėmė „Islamo valstybė“, tačiau oficialiai šis faktas nepatvirtintas.
 
Alkanaras 
Saugumo pareigūnai abu išpuolius sieja su sprogimu viename name Alkanare, per kurį vienas žmogus žuvo ir mažiausiai vienas buvo sužeistas. Šiuo metu policijos atstovai tvirtina, kad name buvo gaminami sprogmenys. Alkanaras yra už maždaug 200 kilometrų nuo Barselonos ir už 90 kilometrų nuo Kambrilso.
 
Sant Džust Desvernas 
Ketvirtadienį netoliese Barselonos esančiame Sant Džust Desverno miestelyje prie kelių policijos posto įvyko susišaudymas, vienas žmogus mirė. Policijos teigimu, šis įvykis su tragedija „Las Ramblas“ nesusijęs. Penktadienio rytą paaiškėjo, kad žuvęs vyras (automobilio savininkas) nesėdėjo vairuotojo vietoje, o jo mirties priežastis yra durtinės žaizdos. Šiuo metu ieškoma žmogaus, kuris automobiliu rėžėsi į kelių policijos postą. Tiriama šio įvykio ryšio su išpuoliu Barselonoje versija.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica